[Puławy]Dworzec PKP i PKS

Dyskusje na temat oświetlenia bocznic, węzłów i dworców kolejowych.

Re: [Puławy]Dworzec PKP i PKS

Postprzez Beton » 29 marca 2016, 11:17

Zgadzam się z Tobą Tomm, nie ma wątpliwości, ten nowy dworzec to jakiś przekręt, lub pokaz głupoty PKP. Nowy budynek jest tak niepotrzebny i nieprzemyślany, że nawet puławianie, którym zazwyczaj wszystko zwisa byleby było komentują ten fakt stwierdzeniem "nie rozumiem, po co ta przebudowa". Nikt tego nie wie, nawet prezydent miasta... To chore, że miasto ma mały wpływ na to, co PKP robi na swoim terenie.

Co do betonu, również się zgadzam, tam siedzą ludzie o jakimś strasznie ciasnym umyśle, podarowanie czegokolwiek jakiejś instytucji uważają za generowanie problemów. Zegary żarówkowe z Gliwic pewnie trafiły na złom mimo starań o odzyskanie, "bo oni je wykorzystają", neony z dworca w Jarosławiu mimo próśb muzeum "zmagazynowali" rzucając je na kupę, po czym w kiepskim stanie i tak odzyskało je muzeum...

Ja bym bardzo chętnie wziął te OUKS-y, ale niestety, do Puław mam 350 km i będę tutaj dopiero za 2 miesiące. Dlatego teraz zrobiłem mnóstwo zdjęć, z dworca zostaną pewnie gruzy, kiedy następny raz tutaj zawitam... Na pewno nie pociągiem,w każdym razie, za zburzenie tego dworca i kolejną odmowę dla muzeum neonów po rotacji stołków (z poprzednią ekipą było już wszystko dogadane) zraziłem się na dobre do PKP ;)
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: [Puławy]Dworzec PKP i PKS

Postprzez Witeku » 29 marca 2016, 19:15

Beton napisał(a):Bardzo smutną wiadomość dostałem dzisiaj na skrzynkę - PKP nie chce oddać neonów muzeum. Chce je "zatrzymać" nie podając przyczyny. Jeśli nie zadziałam skutecznie - a ciężkie to będzie, skoro tam nie mieszkam na co dzień - trafią najprawdopodobniej na złom, znając PKP.

Mają trafić do Stacji Muzeum (czyli nowego Muzeum Kolejnictwa). Co z tego wyjdzie, czas pokaże
Avatar użytkownika
Witeku
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, 00:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Puławy]Dworzec PKP i PKS

Postprzez Beton » 29 marca 2016, 21:52

Witeku napisał(a):
Beton napisał(a):Bardzo smutną wiadomość dostałem dzisiaj na skrzynkę - PKP nie chce oddać neonów muzeum. Chce je "zatrzymać" nie podając przyczyny. Jeśli nie zadziałam skutecznie - a ciężkie to będzie, skoro tam nie mieszkam na co dzień - trafią najprawdopodobniej na złom, znając PKP.

Mają trafić do Stacji Muzeum (czyli nowego Muzeum Kolejnictwa). Co z tego wyjdzie, czas pokaże


Neony z Puław? Dzisiaj rozmawiałem z robotnikami, twierdzili, że podobno mają jechać na złom :roll: Jutro się postaram dowiedzieć więcej u kierownika budowy. Jutro także jest ostatni dzień działania dworca, pracownicy mają zabrać swoje rzeczy i przenieść je do kontenera. :(
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: [Puławy]Dworzec PKP i PKS

Postprzez Witeku » 31 marca 2016, 07:09

Beton napisał(a):
Witeku napisał(a):
Beton napisał(a):Bardzo smutną wiadomość dostałem dzisiaj na skrzynkę - PKP nie chce oddać neonów muzeum. Chce je "zatrzymać" nie podając przyczyny. Jeśli nie zadziałam skutecznie - a ciężkie to będzie, skoro tam nie mieszkam na co dzień - trafią najprawdopodobniej na złom, znając PKP.

Mają trafić do Stacji Muzeum (czyli nowego Muzeum Kolejnictwa). Co z tego wyjdzie, czas pokaże


Neony z Puław? Dzisiaj rozmawiałem z robotnikami, twierdzili, że podobno mają jechać na złom :roll: (

Tak twierdzi PKP SA. Ale z drugiej strony podobnie miało być z Jarosławem, gdzie w ostatniej chwili udało się jednak uratować... Możesz podesłać namiary na firmę budowlaną ;-)
Avatar użytkownika
Witeku
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, 00:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Puławy]Dworzec PKP i PKS

Postprzez Beton » 31 marca 2016, 16:31

Witeku napisał(a):Tak twierdzi PKP SA. Ale z drugiej strony podobnie miało być z Jarosławem, gdzie w ostatniej chwili udało się jednak uratować... Możesz podesłać namiary na firmę budowlaną ;-)


Dzisiaj rozmawiałem z kierownikiem rozbiórki, rozmawiałem na temat odkupienia neonu i kilku innych rzeczy z dworca, najlepiej napisz do mnie na PW, nie będziemy tutaj off-topować. Powiem tyle, że powiedział, że po wycenie "dogadamy się". W razie czego umówiłem już się z kolegą na przechowanie neonu, ale gdyby mogły pojechać od razu do muzeum znacznie ułatwiło by nam to sprawę.

PKP wierzy w wiele rzeczy, na przykład w to, że jest nowoczesną spółką, a w jej zarządzie zasiadają inteligentni ludzie.
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: [Puławy]Dworzec PKP i PKS

Postprzez karol24v » 3 kwietnia 2016, 15:03

Szkoda dworca :( , pracowałem tam jako kasjer biletów. Postaram się znaleźć zadęcia z wnętrza dworca biur, kas i pomieszczeń technicznych.
karol24v
 

Re: [Puławy]Dworzec PKP i PKS

Postprzez Beton » 4 kwietnia 2016, 16:37

karol24v napisał(a):Szkoda dworca :( , pracowałem tam jako kasjer biletów. Postaram się znaleźć zadęcia z wnętrza dworca biur, kas i pomieszczeń technicznych.


Na dworcu PKP czy PKS? Witamy na forum, jakbyś miał takie zdjęcia to bardzo chętnie je zobaczę :).
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: [Puławy]Dworzec PKP i PKS

Postprzez Beton » 11 kwietnia 2016, 22:43

I to by było na tyle. Polski Komitet Półgłówków dopiął swego i realizuje bezsensowną rozbiórkę, także to koniec dworca PKP w Puławach.

Obrazek
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: [Puławy]Dworzec PKP i PKS

Postprzez FOX » 14 kwietnia 2016, 21:00

[quote="Beton"]I to by było na tyle. Polski Komitet Półgłówków dopiął swego i realizuje bezsensowną rozbiórkę, także to koniec dworca PKP w Puławach.

OK, wrzucaj zdjęcia z wnętrza dworca bo na pewno masz jakieś z prac rozbiórkowych :)
Avatar użytkownika
FOX
 
Posty: 1357
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 15 lipca 2007, 12:07

Re: [Puławy]Dworzec PKP i PKS

Postprzez Beton » 14 kwietnia 2016, 21:55

Nie przeglądam ich, bo mnie ta sprawa denerwuje, jak sobie przypominam, co jest robione za nasze pieniądze. Robotnicy, którzy prowadzą rozbiórkę przyznali, że rozwalają budynek w dobrym stanie technicznym i nadający się do remontu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dźwig windy towarowej z 1960r, nieczynnej od lat.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wreszcie miałem okazję wejść na piętro i przekonać się, jaki widok miał podróżny z restauracji i poczekalni. Z jednej strony widok na peron, z drugiej na miasto.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rozdzielnica:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A teraz czas na oprawy. Pomimo rozbiórki budynku prąd jeszcze był włączony, jak odbierałem neony. Zaświeciłem te oprawy w pomieszczeniach kas ostatni raz, po czym zdemontowałem rury, aby mieć jakieś do sprawdzenia opraw, które zabrałem. Później zapewne pojechały na złom, lub zmiażdżyła je koparka.

BMKS:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oraz BN:

Obrazek

Obrazek

Oprawa w trzeciej kasie była nieczynna od wielu lat (jak zresztą też sama kasa).

Obrazek

I resztki wiszące w poczekalni.

Obrazek

Obrazek

Tyle. Robiłem te fotki licząc na to, że może za kilkadziesiąt lat odbudujemy... :roll:
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Poprzednia strona

Powrót do Oświetlenie obiektów infrastruktury kolejowej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości