[Docbrown] ZM MESKO OUKS340 1974r

Re: [ZM MESKO] OUKS340 1974r

Postprzez Bartek » 20 października 2010, 20:44

Oprawki świetlówek widzę nieźle porozwalane :x Masz oryginały, czy podmienisz na inne :?:

Tak czy owak powodzenia w renowacji.

P.S. ten Domestos widoczny w tle to na nią przyszykowany :?: Jako odrdzewiacz czy inny odwżeracz lepszy będzie WC Sansed - oparty na kwasie fosforowym (V), nie walący chlorem, o przyjemnym, cytrynowym zapachu :mrgreen:
Wysokoprężne rtęciówki są dobre, bo są tanie i DOBRE
Bartek
 
Posty: 456
Zdjęcia: 10
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 13:57
Lokalizacja: Lubliniec

Re: [ZM MESKO] OUKS340 1974r

Postprzez DocBrown » 20 października 2010, 20:59

Tak, domestos został później użyty do czyszczenia :)
No i kolejne foty najpierw kontynuacja fot z rozbierania oprawy

Obrazek

Obrazek

Zastanawiam się co zrobić z tymi elementami, czy zostawić je tak jak są, czy lepiej psiknąć chromsprayem

Obrazek

Te części są już przygotowane do polakierowania chromo sprayem

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
DocBrown
 

Re: [ZM MESKO] OUKS340 1974r

Postprzez Jorgus » 20 października 2010, 21:10

DocBrown napisał(a):Zastanawiam się co zrobić z tymi elementami, czy zostawić je tak jak są, czy lepiej psiknąć chromsprayem

daj je ocynkować,bedzie jak z fabryczki :mrgreen:

a z tym chromsprayem...świetlówki będą do ozdoby,a oprawa bedzie świeciła bez nich :D mam rację :?: :)
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: [ZM MESKO] OUKS340 1974r

Postprzez DocBrown » 20 października 2010, 21:11

Jorgus napisał(a):
DocBrown napisał(a):Zastanawiam się co zrobić z tymi elementami, czy zostawić je tak jak są, czy lepiej psiknąć chromsprayem

daj je ocynkować,bedzie jak z fabryczki :mrgreen:

a z tym chromsprayem...świetlówki będą do ozdoby,a oprawa bedzie świeciła bez nich :D mam rację :?: :)


Nie stać mnie na taki luxus jak cynkowanie, więc prawdopodobnie skończy sie na chromo sprayu.
Oprawa będzie wyglądać jak nowa i świecić T12tkami :)
DocBrown
 

Re: [ZM MESKO] OUKS340 1974r

Postprzez DocBrown » 20 października 2010, 21:53

cieszyn napisał(a):No właśnie - możesz dla mnie zmierzyć faktyczny pobór? Na zimno (zaraz po starcie) i na gorąco. Tylko jak najdokładniej proszę

Czy ten pobór się zmienia po paru godzinach lub kwadransach świecenia? - chodzi o to, że wtedy są wszystkie elementy nagrzane, i być może zmieniają niemierzalnie lub mierzalnie swoje parametry ?

Ciekaw jestem, czy temperatura ma w ogóle wpływ na pobór prądu tej lub innych opraw - czystaa ciekawość tylko i wyłącznie.
- Może nasi fachowcy praktycy też się wypowiedzą ??


Cieszynku, jak uruchomię tą oprawę po remoncie, to zrobie te pomiary mam tylko pytanie, czy interesuje Cie pomiar oprawy z odpalonymi wszystkimi świetlówkami, czy może tylko z jedną, albo dwiema ? Drugie pytanie, to mam mierzyć ją z kijami czy z rurami ? :)
DocBrown
 

Re: [ZM MESKO] OUKS340 1974r

Postprzez KaszeL » 20 października 2010, 22:06

No to czekam na efekty. Te ouksy jego z moich najbardziej ulubionych. To musiało na prawdę nieźle świecić kiedyś....
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8666
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: [ZM MESKO] OUKS340 1974r

Postprzez DocBrown » 20 października 2010, 22:09

3x2500lm (Pila Daylight 40W tyle lm daje) i wypolerowany na lustro odbłyśnik może rzeczywiście nienajgorzej świecić :) Również nie moge się doczekać efektu końcowego renowacji, nie daje mi spokoju dlaczego jedna ze świetlówek nie świeci, mam nadzieje że to któryś kondensator, a nie uszkodzony podwójny dławik :roll:
W moim OUKS odbłyśnik jest w na tyle dobrym stanie że odpuszcze mu polerkę maszyną do polerowania, wystarczy przetrzeć go dobrą pastą do polerowania metalu i będzie jak nowy :)
DocBrown
 

Re: [ZM MESKO] OUKS340 1974r

Postprzez CDM » 20 października 2010, 23:29

Kurcze, najgorzej z tymi oprawkami... Ale będziesz miał z niej pociechę, chociaż pracy trzeba będzie w nią włożyć :!:
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: [ZM MESKO] OUKS340 1974r

Postprzez DocBrown » 21 października 2010, 11:17

Prace posuwają się do przodu, przed chwilą wykąpałem klosz i okazało się że jest jeszcze w bardzo dobrym stanie, jedyny mankament to jest lekkie pęknięcie, ale na szczęście trzyma się dobrze i mało je widać. To co wziąłem za spore rysy okazało się być zasyfieniem najprawdopodobniej wapnem (to by pasowało, korpus był tym zasyfiony :evil: ) zeszło to bez problemu pod wpływem wody z płynem do mycia naczyń, zostało trochę rys i jakaś czerwona krecha, ale to powinno dać się bez większego problemu spolerować :)
Chyba zaraz zabiore się za renowacje odbłyśnika, panelu z osprzętem i elektryki mojego OUKSa :)
DocBrown
 

Re: [ZM MESKO] OUKS340 1974r

Postprzez KaszeL » 21 października 2010, 18:51

Jakieś foty lepiej zapodaj.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8666
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do DocBrown

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości