[lampawls] OURW 400

[lampawls] OURW 400

Postprzez lampawls » 26 grudnia 2017, 15:18

W końcu udało mi sieę zdobyć pierwszą OURW do kolekcji, stan oprawy jak i resztę zobaczycie na fotkach ;)
Obrazek

Obrazek

Stan lekko ciężki-widać do jakiego poziomu oprawa była zalana:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Odpalamy :twisted: dedykacja dla fanów sody :mrgreen:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oprawę czeka w najbliższym czasie remont-piaskowanie, polerowanie odbłyśników i malowanie-tu mam pytanie do Forumowiczów,na jaki kolor były malowane OURW ?? bo noszę się z zamiarem pomalowania oprawy na czarny mat+ usunięcie farby z klapki osprzętu i jej wypolerowania ;)

PS. oprawę zdobyłem w dość nietypowy sposób-jak chcecie mogę powiedzieć conieco bo jest to pewne nieograniczone źródło zdobycia opraw jak i starego osprzętu elektroinstalacyjnego, styczników itp rzeczy :)
Powróciłem na lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
lampawls
 
Posty: 1172
Zdjęcia: 591
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 16:20
Lokalizacja: Lublin

Re: [lampawls] OURW 400

Postprzez Remik75 » 26 grudnia 2017, 16:29

czesc mam tez podobna jak mozesz przeslij info jestem ciekawy jak ja zdobyles?.a kolor zostaw orginalny. prosze przeslij jak podlaczyles tuzika do ukladu zeby urchomic zeby swiecila plis.Pozdrawiam Remigiusz z Krakowa. ;) :oops:
Avatar użytkownika
Remik75
 
Posty: 111
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 11 czerwca 2014, 11:21

Re: [lampawls] OURW 400

Postprzez lumix26 » 26 grudnia 2017, 17:23

Remik75 napisał(a):... prosze przeslij jak podlaczyles tuzika do ukladu zeby urchomic zeby swiecila plis :oops:

proszę
Obrazek
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [lampawls] OURW 400

Postprzez Elektroservice » 26 grudnia 2017, 19:44

W oryginale była srebrna, kolor zbliżony do tego jaki mają srebrne felgi aluminiowe w większości samochodów :)
W czarnym moim zdaniem nie będzie to za dobrze wyglądać, ale to już od Ciebie zależy co zrobisz - grunt aby Tobie pasowało. Za to wypolerowanie na lustro klapki osprzętu popieram - sam tak zrobiłem w swojej OURW i fajnie to wygląda. Odbłyśniki też polerka - polecam pastę autosol do polerowania aluminium. No i jeszcze najważniejsze - obowiązkowo musisz zdobyć klosz :twisted:

P.S. Napisz jak ją pozyskałeś - ja tam ciekaw jestem co to za nieograniczone źródełko elektrotechnicznych dobroci :)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: [lampawls] OURW 400

Postprzez lampawls » 26 grudnia 2017, 19:57

:arrow: Elektroservice co do zdobycia oprawy stało się to niejako przypadkiem, bo szukałem licznika 3f, po dojechaniu pod wskazany adres okazalo się, że jest to firma zajmująca się odbiorem zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zapytałem tamtejszego kierownika czy mają inne rzeczy,co poskutkowało pytaniem "A co pana by jeszcze interesowało ??" i tym sposobem zamiast wrócić z samym licznikiem wróciłem z wspomnianym licznikiem, OURW, TSMem i wyłącznikiem pakietowym :twisted: ostatnio byłem też i za 5 czarnych puszek hermetycznych, stycznik IDX23 z termikiem, IDX-31 i wyłacznik hermetyczny zapłaciłem jedynie 40zł :)
Sprawa jest jeszcze taka,że goście nie do końca czają nazewnictwo niektórych rzeczy i raczej trzeba podesłać zdjęcie z wyprzedzeniem, żeby mogli "przygotowac" konkretne graty :) podejrzewam tez,że da radę wyhaczyć jakieś inne klasyki :twisted:

co do OURW-za oprawe dałem 30zł,miała jeszcze klosz ale niestety pęknięty :? Po remoncie oprawa idzie na słup na mój osobisty prywatny teren :) to samo stało się z łyżką ze wcześniejszego wątku ;)

PS. Spodziewajcie się w najbliższym czasie fot z remontu oprawy :) :!: 8-)
Powróciłem na lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
lampawls
 
Posty: 1172
Zdjęcia: 591
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 16:20
Lokalizacja: Lublin

Re: [lampawls] OURW 400

Postprzez latarnik » 26 grudnia 2017, 21:54

Widzę że od razu sięgnąłeś po nowszą technologię i dałeś lampę sodową ;) Będziesz jej tak używał czy wrócisz do rtęci? :D
latarnik
 
Posty: 997
Zdjęcia: 82
Dołączył(a): 19 sierpnia 2012, 19:46

Postprzez Farel03 » 26 grudnia 2017, 22:09

To jak już rezygnujesz z rtęci, to może powlekaną HQI-BT albo HPI-T byś wkręcił ? Białe światło o lepszych parametrach :)
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [lampawls] OURW 400

Postprzez JeD » 26 grudnia 2017, 22:23

Fajny klasyk, chętnie zobaczyłbym go z nowym kloszem oraz z lampą rtęciową 400W :)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [lampawls] OURW 400

Postprzez lampawls » 27 grudnia 2017, 03:35

Z rtęci w żadnym wypadku nie rezygnuję :) Co do metalohalogenu-ten projekt chodzi mi po głowie i dotyczy wszystkich opraw które będą wisiec a dwie z nich wiszą w "warunkach naturalnych" czyli dwóch łyżek [ORZ 6-1 z poprzedniego wątku, ORZ 7, OUR-125] oraz OURW jeszcze nie zamontowanej :) foty OURW z rtęcią pojawią się na dniach,i w innym wątku fotki rozdzielnicy żeliwnej z takimi bajerami jak kontrolki styczniki itp :P :twisted:
Może i to dziwne,ale ja osobiście nie lubię jak oprawy wiszą pod dachem w ekspozycji, u mnie oprawy mają zastosowanie kolekcjonersko-użytkowe i wszystkie są co jakiś czas konserwowane by były utrzymane w dobrym stanie :)
Powróciłem na lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
lampawls
 
Posty: 1172
Zdjęcia: 591
Dołączył(a): 5 czerwca 2007, 16:20
Lokalizacja: Lublin

Re: [lampawls] OURW 400

Postprzez OUKS340 » 27 grudnia 2017, 23:41

Co do upodobań kolekcjonersko-użytkowych to tak samo jak u mnie. Lubię mieć klasyki w eksploatacji :D
OUKS340
 
Posty: 1922
Zdjęcia: 119
Dołączył(a): 4 kwietnia 2008, 11:31

Następna strona

Powrót do lampawls

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości