Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. gen. J. Ziętka

Dyskusje na temat opraw oswietleniowych i źródeł światła stosowanych w powyższych miejscach

Re: Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. gen. J. Ziętka

Postprzez Robbert90 » 3 lutego 2011, 23:20

To cud że, te wszystkie OZPR-y przetrwały tam tyle lat, i w dodatku jeszcze do niedawna działały. We Wrocławiu kiedyś w jednym parku miejskim było mnustwo tych opraw jak i OCP z daszkiem, oczywiście najstarszej wersji. Cały park był niesamowicie pięknie oświetlony, sama rtęć 100%, wszystkie oprawy były zawsze sprawne (pamiętam to jak sam miałem z 7 lat). Niestety po pewnym czasie oprawy były coraz częściej dewastowane, najczęściej tłuczine kamieniami, na początku braki regularnie uzupełniano lecz po pewnym czasie dano sobie spokój, i park stawał się coraz ciemniejszy nocami. Jak sam wcześniej wspomniałem w parku tym było mnóstwo słupów z oprawami, ja bym to nawet uznał za przesadyzm, bo naprawdę co kilka metró, z prawej strony, czy lewej stał jakiś słup. Dzisiaj po tych oprawach zostały już tylko gołe, przerdzewiałe u podstawy prawie na wylot słupy, których już też ubywa, za sprawą złomiarzy. To były czasy kiedy to wszystko było sprawne, lata mojego dzieciństwa, ehh ...

Sorki za małego Offtopa
Lubie łyżki, a szczególnie te z pierścieniem :-)
Avatar użytkownika
Robbert90
 
Posty: 231
Zdjęcia: 89
Dołączył(a): 21 kwietnia 2009, 21:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. gen. J. Ziętka

Postprzez mateusz » 4 lutego 2011, 11:05

:cry: :x Polacy to dziwne społeczeństwo - niszczą swój własny kraj i to w dodatku dobro wspólne. Jaki jest tego cel :x , to już prędzej rozumiem niszczenie czyjejś prywatnej własności, chcąc się na przykład zemścić. Szkoda tych OCP i OZPR. U nas też są głównie OCP rtęciowe w parkach. W jednym parku też są dość gęsto poustawiane słupy z OCP z dachem ale większość ma kagańce antywandalowe(viewtopic.php?f=10&t=1109&start=10) , część była już wymieniona z powodu zniszczenia ale jakoś od dłuższego czasu wszystko świeci, mimo że park znajduje się w niebezpiecznej graniczy z lasem i w zasadzie w jego sąsiedztwie nie ma zbyt wiele mieszkań..
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. gen. J. Ziętka

Postprzez rtęciówka » 25 czerwca 2011, 16:28

Niezbyt wygodnie się jeździ na rowerze z aparatem na szyi ale za niedługo w Parku już w ogóle nie będzie można uświadczyć OZPRa więc trzeba focić póki czas ;)
Obrazek

Obrazek

Elki na razie nie rozbierają więc można jeszcze mieć nadzieję...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zestawienie zdjęć z 2008 roku z wczorajszymi:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gdzieniegdzie się jeszcze OZPRowe grupki uchowały:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Droga na AKS jest jeszcze oświetlona OZPRami ale ich dni są już zapewne policzone...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niektóre są w świetnym stanie...
Obrazek

...a niektóre straszą i tych jest niestety więcej:
Obrazek

Ciekawe kiedy zakończy się budowa nowego Stadionu Śląskiego, trzeba przyznać że sam szkielet robi wrażenie :)
Obrazek
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. gen. J. Ziętka

Postprzez Utilizer » 26 czerwca 2011, 11:29

Co jak co, ale te OZPR-y wyglądają ohydnie na tych betoniakach. W dodatku nie mają oryginalnych daszków i założone straszne rastrokratexy.
Ale niektóre muszę przyznać trzymają się ładnie i mogłyby jeszcze poświecić :)
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. gen. J. Ziętka

Postprzez cieszyn » 26 czerwca 2011, 23:14

Nie wiem, ale Park chyba zbyt bogaty nie jest, więc wymiana opraw na nowe to chyba zadanie o najmniejszym priorytecie :roll:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. gen. J. Ziętka

Postprzez Paweł » 16 sierpnia 2011, 19:16

Świetna fotorelacja. OZPRów szkoda ale cóż, nic nie jest wieczne. Nowe słupy i oprawy produkcji Rosa prezentują się całkiem nieźle ale tylko w dzień bo ten park w świetle sodowym straci w nocy urok...
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. gen. J. Ziętka

Postprzez mateusz » 17 sierpnia 2011, 10:49

Mi się OZPRy podobają tylko z oryginalnymi daszkami, podobnie jak ORO... Słupy rzeczywiście młodość mają już za sobą.
A co do Stadionu Śląskiego to mi się bardziej podobał jego stary wygląd.. Może to zabrzmi dziwnie ale szkoda mi, że zburzyli tą wieżę, (ostatnio już niestety tylko szkielet) która była niejako symbolem tego stadionu... Taki stadion "ukryty w ziemi" miał swój urok - teraz będzie pewnie wyglądał podobnie do nowo budowanych stadionów w innych dużych miastach - może to i dobrze.
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Poprzednia strona

Powrót do Oświetlenie placów, skwerów, parków i ogrodów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości