[Poznań] Dworzec PKP

Dyskusje na temat oświetlenia bocznic, węzłów i dworców kolejowych.

Re: Oświetlenie wewnętrzne dworców

Postprzez dominik93 » 2 kwietnia 2013, 20:46

Maciej zmien z tym kolekcjonerem bo ja tu nadal zyje jako Dominik93 :) Fakt faktem wyprawa udana :)
dominik93
 

Oświetlenie wewnętrzne dworców

Postprzez amisiek » 2 kwietnia 2013, 20:49

Zdziwiły mnie te najstarsze zalewane. Niektóre jeszcze z kondensatorami z "epoki". Ciekawe która elektronika wytrzyma choćby połowę tego czasu co te FL4000... Ale zauważcie, wszędzie nowe zapłonniki są.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Oświetlenie wewnętrzne dworców

Postprzez JeD » 2 kwietnia 2013, 20:50

dominik93 napisał(a):Maciej zmien z tym kolekcjonerem bo ja tu nadal zyje jako Dominik93 :) Fakt faktem wyprawa udana :)


To może jakieś fotki swoich opraw ze zbiorów pokażesz ? ;)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Oświetlenie wewnętrzne dworców

Postprzez ousd » 2 kwietnia 2013, 21:04

Szkoda CDM, że nie nagrałeś filmiku z tej rozdzielni... Poznańskie Dławiki :mrgreen:
ousd
 

Re: Oświetlenie wewnętrzne dworców

Postprzez KaszeL » 2 kwietnia 2013, 21:49

CDM napisał(a):Może jeszcze KaszeL coś wstawi fajnego.


Ja szczerze mówiąc mam tylko fotki rozdzielnic ze statecznikami różnej maści.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ciekawe które były najstarsze, bo widać tam przynajmniej 4 generacje. Zupełnie otwarte z widocznym uzwojeniem, nieco bardziej zabudowane, zalewane i na końcu FL-4000.
Na fotkach może tego nie widać, ale pod każdą rozdzielnicą była plama od oleju z rozszczelnionych kondensatorów. Każdy obwód miał pierwotnie dedykowany kondensator, co mnie osobiście mocno dziwi. Powinni to załatwić kompensacją grupową.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8660
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Oświetlenie wewnętrzne dworców

Postprzez Elektroservice » 2 kwietnia 2013, 21:51

Otwarte, nieco zabudowane, zalewane SZF i na końcu FL :P
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Re: Oświetlenie wewnętrzne dworców

Postprzez ousd » 2 kwietnia 2013, 22:01

A na 12 fotce widzę jakąś ciekawą oprawę :)
ousd
 

Re: Oświetlenie wewnętrzne dworców

Postprzez CDM » 3 kwietnia 2013, 10:41

A jednak były tez SZF... Nie spojrzałem na wszystkie rozdzielnie, autentycznie ich nie widziałem... Chyba za bardzo chciałem poznać istotę sprawy, nie zwróciłem widocznie uwagi na wszystko :arrow: KaszeL, dzięki za fotki, widać te niuanse jeszcze dokładniej :!:
:arrow: amisiek jeśli chodzi o te startery, to cały kłopot polega na tym,że nie ma kontaktu wzrokowego między tym, co montuje lampę, a drugim, co grzebie przy osprzęcie, więc podejrzewam,że jeśli coś na dole nie chce odpalić, to w tym zamieszaniu wymienia się czasem startery jakoś na oślep..Nie wiem, może uda mi sie umówić z tym panem, gdy będą robili jakieś uzupełnienia, chciałbym poobserwować jak to wygląda. Myślę,że jeśli ta część hali ma służyć jeszcze przez conajmniej pół roku, jakieś naprawy tam jeszcze będą, tym bardziej,że już kilkanaście nie świeci.
Tak przy okazji porozmawialiśmy też o historii tego obiektu ,wraz z odkurzaniem w pamięci typów opraw, które kiedyś występowały na dworcu, wspominaliśmy OUSF na peronach i oświetlenie, którego już nie ma wewnątrz. Szkoda,że to już historia..
Wracając jeszcze do starterów, to tak sobie myślę,że z racji tego, że to oświetlenie działa przez 24H, większość z nich pewnie w swoim żywocie tylko raz, na samym początku odpala świetlówkę, potem dopiero zadziała na końcu, gdy rura pada, a on po jakimś czasie razem z nią..
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Oświetlenie wewnętrzne dworców

Postprzez robert03 » 4 kwietnia 2013, 11:04

Bardzo fajne zdjęcia. I te stare sześcienne kondensatory że o dławikach nie wspomnę :-)
Elektronika 50 lat nie wytrzyma... U mnie w pracy gdzie oświetlenie świeci się 24/24/365 oprawy świetlówkowe Philipsa na elektronice padają jak muchy po kilku miesiącach pracy: A to dziwnie "mryga", a to świeci połową mocy albo jarzy się ledwo oświetlając wnętrze klosza... Lipa jakaś.

Co do podłączania opraw za pomocą wtyczek i gniazdek to już spotkałem się z takimi układami wiele razy. Bardzo praktyczne i łatwe w serwisowaniu.
robert03
 
Posty: 442
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 22 sierpnia 2010, 12:33
Lokalizacja: Świecie

Poznań główny

Postprzez famabud » 29 kwietnia 2013, 19:01

A te otwarte stateczniki miały gołe zwoje, czy jednak izolowane? Świetna fotorelacja, instalacja ta powinna być chroniona prawem. ;) ;)
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie obiektów infrastruktury kolejowej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości