[Warszawa] Park im. Praskiego Obwodu AK

Dyskusje na temat opraw oswietleniowych i źródeł światła stosowanych w powyższych miejscach

[Warszawa] Park im. Praskiego Obwodu AK

Postprzez amisiek » 16 stycznia 2016, 18:42

Park ten pamiętam z dzieciństwa pod nazwą Hanki Sawickiej, później stał się parkiem im. Romana Dmowskiego, obecnie jest to park im. Praskiego Obwodu AK. Po rewitalizacji wygląda dobrze, jest utrzymany w dobrym stanie... z wyjątkiem oświetlenia.

Nocą jest to czarna dziura, ale klimat ma:
Obrazek

Główne oświetlenie stanowią kule rtęciowe z maksymalnie wydojonymi lampami, które świecą zielonkawo
Obrazek

Klimat jest bardzo szczególny, wstawiam nieco więcej nocnych zdjęć z tego miejsca. To tylko wygląda, że jest jasno - czas naświetlania to 4 sekundy przy pełnym otwarciu obiektywu mojego kieszonkowego aparatu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Oprawy sodowe z pobliskiego skrzyżowania razem z ogólną łuną miejską dają więcej światła niż pobliskie latarnie w tym parku!
Obrazek

To nie jest tylko efekt balansu bieli, te oprawy naprawdę świecą zielonkawym światłem. Niestety jakość fotek jest kiepska, bo aparat sobie nie radzi z tak małą ilością światła. Nie brałem lustrzanki do nocnych zdjęć w tym miejscu, z oczywistych powodów.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Warszawa] Park im. Praskiego Obwodu AK

Postprzez slaweklampy » 16 stycznia 2016, 21:33

Witam

Zdjęcia i tak dość dobre wyszły jak na tego typu aparat. Czy był użyty statyw?
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin


Powrót do Oświetlenie placów, skwerów, parków i ogrodów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości