[Kudowa-Zdrój] dworzec PKP

Dyskusje na temat oświetlenia bocznic, węzłów i dworców kolejowych.

Re: [Kudowa-Zdrój] dworzec PKP

Postprzez Paweł » 6 października 2014, 18:52

Co za postęp... Słupy stalowe zastąpili betonowymi :x :evil: :|
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Kudowa-Zdrój] dworzec PKP

Postprzez neon44 » 6 października 2014, 19:18

Taki świetlówkowy żyrandol to już nieczęsty widok. Ciekawe czy możliwa byłaby podmiana w zamian za nową oprawę świetlówkową
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Kudowa-Zdrój] dworzec PKP

Postprzez Luk » 7 października 2014, 17:11

Zgodnie z obietnicą daję zdjęcia tych dwóch żyrandoli w akcji :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Kudowa-Zdrój] dworzec PKP

Postprzez famabud » 13 października 2014, 18:47

Super są te żyrandole, dobrze, że nie zastąpili ich jakimś rastrowym lub hermetycznym badziewiem.
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [Kudowa-Zdrój] dworzec PKP

Postprzez toomm40 » 21 sierpnia 2015, 12:29

szkoda,że tych opraw nie pomalowano i zakonserwowano, bo rdzewieją i wyglądają nieciekawie z bliska...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i ta, która kiedyś miała 2 rury, dziś już tylko jedna ...

Obrazek
Obrazek

i oprawy na zewnątrz trzymają się dzielnie , z wyjątkiem jednej

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 5 października 2015, 01:15 przez toomm40, łącznie edytowano 1 raz
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: [Kudowa-Zdrój] dworzec PKP

Postprzez Beton » 23 sierpnia 2015, 18:25

:shock: Nie widziałem tematu, a tutaj takie rarytasy. Te żyrandole na świetlówki są RE-WE-LA-CY-JNE. Skoro są zardzewiałe, pewnie niedługo wylecą. Warto się o nie spytać.
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: [Kudowa-Zdrój] dworzec PKP

Postprzez toomm40 » 23 sierpnia 2015, 18:46

:arrow: Beton, te żyrandole raczej nie wylecą , bo cała stacja przechodziła gruntowny remont . żyrandole zostawiono, wymieniono w nich tyko stare rury T12 na T8.szkoda tylko ,że ich nie zakonserwowano.
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: [Kudowa-Zdrój] dworzec PKP

Postprzez Beton » 23 sierpnia 2015, 20:06

toomm40 napisał(a)::arrow: Beton, te żyrandole raczej nie wylecą , bo cała stacja przechodziła gruntowny remont . żyrandole zostawiono, wymieniono w nich tyko stare rury T12 na T8.szkoda tylko ,że ich nie zakonserwowano.


Może właśnie dlatego nikt ich nie konserwuje, że planuje się je wymienić na coś "nowoczesnego" :? Takie relikty potrafią zniknąć z dnia na dzień, bez wyraźnego powodu, tym bardziej, że dla większości ludzi to szpetny grat, i PKP zechce unowocześnić ten dworzec "pięknymi" rastrami. To, że są w nich nowe rury nie daje pewności, że będą wisiały dalej. Zawsze warto zostawić choćby kartkę u kogoś na dworcu z prośbą o telefon, jak je będą ściągać. Może wybiorę się w tamte rejony i właśnie tak zrobię :)
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: [Kudowa-Zdrój] dworzec PKP

Postprzez toomm40 » 23 sierpnia 2015, 20:11

nieee, no bez czarnowidztwa , ja obstawiam ,że nie wylecą . podobnież musiały by wylecieć te oprawy świetlówkowe, które są na zewnątrz budynku. ;) mogli by zamiast tego powiesić jakąś sodę czy LED ...
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: [Kudowa-Zdrój] dworzec PKP

Postprzez Beton » 23 sierpnia 2015, 20:18

toomm40 napisał(a):nieee, no bez czarnowidztwa , ja obstawiam ,że nie wylecą . podobnież musiały by wylecieć te oprawy świetlówkowe, które są na zewnątrz budynku. ;) mogli by zamiast tego powiesić jakąś sodę czy LED ...


To nie czarnowidztwo, tylko realne spojrzenie na podejście do starych opraw. W mojej szkole potrafili powkręcać do wszystkich opraw nowe świetlówki, żeby za 2 tygodnie wszystkie wymienić na rastry. Podobnie na ulicach. Najgorzej, jak są pieniądze i osoba, która zarządza danym budynkiem nie wie, co z nimi zrobić - dlatego np. zamiast uszczelnić/wymienić okna, wymienia się oprawy. Ja myślę, że ich zniknięcie jest realne, wystarczy, że elektryk ponarzeka, że trudne w serwisowaniu, dają mało światła, i przekona odpowiednią osobę, że "a w ogóle to teraz wszystko się oświetla LEDami i trzeba koniecznie takie zamontować" :P

Takich opraw pewnie mamy góra kilkanaście w kraju w ciągłej eksploatacji, także jeśli takie zobaczę (a na żywo jeszcze mi się nie udało), to będę się starał o ich odzyskanie.
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie obiektów infrastruktury kolejowej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości