[DocBrown] Moja oprawa OBs

[DocBrown] Moja oprawa OBs

Postprzez DocBrown » 22 stycznia 2009, 16:26

Witam wszystkich, oto moja oprawa OBs, stan oprawy jest całkiem niezły, choć z pewnością dobrze by jej zrobiło wyczyszczenia do gołej blachy i pokrycie nowym lakierem, kiedyś będę musiał się za to zabrać, nie wiem tylko, czy użyć do tego jakiejkolwiek farby do metalu, czy może lepiej lakieru samochodowego :roll:

OK czas na fotki, dedykuje je Cieszynowi :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio edytowano 29 stycznia 2009, 14:19 przez DocBrown, łącznie edytowano 1 raz
DocBrown
 

Re: Moja oprawa OBs

Postprzez lampawls » 22 stycznia 2009, 17:49

Ja bym użył lakieru samochodowego.Ale najpierw bym zdarł całą farbę,wypiaskował i położył dopiero lakier,bo myślę że by było lepiej :)

PS.fajne foty :D
Powróciłem na lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
lampawls
 
Posty: 1172
Zdjęcia: 591
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 16:20
Lokalizacja: Lublin

Re: Moja oprawa OBs

Postprzez Whites86 » 22 stycznia 2009, 18:55

ale zes fot natrzaskał :mrgreen: mam nadzieje ze inne oprawy tez tak zaprezentujesz :twisted:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Moja oprawa OBs

Postprzez cieszyn » 22 stycznia 2009, 19:52

Cieszyn cieszy i - dziękuje! :P :mrgreen:
To ta właśnie oprawa, a nie ORZ-1 była tą pierwszą, którą ujrzały moje dziecięce, paroletnie oczęta.

Kiedyś ją tu gdzieś pokazywałem na starej Ojca fotce z lat 60. Wówczas apelowałem do Was o odkurzenie domowych archiwów zdjęć Waszych i Waszych Rodziców, nie uwierzylibyście, ile tam się znajduje zatrzymanych w kadrze klasyków! Nawet zaproponowałem włąsny domowy sprzęt do reprodukcji starych negatywów, - u mnie się sprawdza. Kiedyś znów muszę zacząć fotograficzne wykopaliska - do czego i Was serdecznie namawiam, a dla zainteresowanych służę radą i pomocą na PW.


Co do remontu tej oprawy, to położenie oryginalnej farby będzie chyba niemożliwe, bo jak się nie mylę, te oprawy były emaliowane, jak garnki do gotowania, więc tego się w domu zrobic nie da. Czy dobrze przypuszczam? Kto ma OBs - dajcie znać, czy to emalia garnkowa?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja oprawa OBs

Postprzez Whites86 » 22 stycznia 2009, 20:23

cieszyn napisał(a):Cieszyn cieszy i - dziękuje! :P :mrgreen:
To ta właśnie oprawa, a nie ORZ-1 była tą pierwszą, którą ujrzały moje dziecięce, paroletnie oczęta.

Kiedyś ją tu gdzieś pokazywałem na starej Ojca fotce z lat 60. Wówczas apelowałem do Was o odkurzenie domowych archiwów zdjęć Waszych i Waszych Rodziców, nie uwierzylibyście, ile tam się znajduje zatrzymanych w kadrze klasyków! Nawet zaproponowałem włąsny domowy sprzęt do reprodukcji starych negatywów, - u mnie się sprawdza. Kiedyś znów muszę zacząć fotograficzne wykopaliska - do czego i Was serdecznie namawiam, a dla zainteresowanych służę radą i pomocą na PW.


Co do remontu tej oprawy, to położenie oryginalnej farby będzie chyba niemożliwe, bo jak się nie mylę, te oprawy były emaliowane, jak garnki do gotowania, więc tego się w domu zrobic nie da. Czy dobrze przypuszczam? Kto ma OBs - dajcie znać, czy to emalia garnkowa?

tak to jest ta emalia garnkowa OBg i OBS jest taka wlasnie pokryta
mialem okazje sie o tym przekonac 2 pietra nizej ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Moja oprawa OBs

Postprzez cieszyn » 22 stycznia 2009, 22:26

O tej emalii byłem pewien, ale lepiej zapytać kogoś, kto to ma i może sprawdzić.
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do DocBrown

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość