Toruńskie osiedla Skarpa i Rubinkowo oświetlenie i nie tylko

Dyskusje na temat oświetlenia wokół szkół, szpitali, kościołów, centrów handlowych i tp

Toruńskie osiedla Skarpa i Rubinkowo oświetlenie i nie tylko

Postprzez Edziu » 27 kwietnia 2013, 18:45

Osiedla te stanowią niemal połowę miasta, mieszka tam łącznie 80tys mieszkańców, gdzie łącznie Toruń jest 300tysiecznym miastem, i zostały one wybudowane na obrzeżach miasta, w sumie od podstaw. Obecnie w sumie tu można jeszcze natrafić na sporo klasyków, głównie opraw parkowych, ale między blokami można natrafić jeszcze na rtęciowe perełki typu OURW:) obecnie jest taki trend zauważyłem ze strady i malagi z modernizacji z innych części miasta lecą właśnie tam, zmodernizowano w ten sposób część kwiatów kwadratówek, po za oświetleniem fociłem ogólnie architekturę i to co jeszcze pozostało z czasów PRL, bloki, już prawie wszystkie ocieplone, ostatni właśnie obudowują, więc dla koneserów tego okresu sporo się znajdzie. Poza tym to co lubię w tych osiedlach to ze dosyć masowo były tam montowane kwiaty 6 i 10 ramienne:), osiedle " Na skarpie " nadal się rozbudowuje.

Na początek mapka poglądowa czarnymi kółkami zaznaczyłem miejsca gdzie były dawniej kwiaty 10 ramienne obecnie są 5XSGS206, oraz błękitną linią miejsce gdzie są kwiaty serii krótkiej, kwiatów ze stradami i kwadratówkami nie zaznaczałem, ale są na dalszej części ulicy konst.3maja oraz na szosie lubickiej od żółkiewskiego do rejonów skrzyżowania ligi polskiej i olszyńskiej. jeśli wątek będzie się podobał zrobię jeszcze więcej fot jeszcze z rubinkowa 1 to jest najstarsza cześć osiedla wybudowana w latach 70tych, a teraz spacer po części osiedla na skarpie i rubinkowa 2
Obrazek
idę z kierunku olsztyńskiej
Obrazek
widok na elektrociepownie
Obrazek
szosa lubicka wyjazd na autostradę za skrzyżowaniem z olsztyńska
Obrazek
widok w kierunku miasta
Obrazek
nowszy kwiatek z SGS206, kiedyś miał długie wysięgniki jak reszta
Obrazek
Obrazek
Obrazek
pobliska stacja beznynowa lukoil SGSy z płaskimi kloszami i MH
Obrazek
Obrazek
wchodzimy na osiedle,
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
teren szkoły
Obrazek
Obrazek
idziemy w kierunku ul konst3 maja, kwiatek serii krótkiej się ukazuje
Obrazek
jeszcze raz spojrzenie za siebie, budynek, biur spółdzielni, neon wygląda na oryginalny ale obecnie niestety nie działa,
Obrazek
ul konst 3maja, kwiaty doczekały się pomalowania, w zeszłym roku, i dzięki bogu opraw nie ruszyli, a nawet jak przyjrzałem się jedna miała uchyloną klapkę osprzętu to biały dławik widziałem
Obrazek
Obrazek
ulica miała być w pierwotnych planach dwupasmowa ,w dalszej cześci nie dawno dorobiono druga nitkę ,prędzej kwiaty świeciły tam w las
Obrazek
tablica ogłoszeń
Obrazek
idziemy dalej w głąb, te strady były tu chyba od poczatku, ta cześć była budowana po 86roku
Obrazek
przed blokami dawniej były OZPRy, na metalowych słupach, i to całkiem nie dawno było ich sporo
Obrazek
jedno z boisk między blokami tu już inaczej rozwiazano sposób oświetlenia\
Obrazek
Obrazek
Obrazek
a tu prawie oryginał ;)
Obrazek
a tu pełny oryginał :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Toruńskie osiedla Skarpa i Rubinkowo oświetlenie i nie tylko

Postprzez slaweklampy » 27 kwietnia 2013, 18:50

Witam

Czy w tych oprawach parkowych świecą lampy WLS?

Ścieżki rowerowe na osiedlach to absolutna rzadkość, z reguły jednoślady korzystają z normalnych uliczek.
Ostatnio edytowano 27 kwietnia 2013, 18:51 przez slaweklampy, łącznie edytowano 1 raz
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: Toruńskie osiedla Skarpa i Rubinkowo oświetlenie i nie tylko

Postprzez JeD » 27 kwietnia 2013, 18:51

Edziu, świetna fotorelacja, te serie krótkie wymiatają, one świecą ?, kwadraciak też świeci ? ;)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Toruńskie osiedla Skarpa i Rubinkowo oświetlenie i nie tylko

Postprzez neon44 » 27 kwietnia 2013, 20:59

tak kwiaty serii krótkich wymiataja i ten długi wysięgnik z kwadratówką.
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Toruńskie osiedla Skarpa i Rubinkowo oświetlenie i nie tylko

Postprzez matit1 » 27 kwietnia 2013, 21:27

Edziu napisał(a):Obrazek

Oj, HQI-BT wyzionęła ducha tak zdeka.
Avatar użytkownika
matit1
 
Posty: 3129
Zdjęcia: 1394
Dołączył(a): 13 października 2008, 16:08
Lokalizacja: Białystok

Re: Toruńskie osiedla Skarpa i Rubinkowo oświetlenie i nie tylko

Postprzez Edziu » 28 kwietnia 2013, 15:49

przez XXXJeDXXXX » 27 kwietnia 2013, 18:51

Edziu, świetna fotorelacja, te serie krótkie wymiatają, one świecą ?, kwadraciak też świeci ?

Serie krótkie mają się w jak najlpszym stanie :) świecą, kwiaty były malowane jesieną tamtego roku, zauwazyłem ze po tamtym czasie też naprawiono sporo nieczynnych opraw, bo dużo było do tej pory uszkodzonych, kwadratówka nie wiem w tamtą cześc osiedla nie zapuszczałem się dosyć długo, niestety ale na tych boiskach osiedlowych z reguły nic sie nie świeci, czasem potrafia na lato zapalać te oprawy tak jakby miały jakieś sterowanie pobliskich bloków.
przez slaweklampy » 27 kwietnia 2013, 18:50

Witam

Czy w tych oprawach parkowych świecą lampy WLS?

Ścieżki rowerowe na osiedlach to absolutna rzadkość, z reguły jednoślady korzystają z normalnych uliczek.
W oprrawach parkowych świeci rtęć :) , oświetlenie parkowe jest tu zróżnicowane bardzo rtęć pomieszana z sodą choć niestety ostatnio coraz bardziej przeważać zaczyna soda.
Ścieżki rowerowe, o dziwo to bardzo stary wynalazek, prawdopodobnie od samego poczatku były, bo ok 3 lat temu te ścieżki były ale jeszcze wyasfaltowane takim charakterystycznym PRLowskim asfaltem z kamieniami, osiedle na skarpie było jak na tamte czasy bardzo innowacyjnym projektem, duże przestrzenie między blokami, dużo domów osiedlowych, nawet kościół, wtedy postawiono,oraz starano się wycinać jak najmnejszą ilość drzew, przy jego budowie osiedla, tu własnie te choinki sa w duzej części oryginalne, obecnie jest uważane za bardzo ekskluzywne, kiedyś w w lokalnej gaziecie był taki ranking, i wyszło ze bardzo dużo ludzi chwali sobie to osiedle,
Wieczorem kolejna porcja fotek:)
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Toruńskie osiedla Skarpa i Rubinkowo oświetlenie i nie tylko

Postprzez famabud » 28 kwietnia 2013, 18:50

Dawaj nowe fotki. :) Świetna fotorelacja! ;) Bardzo podoba mi się oświetlenie tego miasta 8-) , z wyjątkiem modernizacji stalowych słupów z ORO na betoniaki z kulami . :evil:
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Toruńskie osiedla Skarpa i Rubinkowo oświetlenie i nie tylko

Postprzez Edziu » 28 kwietnia 2013, 21:11

przez famabud » 28 kwietnia 2013, 18:50
Dawaj nowe fotki. :) Świetna fotorelacja! ;) Bardzo podoba mi się oświetlenie tego miasta 8-) , z wyjątkiem modernizacji stalowych słupów z ORO na betoniaki z kulami . :evil:

tak tu można jeszcze dorwac trochę klasyków, co do oro na metalowych słupach, według mnie to decydują tu praktyczne wzgledy, bo te metalowe słupy czesto widziałem w katastrofalnym stanie a zwłaszcza przy ziemi gdzie psy sikają,
No dobra idzemy dalej cały czas os skarpa idziemy w kierunku wisły,
jedne z domów osiedlowych, w tych OCP są kompakty obecnie
Obrazek
Obrazek
widok z tego tarasu, nowe bloki i w oddali dolina wisły
Obrazek
Obrazek
Obrazek
trochę wylała wisła
Obrazek
ulica przy skarpie nowo budowany basen osiedlowy, a OUSD do wylotki niedługo pewnie seleniumy już są na dalszej części ulicy gdzie niedawno takie same OUSd były na betoniakach
Obrazek
Obrazek
czy jesteście w stanie dostrzec co kryje się miedzy tymi drzewami koło słupa? ;)
Obrazek
cały czas idę ulicą przy skarpie, w oddali duze 6klatkowce z rubinkowa1,i kwiaty kwadratówek z szosy lubickiej ale tam kiedy indziej na spacer zajdę
Obrazek
robię kółko i znów powracam na konst3maja osiedle na skarpie, stary parking i autobus przypominający o dawnych czasach, :D stoi tam od zawsze
Obrazek
kościół który jest już budowany od 15lat długo była przerwa ale w tym roku budowa ruszyła
Obrazek
ul konst. 3 maja ,strady i słupy z 93roku, w oddali kwiaty serii krótkiej
Obrazek
kwiaty & kwiaty :D
Obrazek
ostatnie bloki w mieście robione w technologii wielkopłytowej a jednocześnie najwyższe budynki mieszkalne (14 pięter)w mieście budowane w 93roku, swieżo ocieplane , OCPki są oryginalne i rteciowe w ich okolicach, do tej pory uważano je za najbardziej szpetne konstrukcje, ze wzgledu na surowość wykonania, na punkcie ocieplonych bloków strasznie się rzucały w oczy,
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
opuszczam "Skarpę" ale jeszcze wrócę do tego osiedla bo za duże na jeden spacer jest innym razem w rejony olimpijskiej i pętli tramwajowej
Obrazek

Wchodzę teraz na szosę lubicką, kilka miesiecy temu te kwiaty na tym odcinku zmodernizowano z kwadratówek na używane stare strady
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
po drugiej stronie ulicy wchodzę teraz na rubinkowo2,
Obrazek
C.D.N
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Toruńskie osiedla Skarpa i Rubinkowo oświetlenie i nie tylko

Postprzez Whites86 » 28 kwietnia 2013, 21:19

bogato tam widze u was, wełna mineralną bloki okładają u mnie było by to nie do pomyślenia :mrgreen:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Toruńskie osiedla Skarpa i Rubinkowo oświetlenie i nie tylko

Postprzez famabud » 29 kwietnia 2013, 13:08

Czyściusieńkie klosze w Stradach. :) Ocepki przy ogródku piwnym ładnie się prezentują. :)
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Następna strona

Powrót do Oświetlenie innych terenów otwartych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron