[Lampka] Moja, całkiem spora kolekcja

Re: [Lampka] Moja, całkiem spora kolekcja

Postprzez Utilizer » 25 września 2012, 22:01

Ale fajna ta Piła - trudno znaleźć takie znaleźć z początku lat 90-tych :D
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: [Lampka] Moja, całkiem spora kolekcja

Postprzez Lampka » 25 września 2012, 23:14

Wcale nie tak trudno, całkiem sporo jeszcze tych najstarszych Pil widuję w pojemnikach ;) I to wcale nie oznacza, że są przepalone. Czasem trafiam na zupełnie nieużywane, pewnie komuś zalegało po piwnicy, to się pozbył :) Rzadkie są jedynie w tej wersji co tu pokazałem - dzienne i o wyglądzie zupełnie innym - jak czeskie Tesle T12. Wrzucę potem foty z porównania Tesli 40w i tej Piły ;)
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Lampka] Moja, całkiem spora kolekcja

Postprzez Kondziu » 25 września 2012, 23:33

Lampka napisał(a):Wcale nie tak trudno, całkiem sporo jeszcze tych najstarszych Pil widuję w pojemnikach ;) I to wcale nie oznacza, że są przepalone. Czasem trafiam na zupełnie nieużywane, pewnie komuś zalegało po piwnicy, to się pozbył :) Rzadkie są jedynie w tej wersji co tu pokazałem - dzienne i o wyglądzie zupełnie innym - jak czeskie Tesle T12. Wrzucę potem foty z porównania Tesli 40w i tej Piły ;)

Zazdroszcze :twisted:
Kondziu
 
Posty: 133
Zdjęcia: 5
Dołączył(a): 24 września 2011, 12:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Lampka] Moja, całkiem spora kolekcja

Postprzez Kondziu » 26 września 2012, 14:02

Lampka napisał(a):Wcale nie tak trudno, całkiem sporo jeszcze tych najstarszych Pil widuję w pojemnikach ;) I to wcale nie oznacza, że są przepalone. Czasem trafiam na zupełnie nieużywane, pewnie komuś zalegało po piwnicy, to się pozbył :) Rzadkie są jedynie w tej wersji co tu pokazałem - dzienne i o wyglądzie zupełnie innym - jak czeskie Tesle T12. Wrzucę potem foty z porównania Tesli 40w i tej Piły ;)

Słuchaj mam pytanie do ciebie jak zwane sa te złomowiska lampowe jarzeniowe i ze składem jarzeniówek bo ja sie troche popytałem podzwoniłem i ze mniej niz tone nie udostepniaja nie wiem na jakiej zasadzie wy szperacie po tych miejscach w sumie to chciałem jedna albo dwie lampy wyszperać i jakies zabytkowe trafic swietlówki działajace ale cały czas trafiam u siebie w hurtowni pila 40w i głownie szrociki bez wyprowadzenia drucikiem zarnika na zewnatrz nie odpali tak popatrzyłem na te pile i dzisiaj własnie wzialem 5 rur pila 40w i jedna ztych pieciu barwa ciepła zaswieca sie normalnie po puknieciu w rure bo kawałek zarnika lata w rurze typ rury chyba pierwsza pila bo konce sa stare cos jak polamp pozostałe to zwałki nowszej generacji nawet szkła nie zdazyły pozadnie pociemnieć a zarniki szlak trafia :roll:
Kondziu
 
Posty: 133
Zdjęcia: 5
Dołączył(a): 24 września 2011, 12:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Lampka] Moja, całkiem spora kolekcja

Postprzez Lampka » 26 września 2012, 22:39

Trzeba czasem poszperać, albo sprawdzić jak się da. Często, jeśli świetlówka nie ma ciemnych końców, to jest zupełnie sprawna.
Ja raczej rzadko dzwonię po takich miejscach, częściej po prostu wyszukuję je i odwiedzam. Różne rury i lampy można spotkać, właściwie wszystko, co się da. Także w hurtowniach i sklepach elektrycznych dobrze podpytać, tam też można czasem spotkać ciekawostki :)
W Warszawie takich firm jest wiele, także tych największych, zbierających docelowo z całego kraju ;)
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Lampka] Moja, całkiem spora kolekcja

Postprzez Lampka » 24 października 2012, 20:39

Stwierdziłem, że znów trzeba trochę fotek pododawać :D
Dzisiejszy recykling.

Rurki T5:

Obrazek
Obrazek

Razno, Polam i jakaś anonimowa radziecka, a także LRF:

Obrazek

Jedna jest jeszcze (prócz nich) wkręcona już do oprawy.

Różne świetlówki T12 Razno, Polamp oraz anonimowe radzieckie z 1973 i 78 roku i inne:

Obrazek

Na uwagę zasługuje Tungsram T8 18w z czarnymi trzonkami, wykonanymi z materiału:

Obrazek
Obrazek

I Philips T12 15w TL-X:

Obrazek

Te radzieckie anonimowe mają tylko opis mocy, jakieś dane i dziwny znaczek firmowy w kółku:

Obrazek

Na dokładkę LRF 80w i kilka sodówek z zapłonnikiem:

Obrazek

I jeszcze kilka statych kompaktów Philips Ambiance z 1998 roku, które sobie wybrałem. Ta mniejsza jest z Holandii:

Obrazek

Oprócz tych, dziś przybyło mi jeszcze kilka świetlówek 6w i jedna 4w T5, różnych firm. Niektóre już są zużyte, ale przydadzą się do testów ;)
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Lampka] Moja, całkiem spora kolekcja

Postprzez ousd » 24 października 2012, 20:44

Jedna sodówka widzę strzaskana :twisted:
ousd
 

Re: [Lampka] Moja, całkiem spora kolekcja

Postprzez Lampka » 24 października 2012, 20:47

Tak, wziąłem ją w zasadzie po to, żeby wydobyć z niej zapłonnik dla odpalania lamp wyższych mocy :mrgreen: Świetlówkowe już przy sodach 70w łatwo się zacinają.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Lampka] Moja, całkiem spora kolekcja

Postprzez ousd » 24 października 2012, 20:51

Musisz sobie załatwić ZT-400w :mrgreen:
ousd
 

Re: [Lampka] Moja, całkiem spora kolekcja

Postprzez Lampka » 24 października 2012, 20:52

Masz na myśli zapłonniki do LRJ? Czy cały układ ;)

Ta sodówka bez klosza z zapłonnikiem nadal odpala :D Pozostałe dwie (z kloszem) też i w dodatku wyglądają na prawie nowe. Nie widać u nich problemów ze stabilizacją wyładowań po zapłonie, odpowiednio długo się rozgrzewają i oczywiście napięcie na nich jest w normie.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lampka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości