Lampy ksenonowe krótkołukowe typu XBO

Moderator: matit1

Re: [matit1] Moja drobna kolekcja lamp

Postprzez JeD » 8 marca 2013, 20:31

toomm40 napisał(a):dajcie spokój... :evil: .przecież te lampy były w opakowaniach , poza tym one są relatywnie krótkie, ile mają długości do 30 cm ? trzeba sie naprawdę starac ,żeby to zniszczyć :!:
rozumiem rury 58 watt , czy inne długie i łamliwe rzeczy , ale takie coś ?
dlatego lepiej chyba zawsze wysyłac opcją ostrożnie, może to tylko pomaga psychologicznie, ale przynajmniej można sie starac o odszkodowanie, chociaż to i tak kiepskie "otarcie łez" w takim przypadku....


To samo miałem ze swoim LR-kiem, który już nie jest idelany, miałem coś z nim zrobić, lecz wymyłem go i jest takim dzieckiem specjalnej troski ;)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [matit1] Moja drobna kolekcja lamp

Postprzez matit1 » 8 marca 2013, 21:06

Niestety, w tym przypadku, według mnie przyczyną zniszczenia było to, że te lampki były transportowane w poziomie co przy skuteczniejszym wstrząsie spowodowało pęknięcie elektrody i strzał lampy. Chociaż za drugim razem na przesyłce były już oznaczenia- uwaga szkło, ostrożnie. Na tą drugą lampę już złożyłem reklamację, zobaczymy jaki będzie efekt. Tą trzecia lampę kazałem tak zapakować sprzedawcy żeby była w pionie, dużą elektrodą na dole( nie ma takich przeciążeń na elektrodzie). Do tego jeszcze ubezpieczenie na 50zł(tyle wpisał) i ostrożnie. Jak widać udało się.

Ten sprzedawca( on niego są te lampy) ma jeszcze 2 takie same, używane lampy jak by ktoś był zainteresowany
http://allegro.pl/show_user.php?uid=11692217
Avatar użytkownika
matit1
 
Posty: 3129
Zdjęcia: 1394
Dołączył(a): 13 października 2008, 16:08
Lokalizacja: Białystok

Re: [matit1] Moja drobna kolekcja lamp

Postprzez KaszeL » 8 marca 2013, 21:31

Tak, chciał mi sprzedaż używkę za 100 zł jak do niego napisałem. Bo nowa jest warta milion ;)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8655
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: [matit1] Moja drobna kolekcja lamp

Postprzez matit1 » 8 marca 2013, 21:37

Pierwszą kupiłem za 10zł plus cena przesyłki, z allegro. Drugą już po rozmowie mailowej za 50zł+ 20 za przesyłkę. Trzecią z kolei za darmo, w sensie 22zł za przesyłkę.
Avatar użytkownika
matit1
 
Posty: 3129
Zdjęcia: 1394
Dołączył(a): 13 października 2008, 16:08
Lokalizacja: Białystok

Re: [matit1] Moja drobna kolekcja lamp

Postprzez KaszeL » 8 marca 2013, 21:41

No mi po targach też chciał sprzedać za 50, ale znając jego zdolności przy pakowaniu odpuściłem. Swoją drogą, ciekawe, że kupiłem tych XBO całą masę i ani jedna mi się nie stłukła w transporcie do mnie. Za to przy wysyłce komuś już jedną straciłem :)
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8655
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: [matit1] Moja drobna kolekcja lamp

Postprzez JeD » 8 marca 2013, 21:43

Tak szczerze, to ile kosztuje takie nowe XBO ?, tylko bez podpuch ;)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [matit1] Moja drobna kolekcja lamp

Postprzez lumix26 » 8 marca 2013, 21:45

XXXJeDXXXX napisał(a):Tak szczerze, to ile kosztuje takie nowe XBO ?, tylko bez podpuch ;)

na allegro XBO 350 - 1100zł
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9282
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [matit1] Moja drobna kolekcja lamp

Postprzez Whites86 » 8 marca 2013, 21:46

XXXJeDXXXX napisał(a):Tak szczerze, to ile kosztuje takie nowe XBO ?, tylko bez podpuch ;)

nie stać cie :P
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [matit1] Moja drobna kolekcja lamp

Postprzez litak1 » 8 marca 2013, 22:35

O kurcze jaka strata takie ładne XBO nie wiem czy coś odzyskasz bo niby XBO to bardzo drogie lampy lecz używki jak to używki nie mają żadnej wartości a nawet w kinach mają ich aż nadmiar więc wyrzucają do kosza (te lampy nie wymagają specjalnej utylizacji). Faktem jest też że używki są o wiele delikatniejsze niż nowe, gdyż następuje krystalizacja kwarcu i elektroda wolframowa robi się bardzo krucha, więc się odłamuje i rozbija bańkę od wewnątrz. Oczywiście najbardziej delikatne są lampy dużej mocy z wielką i ciężką anodą wolframową. Matit to czekamy na foty w akcji tej XBO :) :)
Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego. Na tym forum łączymy teorię z praktyką. Nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. ;)
Avatar użytkownika
litak1
 
Posty: 2058
Zdjęcia: 259
Dołączył(a): 25 września 2011, 22:52
Lokalizacja: Wadowice

Re: [matit1] Moja drobna kolekcja lamp

Postprzez KaszeL » 8 marca 2013, 22:56

XXXJeDXXXX napisał(a):Tak szczerze, to ile kosztuje takie nowe XBO ?, tylko bez podpuch ;)


Zależy jaka lampka. Popularne, te do projektorów kinowych 1,6kW kosztują do 2500zł, mniej popularne potrafią kosztować grubo ponad 20000 zł :)

Dla przykładu: USCHIO UXV-15KD, lampka do projektorów IMAX, do każdego potrzebne są dwie sztuki, cena ~21000zł netto

Obrazek

Kolejna, USCHIO UXW 25000F, lampka do symulacji słonecznych, tak rzadka że nie ma na nią ceny, pewnie jest astronomiczna :D

Obrazek

Tak swoją drogą Matit, tutaj by Ci się elektroda nie urwała, hehe :D
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8655
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do matit1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość