[DocBrown] Moja oprawa ORZ 7

[DocBrown] Moja oprawa ORZ 7

Postprzez neon44 » 12 czerwca 2007, 16:47

świetnie odrestaurowany egzemplarz. Jeszcze tylko STR na stałe i będzie full wypas. Czy zamierzasz ją zawiesić aby oświetlała podwórko czy będzie egzemplarzem z kolekcji w piwnicy :?:
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Moja oprawa ORZ 7

Postprzez KaszeL » 12 czerwca 2007, 17:43

Oprawa wygląda na prawdę nieźle. Teraz jak ją rozłożyłeś na czynniki pierwsze widać jaka to była tandeta. Trzy kawałki aluminium i jeden stali :\
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Moja oprawa ORZ 7

Postprzez Paweł » 12 czerwca 2007, 18:14

Rewelacyjna modernizacja! :) Zakłady energetyczne powinny wziąć przykład i wyszyścić wszystkie stare oprawy ;)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja oprawa ORZ 7

Postprzez mirek » 12 czerwca 2007, 20:29

Widzę, że oprawa pochodzi z tego samego okresu co moja ORZ 6 (taka sama budowa).

DocBrown napisał(a):Ta blaszka, to pozostałości mocowania kondensatora, chyba powinny być takie dwie, ale nie jestem
pewien, jak ktoś wie, to niech napisze

Owszem, ale blaszka była jedna. Masz tutaj zdjęcie osprzętu żebyś widział, jak to wszystko powinno wyglądać:

Obrazek

DocBrown napisał(a):Czy ten prostokąt, to mogła być jakaś tabliczka znamionowa ??

Owszem, to była tabliczka znamionowa, wytłoczona jak np. w OUR-125. W mojej został jeszcze napis ORZ i fragment loga Mesko.

Obrazek

W Twojej oprawie, Doc, brakuje jeszcze części najważniejszej czyli pierścienia. Twoja oprawa posiada nawet otwory, gdzie znajdowały się wkręty mocujące go.

Obrazek

:arrow: KaszeL, owszem, oprawa nie była solidna ale kawałków stali tam nie było. Korpus, do którego wszystko jest przykręcone odlany jest ze stopu AK-11.
Obrazek
Nie wszystko żarówka, co się świeci.
Avatar użytkownika
mirek
 
Posty: 552
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja oprawa ORZ 7

Postprzez KaszeL » 12 czerwca 2007, 22:31

Mirek, ta Twoja wygląda wręcz genialnie.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Moja oprawa ORZ 7

Postprzez neon44 » 12 czerwca 2007, 23:00

Nie wiedziałem że pierścień był mocowany za pomocą śróbek. Dzięki za te fotki Mirku :)
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Moja oprawa ORZ 7

Postprzez mirek » 13 czerwca 2007, 14:28

Statecznik zamocowany jest na 4 śrubach, nie mniej jednak u mnie otwory są w nieco innym miejscu, niż ty nawierciłeś (może statecznik 250W był inaczej mocowany :?:). Na zdjęciu z Twojej oprawy zaznaczyłem na czerwono miejsca gdzie u mnie są otwory na wkręty mocujące statecznik i na zielono miejsca gdzie u mnie są otwory pod mocowanie kondensatora.

Obrazek

Kondensatory w kształcie walca były w tego typu oprawach jednak w późniejszych wersjach. W Twojej na 99,9% był taki kondensator jak u mnie, pewnie tylko trochę mniejszy.
Jeśli na tabliczce (tej na dolnej klapie) masz wytłoczone 70 to jest to na pewno rok produkcji. U mnie jest tam wytłoczenie 71 (z resztą na kondensatorze i rezystorze były daty z podobnego okresu) więc Twoja oprawa jest starsza. Co do pierścienia w Twojej oprawie nie mam wątpliwość, zwłaszcza, że była tam przerdzewiała śruba.
Obrazek
Nie wszystko żarówka, co się świeci.
Avatar użytkownika
mirek
 
Posty: 552
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja oprawa ORZ 7

Postprzez KaszeL » 14 czerwca 2007, 00:07

Pamiętajcie, że stateczniki w wersji 250W i 400W różnią się rozmiarami. Być może oboje macie rację. W wersji 400W otwory były w miejscu, gdzie wskazał Mirek, a oprawa Doktorka to wersja 250W z innym rozstawem.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Moja oprawa ORZ 7

Postprzez Piotres » 15 czerwca 2007, 16:32

Doc żeby zdjąć taką oprawę z wysięgnika wystraczy tylko odkręcić tą śrubę która się Tobie ukręciła czy trzeba jeszcze otwierać dolną pokrywę oprawy i odkęcić jeszcze 2 śruby :?: :D
Avatar użytkownika
Piotres
 
Posty: 55
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 07:55
Lokalizacja: Płock

Re: Moja oprawa ORZ 7

Postprzez KaszeL » 15 czerwca 2007, 21:28

No ładnie. Co Wy tu planujecie :>
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Następna strona

Powrót do DocBrown

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość