[Lampka] Moja, całkiem spora kolekcja

Re: [Lampka] Moja, całkiem spora kolekcja

Postprzez Whites86 » 4 grudnia 2011, 19:31

dobrze by bylo jak bys zamiescil jakiekolwiek fotki poglądowe kolekcji bo na chwilę obecną watek jest dośc "suchy" ;) no i polecam zapoznanie sie z tym :) --> viewtopic.php?f=72&t=3149 aby nie bylo jakis niepotrzebnych nieporozumień :)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Lampka] Moja, całkiem spora kolekcja

Postprzez Lampka » 4 grudnia 2011, 20:18

Dzięki ;)
Ja ostatnio rzadziej przeglądam Ebay za ciekawymi świetlówkami i zachęcam - jak ktoś chce mieć stare i zabytkowe kompakty SL* i inne lampy, to polecam wpisać hasło "philips", albo jakąś inną markę która je robiła lub ich typ w wyszukiwarce, i się znajdą.
Najlepiej wchodzić od razu na niemieckiego Ebaya, bo nawet jak aukcje są tylko dla Niemiec, to większość sprzedawców zgadza się na wysyłkę do Polski jak już wygrasz :D
W ten sposób zdobyłem wiele z tych najstarszych okazów, a urzytkownicy bardzo często takie wystawiają :D

Co do fotek, to większość można znaleźć w galerii, do której linka umieściłem w pierwszym poście, ale tu też coś wrzucę, jak odzyskam aparat. :P
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Lampka] Moja, całkiem spora kolekcja

Postprzez qba » 4 grudnia 2011, 20:27

No, ja bym sobie kupił takiego starego SLa.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8341
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Lampka] Moja, całkiem spora kolekcja

Postprzez Whites86 » 4 grudnia 2011, 20:27

no jesli chodzi o mnie na niemieckiego ebaya niezagladam i niekupuje z prostego wzgledu, nie dogadam sie z zadnym niemcem, nieznam jezyka, malo tego niewiem nawet jak mu zaplacic tam mają euro, 3 sprawa to cena, za sama swietlowke pewnie jest wysoka, a cena przesylki to kosmos :roll: lacznie zbiera sie taki koszt ze za te pieniadze upolujesz duzo innych fajnych rzeczy tu w PL
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Lampka] Moja, całkiem spora kolekcja

Postprzez Lampka » 4 grudnia 2011, 20:40

Rzeczywiście czasem cena lampy to 1 euro, a transportu bywa z 8 euro, więc też kupuję raczej te rzadsze okazy. Ale płaci się łatwo, jako przelew, a do pogadania w razie czego zostaje stary dobry tłumasz google :mrgreen:
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Lampka] Moja, całkiem spora kolekcja

Postprzez Whites86 » 4 grudnia 2011, 20:41

w jaki sposob robi sie takie przelewy ? , no i cena wysylki tylko 8 euro ? slyszalem ze duzo drozej :roll:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Lampka] Moja, całkiem spora kolekcja

Postprzez Lampka » 4 grudnia 2011, 20:44

To zależy też skąd lampa idzie. Ale czasem płaciłem i około 4,5 euro za transport, z tym bywa bardzo różnie. A przelewy normalnie przez konto bankowe. Jak już wygrasz, to wysyłają ci numer konta i robisz zwykły przelew.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Lampka] Moja, całkiem spora kolekcja

Postprzez Lampka » 10 lipca 2012, 22:25

Wreszcie ściągnąłem sobie Picasę i mogę już dodawać zdjęcia. Na początek kilka fotek moich rur T12. Zdjęcia te umieszczałem już z pół roku temu na innej galerii mojej, od tamtego czasu trochę się zmieniło i przybyło mi sporo kolejnych rur (na tych fotkach to zaledwie jakaś tam część różnych rur T12 jakie mam). Ostatnio znalazłem w recyklingu na przykład dwie zupełnie nieużywane, nowe rury 20w produkcji radzieckiej z sierpnia 1973 i kwietnia 1972 roku, w oryginalnych tekturowych osłonach, ale jeszcze nie cyknąłem im fotek ;)

Na pierwszym zdjęciu można zobaczyć Sylvanię z drugiej połowy lat 90, Polama z połowy lat 70, Osrama z końca 97 roku, a także rurki firm Craft i Tungsram, produkowane w tym samym zakładzie, na Węgrzech. Nie zabrakło także popularnej świetlówki marki Piła, na 20w, z pierwszej generacji (początki lat 90), ale świeci ona w barwie chłodnobiałej, a nie ciepłobiałej (ciepłobiała wtedy dominowała) :)
Obrazek

Tutaj różnego rodzaju Telamy, Polamy, widać też Pilę z pierwszej generacji, starego Tungsrama, a także świetlówkę 20w marki Tesla, która ma trzonki takie same, jak Polam :) Jest też jedna radziecka o bardzo bladym napisie (z 1970 roku). To wszystko działa oczywiście.
Obrazek

Tutaj widać rurki Pila z różnych okresów, w tym jedną z końca 2001 roku - z wąskiego okresu, w którym rury nie miały w pierwszej linijce już ani oznaczenia "B", ani jeszcze "CE" ;) Jest też Polamp-Pabianice, radziecki Svetex oraz Tungsram z lat 80 i Polam też mi wpadł w kadr :)
Obrazek

Będą kolejne zdjęcia :)
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Lampka] Moja, całkiem spora kolekcja

Postprzez Lampka » 10 września 2012, 18:33

Zbudowałem sobie taką oto oprawę i powkręcałem w nią wybrane przypadkowo lampy i świetlówki z moich zbiorów:

Obrazek
Obrazek

Miałem bardzo jasno w pokoju :mrgreen: Oprawa jest na 28 żarówek, za podkład posłużyła stara półka :D

Inne fotki:
Zaos OMP 250w:

Obrazek
Obrazek
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Lampka] Moja, całkiem spora kolekcja

Postprzez Marek140 » 10 września 2012, 18:37

Niektóre kompakty mocno zużyte widzę,a i jedna SLka jest stluczona :oops:
Lubię dobre brzmienie sprzętu sprzed lat.
Avatar użytkownika
Marek140
 
Posty: 1494
Zdjęcia: 508
Dołączył(a): 13 maja 2011, 15:08
Lokalizacja: Augustów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lampka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości