[koza456] Nowe oprawy w kolekcji

[koza456] Nowe oprawy w kolekcji

Postprzez koza456 » 29 października 2011, 18:20

W ostatni czwartek na terenie firmy, w której pracuję zmieniane było oświetlenie (a właściwie to na chwilę obecną zdemontowane jest stare).
Oto jakie oprawy udało mi się zdobyć (za darmo). :mrgreen: :mrgreen: :D :mrgreen:
Tu już po wymyciu kloszy, wymianie zardzewiałych śrub i śrubek, wymyciu całych opraw, itd.
Obrazek
Obrazek
A tutaj tuż przed skręcaniem ostatniej oprawy
Obrazek

Zdobyłem jeszcze "trumienkę", ale jej stan nie jest za dobry - sporo roboty mnie czeka :)

Oprawy zawieszone były na małych wysięgnikach na słupach ŻN. Oprawy zdjęli, wysięgniki odcięli (3 wziąłem sobie - zdjęcia może jutro), słupy wyrwali. ;)

Jedną z OUSd zmontowałem w wersji do zamontowania na maszt (tak dla porównania z wersją na wysięgnik)
Ostatnio edytowano 31 października 2011, 21:35 przez amisiek, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Zmiana tytułu wątku
Kwadratówki rządzą !!!
Avatar użytkownika
koza456
 
Posty: 222
Zdjęcia: 133
Dołączył(a): 21 grudnia 2010, 14:59
Lokalizacja: Siedlce

Re: Nowe oprawy w kolekcji

Postprzez famabud » 29 października 2011, 18:29

Gratuluję nabytków! :)
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9295
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowe oprawy w kolekcji

Postprzez Marek140 » 29 października 2011, 18:33

Super kolekcja :mrgreen: Nie wiedziałem że OUSd można przystosować do masztu :o
A ta największa oprawa to OZR :?:
Lubię dobre brzmienie sprzętu sprzed lat.
Avatar użytkownika
Marek140
 
Posty: 1494
Zdjęcia: 508
Dołączył(a): 13 maja 2011, 15:08
Lokalizacja: Augustów

Re: Nowe oprawy w kolekcji

Postprzez Whites86 » 29 października 2011, 18:51

stare ledy :) chociaz niepodobaja mi sie te oprawy a juz tymbardziej zadna montowana szczytowo :roll:
gratuluje nabytkow ;)
czemu bylo to zmieniane ??
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Nowe oprawy w kolekcji

Postprzez koza456 » 29 października 2011, 22:45

Marek140 napisał(a):Nie wiedziałem że OUSd można przystosować do masztu :o

Powiem szczerze że ja do dzisiaj (do dzisiaj przy nich majstrowałem) też nie wiedziałem :D
Marek140 napisał(a):A ta największa oprawa to OZR :?:

Nie, to akurat OZS, ale nie wiedzieć czemu wkręcony jest LRF. Nie widziałem tego dotychczas, może dlatego że akurat ten OZS wisiał na słupie, który stał w najdalszym zakątku posesji. :)
Whites86 napisał(a):czemu bylo to zmieniane ??

Dyrekcja firmy w której pracuję postanowiła przeprowadzić gruntowny remont posesji. Zmieniane są właśnie słupy na nowe. Stare ŻN wyrwali w czwartek, linię napowietrzną zmienili na kable w ziemi. Podobno w poniedziałek mają stawiać słupy stalowe firmy Valmont. Stopy betonowe już są wkopane. Jakie oprawy będą teraz - nie wiem.

Jest szansa że dostanę jeszcze jedną OUSd - w poniedziałek mają ściągać ją z budynku :)

Mam konkretną obserwację. Mianowicie porównując OUSd i OZS, ta pierwsza oprawa jest zdecydowanie lepiej wykonana (pod tym względem nie ma nawet porównania). OZS to niestety mocno nieudana podróbka (tyle że w wieszek skali) ELGOwskiego karzełka (tak nazywam OUSd) :D
To kolejny przykład na to, że podróbka nigdy nie będzie lepsza od oryginału.
Kwadratówki rządzą !!!
Avatar użytkownika
koza456
 
Posty: 222
Zdjęcia: 133
Dołączył(a): 21 grudnia 2010, 14:59
Lokalizacja: Siedlce

Re: Nowe oprawy w kolekcji

Postprzez Whites86 » 30 października 2011, 09:02

niewiem czy OZS to podróbka Ledy, niewydaje mi sie :) ale z tym sie zgodze, OZS to marna oprawa nawet jesli porownac ją ze starymi wersjami Ledy
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Nowe oprawy w kolekcji

Postprzez koza456 » 8 grudnia 2011, 13:27

koza456 napisał(a):Dyrekcja firmy w której pracuję postanowiła przeprowadzić gruntowny remont posesji. Zmieniane są właśnie słupy na nowe. Stare ŻN wyrwali w czwartek, linię napowietrzną zmienili na kable w ziemi. Podobno w poniedziałek mają stawiać słupy stalowe firmy Valmont. Stopy betonowe już są wkopane. Jakie oprawy będą teraz - nie wiem.


Teraz są Malagi. Zdecydowanie lepiej się spisują niż znajdujące się na słupach przy ulicy obok INDY. Rzekłbym, że nawet klasę lepiej. Ba, sami monterzy z firmy która remontowała u nas oświetlenie stwierdzili iż MALAGA jest co najmniej klasę lepsza.
Kwadratówki rządzą !!!
Avatar użytkownika
koza456
 
Posty: 222
Zdjęcia: 133
Dołączył(a): 21 grudnia 2010, 14:59
Lokalizacja: Siedlce

Re: [koza456] Nowe oprawy w kolekcji

Postprzez Godo » 8 grudnia 2011, 21:18

Nice lamps ;) Now theese (Elgo OUSd, Leda, Mesko OZS) also Strada - most popular lanterns in Vilnius.
Godo
 
Posty: 119
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 27 lipca 2010, 18:31
Lokalizacja: Vilnius, Lietuva


Powrót do koza456

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron