Czym oświetlić samochód stojący pod blokiem

Dyskusje na temat oświetlenia wokół szkół, szpitali, kościołów, centrów handlowych i tp

Czym oświetlić samochód stojący pod blokiem

Postprzez arw » 23 sierpnia 2010, 00:49

Dzięki.
A czy MH 150W jest w stanie w miarę przyzwoicie doświetlić auto stojące na parkingu z 4-go piętra? Czy muszę pokusić o 400W.
Niestety nie mam z tym żadnego doświadczenia jeszcze. Podejrzewam, że zewnętrznie wystarczy jakieś 830/842.

W parkach i na osiedlach jakie MH przeważnie stosują?
Szlag ze spółdzielnią, która nie zadbała o dostateczne oswietlenie osiedlowe, a takie w miarę silne światło, ktore centralnie pada na mój samochód powinno skutecznie zniechęcić intruza.
Ostatnio edytowano 23 sierpnia 2010, 18:06 przez amisiek, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Wydzielono z działu lampy wysokoprężne, post dotyczy bardziej oświetlenia parkingu
arw
 
Posty: 373
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 3 lutego 2010, 20:45

Re: Czym oświetlić samochód stojący pod blokiem

Postprzez amisiek » 23 sierpnia 2010, 18:09

Nie wiem czy takie oświetlenie załatwi sprawę. Ja bym spróbował jakiś PAR 10 stopni, jeśli nie gotową lampę zwierciadlaną, to oprawę z reflektorem, która dawałaby dość wąską wiązkę. Nie wiem czy 150W wystarczy.
Na marginesie:
Jeśli wierzyć brytyjskim badaczom psychologii społecznej, zimne lub wręcz niebieskawe światło zmniejsza prawdopodobieństwo zachowań kryminogennych. Chociaż tam takie zachowania są prostym skutkiem stosowania źródeł typu SOX ;)
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Czym oświetlić samochód stojący pod blokiem

Postprzez Whites86 » 23 sierpnia 2010, 20:57

no ja bym polecal zdecydowanie cos z rzędu 950 :) np jakiegos osrama HQI-T 250W w standardowym naświetlaczu przystosowanym do tej mocy powinien w zupelnosci wystarczyc
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Czym oświetlić samochód stojący pod blokiem

Postprzez amisiek » 24 sierpnia 2010, 11:18

250W powinno wystarczyć, ale nie wiem czy przypadkiem nie wystarczy mniejsza moc, ale bardziej skupiona. Mam oprawę Lival Mini, która daje wiązkę 24 stopnie. Może wieczorem sprawdzę jak to świeci z bloku na dół.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01


Powrót do Oświetlenie innych terenów otwartych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości