[Wisła Głębce] Dworzec PKP

Dyskusje na temat oświetlenia bocznic, węzłów i dworców kolejowych.

Re: [PKP] Oświetlenie

Postprzez cieszyn » 24 października 2011, 18:27

Jeśłi chodzi o kolor, to można w nowych oprawach użyć MH, tylko komu by się chciało? I kto to zapłąci?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [PKP] Oświetlenie

Postprzez FOX » 24 października 2011, 20:29

rtęciówka napisał(a):Jaki piękny kibelek w pomarańczowym malowaniu :) Szkoda że je już chyba wszystkie pomalowali na czerwono-czarno, moim zdaniem to najbrzydsze malowanie jakie tylko może być, pomarańczowe i żółte były śliczne...


kolor to pół biedy najgorzej że coraz rzadziej można spotkać kibla z oryginalnie zachowanym wnętrzem
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: [PKP] Oświetlenie

Postprzez rtęciówka » 24 października 2011, 21:27

Oryginalne kible czyli plastikowe czerwone siedzenia i drewnopodobne okleinki to już zupełna tragedia, po modernizacji wnętrza przynajmniej komfort podróży znacznie wzrasta, mogliby tylko nie wymieniać przodów i nie malować wszystkich identycznie ;) Ale to tylko moje zdanie, jakimś wielkim fanem kibli nie jestem ale rozumiem że takowi cenią oryginalność ;)
Pozdrawiam,
Kuba
Avatar użytkownika
rtęciówka
 
Posty: 3154
Zdjęcia: 498
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 22:36
Lokalizacja: Myszków

Re: [PKP] Oświetlenie

Postprzez cieszyn » 24 października 2011, 22:30

A ja pamiętam, że te - tak to się nazywało - "jednostki" albo "pantografy" miały oryginalne siedzenia w takie paski (lata 60-te, składy Jaworzno-Kraków), kolor to albo był jasno niebieski albo jasnozielony. Czerwone siedzenia to już druga duża modernizacja siedzień w tych jednostkach

Pozwólcie - małe OT

Jadąc kiedyś takim składem z Katowic do Krakowa, usiadłem przy oknie, a płaszcz zimowy powiesiłem na haczyku na ścianie. Ktoś siedząc obok ostrzegł mnie, że tutaj grasują złodzieje i kradną rzeczy z kurtek i płaszczy. Nie minęło 5 minut, patrzę, idzie taki byczek, nieduży, w czerwonej kurtce, siada w rzędzie za mną, a kurtkę wiesza na tym samym haku co mój płaszcz. Wstałem i zacząłem sprawdzać kieszenie wewnętrzne i nagle ........... moja dłoń spotkała się z dłonią tego typa! On beszczelnie patrząc mi w oczy, sięgał przez rękaw swojej kurtki do mojego płaszcza! !!!!! NA szczęście nic tam nie miałem, ale byłem tak zaskoczony, że nie zareagowałem nijak, a jak już chciałem to zrobić, to gość spokojnie się oddalił, wot sabaka taka :evil:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [PKP] Oświetlenie

Postprzez Paweł » 25 października 2011, 13:41

Super zdjęcia :)

Również nie lubię (a właściwie tyłek ;) ) tych czerwonych twardych siedzeń w kibelkach, tak wyglądają zmodernizowane EN57 dla Kolei Mazowieckich http://www.newag.pl/zdjecia/?gall=15
http://www.zntkmm.pl/galeria.php?gallery=12&photopage=1

To że w przeciągu kilku lat oprawy rtęciowe z terenów PKP znikną to pewne, część poprzez zamawianie dostaw opraw a część przy okazji modernizacji kolejnych linii.

Aż dziwne że do dziś PKP nie wymieniło tych łyżek i innych na linii do Tłuszcza gdy na innych trasach już w latach 90-tych wymieniono na SHZ43/44 lub SL100, fajnie ORZ-7 wyglądają na tych niskich słupach, nocą pięknie tam pewnie jest.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Wisła Głębce] Dworzec PKP

Postprzez toomm40 » 11 września 2015, 08:49

rtęciówka napisał(a):Stacja Wisła Głębce

Szkoda że neon jest w tragicznym stanie, kiedyś musiał być piękny...
Obrazek


tych profilowanych liter z neonem już nie ma niestety. budynek został odnowiony i napis zdjęto
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia strona

Powrót do Oświetlenie obiektów infrastruktury kolejowej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości