Toruńskie osiedla Skarpa i Rubinkowo oświetlenie i nie tylko

Dyskusje na temat oświetlenia wokół szkół, szpitali, kościołów, centrów handlowych i tp

Re: Toruńskie osiedla Skarpa i Rubinkowo oświetlenie i nie tylko

Postprzez Edziu » 30 kwietnia 2013, 12:27

przez Whites86 » 28 kwietnia 2013, 21:19

bogato tam widze u was, wełna mineralną bloki okładają u mnie było by to nie do pomyślenia

To od niedawna w sumie tak robią też się zaskoczyłem najpierw co oni tam kładą ale to dopiero od tamtego roku wełnę stosuja, ocieplenia zaczeli dopiero po 2000r robić, i na poczatku tylko ściany boczne były ocpeplane, wydaje mi się tylko ze na os. na skarpie te ostatnie niektóre bloki wielkopytowe miały jakiś rodzaj ocpelenia bo ściany boczne były obłożone blachą falistą i pewni pod spodem styropian był i to już coś sobie przypominam ze było od zawsze. przed tym do szara pustynia, była a to znalazłem w necie nie wiek z którego roku fotka jest ale tu jeszcze widać.
Tu na fotce tak to wyglądało jeszcze niedawno ta częśc osiedla 2 lata temu, z a co ciekawe na tym zjdęciu jest dużo kul, a najciekawsze ze teraz są tam przezroczyste kule z rastrem czyżby te kule na tyle przeszkadzały że zdecydowano się na wymianę ;)
http://osobie.pl/gallery-photobig/id,104290
i ujecie z góry na osiedla Rondo Ligi Polskiej i Konst.3 Maja , jeszcze w tyle mamy połowę osiedla Na Skarpie,
http://www.mpu-torun.pl/index.php?m=gal&id=18
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Toruńskie osiedla Skarpa i Rubinkowo oświetlenie i nie tylko

Postprzez Edziu » 1 maja 2013, 16:02

Ciąg dalszy spaceru Rubinkowo2
Obrazek
główny pasaż osiedlowy
Obrazek
Obrazek
Obrazek
"merkury" Tzw "Centrum" wszystkich osiedli, rynek w dosłownym słowa znaczeniu targowisko obok
Obrazek
dawny hotel elany, niedawno po gruntownym remoncie budynek komunalny dla biednych rodzin,
Obrazek
Obrazek
mam gdzieś jeszcze jakieś potki jak nie dawno wyglądał, ale za bardzo nie wiem gdzie ;) tak wygladał przed remotem
http://www.panoramio.com/photo/24631648
centrum c.d i kwiaty kwadratówek
Obrazek
Obrazek
ul dziewulskiego malagi są od niecałego roku, załozyli używane zdemontowane z innych części miasta, do tej pory były kwadratówki
Obrazek
bardzo dziwaczny blok
Obrazek
W kierunku kwiatów rubinkowo1
[img][img]http://www.fotki.lighting-gallery.pl/images/Edziu/2013-05-01/41118.jpeg[/img][/img]
na tych kwiatach były 10xkwadratówka, ale nie wiem czy też mogły być prędzej OURW2250, ja kojarzę kwadratówki bo ta częśc osiedla była robiona między 70 a 80rokiem, jest tam 5 tak oswietlonych skrzyżowań jak na mapce pokazywałem
Obrazek
Obrazek
idzemy dalej
Obrazek
knajpka osiedlowa, neon niestety też nie działa
Obrazek
Obrazek
Obrazek
oryginalny dworek Rubinkowskich , od których wzięła się nazwa osiedli, obecnie jest tam ośrodek dla niepełnosprawnych
Obrazek
kilka klasyków
Obrazek
Obrazek
jakiś PRLowski oryginał chyba węzeł cieplny
Obrazek
Obrazek
tu aż ręce ściskłem by powstrzymać się od jakiegoś aktu wobec tych opraw :D
Obrazek
kolejny budynek który nie doczekał sie póki co renowacji
Obrazek
Obrazek
oryginalny chodnik
Obrazek
na razie to tyle po wekendzie wpadnę na 1dynkę i pofocę trochę
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Toruńskie osiedla Skarpa i Rubinkowo oświetlenie i nie tylko

Postprzez JeD » 1 maja 2013, 16:27

Fajne fotki, szkoda Kwadratówek, ale chociaż są jakieś pozostałości, widzę że OCP-ki i OZPR-ki są wypychane przez nowe oprawy, pewnie jak się dławik, albo jak rozwalą oprawę je wymieniają :roll: ;)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Toruńskie osiedla Skarpa i Rubinkowo oświetlenie i nie tylko

Postprzez Witeku » 2 maja 2013, 11:02

Nie wiedziałem, że wielką płytę tak długo stosowasno :)

A co to za kwiat ukryty w lesie? :)
Avatar użytkownika
Witeku
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, 00:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Toruńskie osiedla Skarpa i Rubinkowo oświetlenie i nie tylko

Postprzez famabud » 2 maja 2013, 11:46

Bardzo ciekawa fotorelacja, swojsko tam jest :mrgreen: :P
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Toruńskie osiedla Skarpa i Rubinkowo oświetlenie i nie tylko

Postprzez Edziu » 3 maja 2013, 21:20

[img]przez XXXJeDXXXX » 1 maja 2013, 16:27
Fajne fotki, szkoda Kwadratówek, ale chociaż są jakieś pozostałości, widzę że OCP-ki i OZPR-ki są wypychane przez nowe oprawy, pewnie jak się dławik, albo jak rozwalą oprawę je wymieniają :roll: ;)[/img]
Niestety dość szybko jeszcze 5 lat temu oprawy rteciowe wsród bloków stanowiły większosć, teraz jest bardzo pstrokato ale niestety soda zaczyna brać górę, obecnie montuje się przezroczyste kule z rastrem
[img]przez Witeku » 2 maja 2013, 11:02
Nie wiedziałem, że wielką płytę tak długo stosowasno :)

A co to za kwiat ukryty w lesie? :)[/img]
Też się teraz dziwię ale podejrzewam ze to jeszcze z zapasu, te bloki sa ewnenemenem bo ogólnie w 88roku oficjalnie osiedla przestały się rozbudowywać o budynki wielkopłytowe a te bloki trochę kojarzę ze był tam faktycznie plac budowy ale za mały byłem by przywiązywać wtedy do tego większa uwagę
Tam w lasku kiedyś to były jakieś magazyny wojskowe, kiedyś fociłem te kwiaty są tam trzy 10 ramienniki z OURW2250 i 250, obecnie jest tam szkółka prawa jazdy i kiawt neistety nie czynne, zamontowali ponizej naświetlacze ale na szczeście korony kwiatów nie ruszyli:) choć co do kwiatów znalazłem jeszcze w necje jedno stare zdjecie z 90roku, gdzie były kwiaty których obecnie nie ma w tym miejscu, ale dam porównanie na nast fotorelacji, bo obecnie do 9 maja muszę poczekać za aparatem bo kuzynce pożyczyłem
przez famabud » 2 maja 2013, 11:46
Bardzo ciekawa fotorelacja, swojsko tam jest :mrgreen: :P

W sumie tak miasto w mieście tam ludzie mają praktycznie wszystko sklepy kino,salony SPA, w sumie nie trzeba wcale jechać do miasta , obecnie to najbardziej dynamicznie rozwijająca się cześć miasta, choć potocznie ludzie mówią na to "sypialnia Torunia"

A teraz kilka fotek co znalazłem wczoraj na komputerze gdzieś około sprzed 4, 5 lat, sam interesuje się pozatym budownictwem z tamtych czasów, jeszcze wtedy sporo bloków wyglądało oryginalnie
rude kwiaty :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Łyskowsiego w oddali ten jeszczd wtedy bursztynowy dawny hotel elany, i kwadratwki do całkiem niedawna jeszcze wisiały
Obrazek

rejony pętli tramwajowej na olimpijskiej, i budowa drugiego pasa na ul konst.3maja, do tej pory kwiaty z jednej strony oświetlały tam las, nie wyłaczone były wcale te oprawy
Obrazek
mniej wiecej tak to wygladało, choć bloki były bardziej kolorowe kiedyś tylko farba się wypłukała
Obrazek
tu to kazdy sobie malował balkony, ale w oryginale to były w taką szachwonice czerwono niebiesko żółto zieloną malowane ale już jak byłem mały to ledwo widac było cokolwiek
Obrazek
tu jeszcze w marę kolory oryginalene były, klatki już zmienione bo oryginalnie były takie metalowe daszki
Obrazek
ten Blok jeszcze długo pozostanie jeszczew takim stanie, bo część nieodmalowana należy do PKP to obecnie jedyny pomnik PRLu, przypiminający o tamtej epoce :D nadal taki jest i stoi przy samej lubickiej wiec każdy go widzi
Obrazek





Znalazłem kilka fotek jeszcze miedzy
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Toruńskie osiedla Skarpa i Rubinkowo oświetlenie i nie tylko

Postprzez qba » 3 maja 2013, 22:24

Mogliby te maszty od kwiatów odmalować. Chyba że jest planowane ich wywalenie, co będzie dość skomplikowane, ze wzgledu na trakcję tramwajową.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8343
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Toruńskie osiedla Skarpa i Rubinkowo oświetlenie i nie tylko

Postprzez Edziu » 29 czerwca 2013, 18:04

Ciąg dalszy fotek, nie zamieszczałem nic przez jakiś czas bo po prostu nie miałem za bardzo nawet czasu zeby usiaśc komputerem ze wzgledu na pracę, a fotki robiłem w wolne dni w ramach rekalsu.
Teraz trochę fotek z tej najstarszej czesci os. Skarpa a zarazem najbardziej malowniczej części i dosyć fajnie położonej, no jednym z wiekszych kretynizmów to jest sposób oświetlenie kilku tych małych boisk miedzy blokami :D
na pocztak widok ze samej skarpy na zakręt wisły i ostatnich bloków na "skarpie"
Obrazek
Obrazek
jeszcze z innego ujecia ten bar z OCPkami
Obrazek
mniej wiecej te kule obecnie dominują na osiedlu
Obrazek
szacun dla pomysłodawcy modernizacji ośiwtlenia :lol:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Centralny park osiedlowy, malagi zastąpiły jakies 3 lata temu OCP, jest tam bardzo jasno
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Toruńskie osiedla Skarpa i Rubinkowo oświetlenie i nie tylko

Postprzez famabud » 29 czerwca 2013, 18:08

Tylko czekać aż ktoś rozwali piłką te kulki na boisku. :roll: Czy one regularnie działają w nocy?
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Toruńskie osiedla Skarpa i Rubinkowo oświetlenie i nie tylko

Postprzez JeD » 29 czerwca 2013, 19:13

Ten ktoś kto wymyślił te kule jest genialny, jak pamiętam to Whites kiedyś przedstawiał takie modernizację placu manewrowego dla L-ek
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie innych terenów otwartych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości