Oświetlenie przejść podziemnych

Dyskusje na temat oświetlenia wokół szkół, szpitali, kościołów, centrów handlowych i tp

Oświetlenie przejść podziemnych

Postprzez neon44 » 21 czerwca 2007, 19:53

Witam

Dawniej w przejściach podziemnych dominowały oprawy na żarówki, od kilku lat coraz częściej pojawiają się świetlówki. Radzą none sobie też calkiem dobrze przy niskich temperaturach

Obrazek
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Oświetlenie przejść podziemnych

Postprzez KaszeL » 22 czerwca 2007, 00:49

U nas co prawda ich za dużo nie ma. Głównie chodzę tym pod rondem kaponiera, ale przyznam szczerze, że nigdy nie widziałem w takim miejscu oświetlenia żarówkami. Wszędzie od zawsze były świetlówki.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Oświetlenie przejść podziemnych

Postprzez mirek » 22 czerwca 2007, 10:53

W Krakowie w przejściach podziemnych spotyka się świetlówki. Pamiętam, że w latach 90-tych w przejściu podziemnym w okolicy Placu Bohaterów Getta były oprawy ORZ-3 Kł.
Obrazek
Nie wszystko żarówka, co się świeci.
Avatar użytkownika
mirek
 
Posty: 552
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Oświetlenie przejść podziemnych

Postprzez neon44 » 22 czerwca 2007, 11:28

mirek napisał(a):W Krakowie w przejściach podziemnych spotyka się świetlówki. Pamiętam, że w latach 90-tych w przejściu podziemnym w okolicy Placu Bohaterów Getta były oprawy ORZ-3 Kł.


:o trumienki w przejściu podziemnym. Nigdy się z takim rozwiazaniem nie spotkałem
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Oświetlenie przejść podziemnych

Postprzez rtęciówka » 22 czerwca 2007, 13:06

W Katowicach w tunelu podziemnym pod rondem są chyba sodówki, bo świecą na pomarańczowo. A u mnie w mieście w tunelu pod torami są pyłoszczelne oprawy świetlówkowe, a główne rondo tunelu, na którym rozgałęziają się korytarze oświetlają dwie ORZ-7/2. Nawet niezłe rozwiązanie ;)
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: Oświetlenie przejść podziemnych

Postprzez KaszeL » 22 czerwca 2007, 14:10

Pytanie tylko, czy mówimy o tunelach samochodowych. Bo w takich najczęściej faktycznie są sodówki, czy pieszych a tych są świetlówki liniowe.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8650
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Oświetlenie przejść podziemnych

Postprzez neon44 » 22 czerwca 2007, 15:47

mówimy o przejściach dla pieszych. Oświetlenie tuneli drogowych będzie rozpatrywane w innym wątku
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Oświetlenie przejść podziemnych

Postprzez CDM » 22 czerwca 2007, 22:38

KaszeL napisał(a):U nas co prawda ich za dużo nie ma. Głównie chodzę tym pod rondem kaponiera, ale przyznam szczerze, że nigdy nie widziałem w takim miejscu oświetlenia żarówkami. Wszędzie od zawsze były świetlówki.

Troszkę tych przejsć u nas się chyba jednak nazbiera...Oprócz Kaponiery mamy m.in kilka pod Warszawską i Dąbrowskiego, przy PKS-ie,na Górczynie przy PKP, nie licząc jeszcze wszystkich przejsć przy PST. We wszystkich miejscach są świetlówki, od 18 do 58W. Przy okazji świetlówek warto Wam wspomnieć o bajecznie wyglądających niegdyś nocą znakach drogowych, właśnie podświetlanych dwoma 20-tkami...Niestety, to już historia, zostało już tylko kilka ciemnych...
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Oświetlenie przejść podziemnych

Postprzez andrzejlisek » 23 czerwca 2007, 14:28

Ciekawe ile kosztuje świetlówka przystosowana do pracy w różnych temperaturach.
Oświetlenie podziemnej Kaponiery pewnie sporo kosztowało.

Zimą też była dobrze oświetlona. O ile się orientuję, zwykła świetlówka w niskiej temperaturze świeci słabo.
Avatar użytkownika
andrzejlisek
 
Posty: 1865
Zdjęcia: 96
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 20:48

Re: Oświetlenie przejść podziemnych

Postprzez CDM » 23 czerwca 2007, 15:28

andrzejlisek napisał(a):Ciekawe ile kosztuje świetlówka przystosowana do pracy w różnych temperaturach.
Oświetlenie podziemnej Kaponiery pewnie sporo kosztowało.

Zimą też była dobrze oświetlona. O ile się orientuję, zwykła świetlówka w niskiej temperaturze świeci słabo.

Z tego, co pamiętam Aura 58W kosztuje około 50 złotych, jest jeszcze Aura z refleksem, czyli z kierowanym strumieniem światła, to jest coś około 80 złotych.Aura występuje też w wersji Long Life. A jesli chodzi o Kaponierę, to jest pod nią około 320 opraw 2x36W, wszystkie pracują w systemie ciąglym (zastanawiam się po co :evil: )
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Następna strona

Powrót do Oświetlenie innych terenów otwartych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości