Oświetlenie parkingów osiedlowych

Dyskusje na temat oświetlenia wokół szkół, szpitali, kościołów, centrów handlowych i tp

Oświetlenie parkingów osiedlowych

Postprzez cieszyn » 8 listopada 2007, 00:28

Witam

Mam do pokazania kilka klasyków.
Działąją i mają się dobrze, a są na parkingu na # Radiowej i Powstanców Śląskich w Warszawie
Załączam mapkę:

parking Radiowa.JPG
parking Radiowa.JPG (60.75 KiB) Przeglądane 9242 razy

Dokładnie na wprost tego parkingu, patrząc w górę zdjęcia, jest ulica Lencewicza i opisywane dziś przez mnie eksperymentalne oprawy OUS Gostynin

Ale wracam do parkingu:

Nie zwiedziłem go całego, jest dość długi i w drugiej części ma sporo ciekawych klasyków, no i jak na parking osiedlowy przystało, są one na "wyciągnięcie ręki" - czyli na krótkich słupach. Kiedyś pokażę Wam ciekawe stare oprawy typu OUSF na innym warszawskim parkingu, oprawy mające w środku 3 albo 4 rury neonowe, mam ich zdjęcia z bardzo bliska.

popatrzcie:
Najpierw łyżki (widok z Radiowej na Powstańców w kierunku na wiadukt nad torami
Te wykopki nie zagrażają klasykom - pytałem ciecia w budce parkingowej. (chyba, że mu nie powiedzieli prawdy :D )
Obrazek
Tu mamy 2 trumienki, druga będzie widoczna na ostatnim zdjęciu:
Obrazek

Obrazek

Wkręcili tam sodówki. Do tej pory widziałem w nich tylko białe lampy ze szkła matowego, w kształcie owalnym - rtęciówki?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Przy okazji chciałbym Was prosić, żebyście - prezentując złowione gdzieś klasyki czy inne obiekty (oczywiście - kto chce!) - pokazali też ich lokalizację. Ja skorzystałem z pomysłu Pawła, który umieścił zdjęcie satelitarne Wwy i zaznaczył tam ulicę Św. Wincentego.
To znakomicie ułatwia orientację, poszerza dany temat no i w prosty sposób pokazuje innym forumowiczom, jak w dane miejsce trafić. Bardzo mi się to spodobało, jak mówię, niech to będzie dobrowolne poszerzenie prezentowanych tu zdjęć. Skorzystałem z maps.google: Kłopot tylko taki, że na zdjęciach nie widać nazw ulic.
Paweł - z jakiej strony skorzystałeś, że Ci się pokazały nazwy ulic (jest tych stron już trochę :roll: )
http://maps.google.com/maps?q=warsaw,+p ... &t=k&hl=en
Jeśli Admini mają inne zdanie - proszę o komentarz.
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oświetlenie parkingów osiedlowych

Postprzez Paweł » 8 listopada 2007, 05:31

Ciekawy temat bo czasem na takich parkingach można znaleźć różne nietypowe rozwiązania oświetleniowe nie stosowane na miejskich ulicach i różne klasyki :)
Zdjęcia tradycyjnie świetne! :) :) :)
Widzę że wszystkie oprawy przerobili z rtęciowych na sodowe zamiast założyć nowe :)

Co do mapy, to na Google Maps są naniesione ulice, wystarczy kliknąć przycisk "Hybrid" a wtedy wygląda to tak http://maps.google.com/maps?q=warsaw,+p ... =addr&om=1 :)

Ja korzystam z ortofotomapy Urzędu m.st. Warszawy na stronie http://www.mapa.um.warszawa.pl/ która jest wykonana ze zdjęć lotniczych :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oświetlenie parkingów osiedlowych

Postprzez cieszyn » 8 listopada 2007, 11:06

przez Paweł 8 listopada 2007, 06:31

Ciekawy temat bo czasem na takich parkingach można znaleźć różne nietypowe rozwiązania oświetleniowe nie stosowane na miejskich ulicach i różne klasyki
:lol:

TAK - pisałem już o tym chyba kilka razy, więc kogo interesuje odkrywanie starych opraw (mnie na PEWNO! - czy jestem w tym sam?) to polecam odwiedzać takie osiedlowe placyki i parkingi. Oni tam oszczędzając na kosztach, starają się te miejsca oświetlić czymś z demobilu - no i przy okazji stają się naszymi sprzymierzeńcami - bo RATUJĄ stare oprawy od zapomnienia. ;)
Obawiam się, że za kilka, kilkanaście lat będą to jedyne ostoje starych opraw oraz słupów (ale obym się mylił :evil: )
Założyłem dla tych miejsc osobny wątek, więc Drodzy FORUMOWICZE, proszę, dajcie tu coś ciekawego do poczytania i obejrzenia, OK?

Paweł, dzięki za wsparcie w pomyśle pokazywania ciekawych miejsc z satelity jako ilustracji do przedstawianych fotek. Te mapy satelitarne czy samolotowe są już dziś powszechne w necie, więc można z nich skorzystać praktycznie (?) dla każdej miejscowości 8-)
Zapraszam więc forumowiczów do takiego sposobu ilustracji swoich fot, piszcie, jakie macie o tym zdanie, nie będę z tej dyskusji robił osobnego wątku
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oświetlenie parkingów osiedlowych

Postprzez swietlik » 8 listopada 2007, 17:32

:arrow: Cieszyn super fotki :D :D Ciemna sodówka w ORZecie wyglada rewelacyjnie :!: Ciekawe czy te lampy są takie brudne czy ich jarzniki się rozszczelniły...
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Oświetlenie parkingów osiedlowych

Postprzez Edziu » 8 listopada 2007, 19:13

Popieram to Cieszyn mnie też interesuje odkrywanie starych opraw, mam na oku pare parkingów właśnie z klasykami, w wolnej chwili je sfocę.
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Oświetlenie parkingów osiedlowych

Postprzez cieszyn » 8 listopada 2007, 21:36

przez Edziu 8 listopada 2007, 20:13

Popieram to Cieszyn mnie też interesuje odkrywanie starych opraw, mam na oku pare parkingów właśnie z klasykami, w wolnej chwili je sfocę.


Kurde, Edziu - no to, - dajesz!!! i OGNIA :!:
W to mi graj ...

A jak Ci sie zachce, to wstaw nam lokalizator satelitarny (mówię o fotkach sat, takich, jak ja czy Paweł wstawiamy dla lepszego pokazania miejsca zainteresowania )
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oświetlenie parkingów osiedlowych

Postprzez neon44 » 12 listopada 2007, 22:11

Dzięki Cieszyn za super foty. Obawiam się że klasyki znikną bo już tam coś koparka kopie
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Oświetlenie parkingów osiedlowych

Postprzez cieszyn » 13 listopada 2007, 23:27

przez neon44 12 listopada 2007, 23:11

Dzięki Cieszyn za super foty. Obawiam się że klasyki znikną bo już tam coś koparka kopie


Nie wiem, ale - jak już pisałem wyżej - wg ciecia dozorującego parking, te wykopki nie zagrażają oprawom.
Zagadnę go znowu - może mi coś odłoży??
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oświetlenie parkingów osiedlowych

Postprzez CDM » 18 listopada 2007, 14:42

Oświetlenie parkingu przy ul. Morasko. Dosć ciekawie umieszczono oprawy
Obrazek
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Oświetlenie parkingów osiedlowych

Postprzez cieszyn » 18 listopada 2007, 16:25

Może się mylę, CDM, ale chyba wiszą tam SGS204 ???
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Oświetlenie innych terenów otwartych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości