[Pomorskie] Pozostałe stacje, przystanki i dworce kolejowe

Dyskusje na temat oświetlenia bocznic, węzłów i dworców kolejowych.

Re: [Pomorskie] Pozostałe stacje, przystanki i dworce kolejowe

Postprzez trojmiejski » 26 sierpnia 2018, 23:10

Nie, świeże rtęciówki Philipsa. W oprawach z zużytymi rtęciówkami i w nieświecących będących w duecie z tymi świecącymi (zasilanie dochodzi lecz źródła są całkowicie martwe) też miały być nówki lecz planowana dostawa nowych lamp nie dotarła na miejsce.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10943
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Pomorskie] Pozostałe stacje, przystanki i dworce kolejowe

Postprzez Lampa » 26 sierpnia 2018, 23:21

AsXSn napisał(a):Co w tych oprawach na pierwszych zdięciach świeci MH?

Nowe rtęciówki filipsa, które osobiście wymieniałem...
Obrazek
Obrazek
Niestety Tomek został wystawiony do wiatru przez naszego forumowego kolegę, który zapewniał że nowe źródła 125W dojdą najpóźniej do 14 sierpnia 2018 (15.08.2018 był piknik drezynowy), źródła nie doszły do dzisiaj więc wkręciliśmy to co mieliśmy :( , a mogło nieco więcej opraw świecić i mocniej bo część rtęciówek które były dostępne była w różnym stopniu zużyta...
Lampa
 

Re: [Pomorskie] Pozostałe stacje, przystanki i dworce kolejowe

Postprzez Whites86 » 26 sierpnia 2018, 23:34

mogliście powywalać klosze. było by jaśniej
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Pomorskie] Pozostałe stacje, przystanki i dworce kolejowe

Postprzez Lampa » 26 sierpnia 2018, 23:40

Whites86 napisał(a):mogliście powywalać klosze. było by jaśniej

Kurde jak bym słyszał Tomka :)
Dla mnie klosze powinny być tylko trzeba je dokładnie umyć, wtedy jest klimat i z profilu fajnie widać jak te oprawy świecą, ale pomimo to 3 klosze zdemontowałem bo tak kierownik chciał :evil:
Lampa
 

Re: [Pomorskie] Pozostałe stacje, przystanki i dworce kolejowe

Postprzez Alexander » 27 sierpnia 2018, 09:14

Lampa napisał(a):Niestety Tomek został wystawiony do wiatru przez naszego forumowego kolegę, który zapewniał że nowe źródła 125W dojdą najpóźniej do 14 sierpnia 2018 (15.08.2018 był piknik drezynowy), źródła nie doszły do dzisiaj więc wkręciliśmy to co mieliśmy :( , a mogło nieco więcej opraw świecić i mocniej bo część rtęciówek które były dostępne była w różnym stopniu zużyta...


Niestety Tomek nie został wystawiony do wiatru przeze mnie, a przez osobę, która miała sprzedać te lampy. Zapewniała wysyłkę w czwartek 9 sierpnia, a na pytanie o podanie danych do zapłaty za lampy+przesyłkę, nie odpisywała, więc wypraszam sobie obrażanie mnie, tym bardziej, że NIE znasz sytuacji, ale jak zwykle masz najwięcej do powiedzenia...

Whites86 napisał(a):mogliście powywalać klosze. było by jaśniej

Dokładnie, może i z kloszami lepiej wyglądają te oprawy, niż pozbawione ich, ale zabiera on jakieś 10-15% strumienia...
Konto użytkownika zablokowane przez administrację.
Avatar użytkownika
Alexander
 
Posty: 741
Dołączył(a): 2 stycznia 2018, 13:16
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Pomorskie] Pozostałe stacje, przystanki i dworce kolejowe

Postprzez Lampa » 27 sierpnia 2018, 09:39

Tomasz napisał(a):tym bardziej, że NIE znasz sytuacji, ale jak zwykle masz najwięcej do powiedzenia...

Piszę to czego dowiedziałem się od osoby która zna sytuację.
Zwykle to ja raczej powstrzymuję się od pisania (popatrz na moją liczbę postów) więc nie wiem o co Tobie chodzi w tym ostatnim stwierdzeniu :)
Tomasz napisał(a):Dokładnie, może i z kloszami lepiej wyglądają te oprawy, niż pozbawione ich, ale zabiera on jakieś 10-15% strumienia...

A odbłyśnik, którego po czasie chwyci korozja nie obniży sprawności oprawy?
Lampa
 

Re: [Pomorskie] Pozostałe stacje, przystanki i dworce kolejowe

Postprzez Alexander » 27 sierpnia 2018, 09:48

Lampa napisał(a):
Tomasz napisał(a):tym bardziej, że NIE znasz sytuacji, ale jak zwykle masz najwięcej do powiedzenia...

Piszę to czego dowiedziałem się od osoby która zna sytuację.
Zwykle to ja raczej powstrzymuję się od pisania (popatrz na moją liczbę postów) więc nie wiem o co Tobie chodzi w tym ostatnim stwierdzeniu :)


Rozmawiałem przed chwilą z Tomkiem i powiedział, że nie jest wcale na mnie zły, ani nie czuje się wystawiony na wiatr, tym bardziej, że wysyłałem mu zrzut ekranu z rozmowy z osobą, która miała załatwić te lampy, i doskonale widział, że ta osoba czytała i olewała każdą prośbę o podanie danych...
Lampa napisał(a):
Tomasz napisał(a):Dokładnie, może i z kloszami lepiej wyglądają te oprawy, niż pozbawione ich, ale zabiera on jakieś 10-15% strumienia...

A odbłyśnik, którego po czasie chwyci korozja nie obniży sprawności oprawy?

Ten odbłyśnik zazwyczaj i tak jest w słabym stanie, popatrz sobie fotka Whitesa, ta OUR cały czas miała klosz...

Obrazek
viewtopic.php?f=86&t=2342#p76773

Nawet jeśli go złapie korozja, to i tak lepiej będzie bez klosza. Zresztą Tu się powinien wypowiedzieć Whites, miał w konserwacji trochę tych padak ;) .
Konto użytkownika zablokowane przez administrację.
Avatar użytkownika
Alexander
 
Posty: 741
Dołączył(a): 2 stycznia 2018, 13:16
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Pomorskie] Pozostałe stacje, przystanki i dworce kolejowe

Postprzez trojmiejski » 27 sierpnia 2018, 10:01

Zależy też od rodzaju odbłyśnika, w mojej na której renowację ciągle nie mam czasu jest inny odbłyśnik i jest w stanie bardzo dobrym:
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10943
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Pomorskie] Pozostałe stacje, przystanki i dworce kolejowe

Postprzez Lampa » 27 sierpnia 2018, 10:19

Tomasz napisał(a):Rozmawiałem przed chwilą z Tomkiem i powiedział, że nie jest wcale na mnie zły, ani nie czuje się wystawiony na wiatr

OOO no proszę już do niego zadzwoniłeś, ciekawe dlaczego jak parę dni temu do Ciebie wydzwaniał w sprawie 125tek to nie oddzwoniłeś, a teraz nagle mogłeś.
Proponuję na tym zakończyć bo to tutaj nie jest istotne i zaśmieca temat...

A co do klosza w OUR125, to możesz sobie pisać czy będzie gorzej czy lepiej, nie ma to dla mnie żadnej wartości bo nie mierzyłeś tych dwóch przypadków, a na oko to wiesz....
Mi osobiście na oko bardziej pasowała wersja z kloszem tym bardziej że słupy na peronach nie są wysokie, z kloszem bardziej równomiernie oświetlało i nie było ciemnych miejsc między słupami, ale to tylko moje zdanie i na nim zakończę temat klosza tym bardziej że nie nie mam wystarczającej wiedzy w temacie zjawisk optycznych, Ty zapewne masz taką wiedzę skoro tak podskakujesz :lol:
Lampa
 

[Pomorskie] Pozostałe stacje, przystanki i dworce kolejowe

Postprzez Utilizer » 27 sierpnia 2018, 10:22

Przepraszam że się wtracam między wódkę a zakąskę ale po co załatwiacie coś przez Młodego z którym jak widać różnie bywa?

Co do OUR to rzeczywiście zdjęcie klosza poprawia trochę sytuację ale nie jest tak że klosz zabiera 70% światła a niektórzy tu takie teorie mają. Owszem zabiera jak jest usyfiony a że zwykłe OUR miały lipną szczelność to często tak było, tak też mogło być z tą Whitesa co pokazałeś, gdy klosz gubi szczelność to odbłyśnik szybciej koroduje. Ale nie tak szybko to trwa pomału latami.

Akcja fajna i super zdjęcia
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6574
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie obiektów infrastruktury kolejowej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości