[Puławy]Dworzec PKP i PKS

Dyskusje na temat oświetlenia bocznic, węzłów i dworców kolejowych.

Re: [Puławy]Dworzec PKP i PKS

Postprzez Beton » 19 września 2015, 23:32

toomm40 napisał(a):ale głupota...do szewca można wejść, ale siąść i poczekać nie da rady, bo ławki wyniesiono... brak słów.
żeby to jakaś wiocha była, ale Puławy to przecież miasto...


Na terenach PKP i PKS takie idiotyzmy to normalka ;) Chyba wspomniałem, że PKP będzie burzyć nasz dworzec, całkiem niezły, po to, aby postawić blaszany kontener bez poczekalni, z jedną kasą, bo nie chce im się ogrzewać i wydawać pieniędzy na oświetlenie aktualnego dworca. Zrobienie z niego galerii jest nieopłacalne, więc wniosek według PKP - trzeba burzyć, ludzie mogą marznąć na peronach. Poza tym w mieście, w którym władza chce zrywać marmury, żeby kłaść płytki z tesco już nic mnie nie zdziwi. Nawet wizja przejęcia dworca przez miasto nie napawa mnie optymizmem, że zagospodarują go należycie ;) .

Dużo klasyków jest w Puławach. Koło tej Kwadratówki jak pojedziesz przez rondo prosto są OURW2250 z 2 LRF działającymi, i pod wiaduktem przy wyjeździe z Puław na Lublin jest ORP-2-M przynajmniej była :)


Zapraszam na tereny tzw. "gali". Szczególnie nocą :) . Tam masz morze klasyków i działających OURW2250. W Puławach znajdziesz też OUKSy na betonowych słupach, prezentowałem je już na forum.
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: [Puławy]Dworzec PKP i PKS

Postprzez Beton » 23 września 2015, 19:02

Beton napisał(a):Diodowy zegar z OBRAiUP Łódź. Pierwszy raz taki widzę, nie ma żadnych informacji w internecie na jego temat. Postaram się go odzyskać, ale wątpliwe, że się uda.


Czasem nie warto podchodzić pesymistycznie :). Jeżeli zbyt duży OT, to wyrzućcie, chciałem pokazać osobom zainteresowanym dalsze losy zegara ;)

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: [Puławy]Dworzec PKP i PKS

Postprzez toomm40 » 23 września 2015, 19:24

odzyskałeś ten zegar ? w sumie mały jak na dworcowy ;)
wystarczy go do prądu podłączyć ? bo takie duże to potrzebują jeszcze zegara-"matki",żeby działały
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5024
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: [Puławy]Dworzec PKP i PKS

Postprzez Beton » 23 września 2015, 20:08

toomm40 napisał(a):odzyskałeś ten zegar ? w sumie mały jak na dworcowy ;)
wystarczy go do prądu podłączyć ? bo takie duże to potrzebują jeszcze zegara-"matki",żeby działały


Właśnie to mnie zdziwiło. Mały wcale nie jest - z drugiego końca hali spokojnie widać godzinę ;) . O dziwo nie wymaga właśnie zegara matki, choć wyprowadzenie do centralki ma :).
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: [Puławy]Dworzec PKP i PKS

Postprzez Utilizer » 26 września 2015, 08:28

Ale super :D Zazdroszczę 8-)
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: [Puławy]Dworzec PKP i PKS

Postprzez famabud » 26 września 2015, 09:40

Wyświetlacz czcionką i pikselami przypomina tablicę w Familiadzie. :)
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [Puławy]Dworzec PKP i PKS

Postprzez Beton » 26 września 2015, 16:56

Też miałem takie skojarzenie :). Świeci tak mocno, że ciężko się zasypia, będę musiał wymyślić jakiś patent ze ściemniaczem :).
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: [Puławy]Dworzec PKP i PKS

Postprzez Witeku » 28 września 2015, 22:32

takie same zegary są w warszawskim metrze - tle że firmy Time-Net Łódź i pomarańczowymi diodami
Avatar użytkownika
Witeku
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 4 sierpnia 2008, 00:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Puławy]Dworzec PKP i PKS

Postprzez trojmiejski » 29 września 2015, 12:07

Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10945
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Puławy]Dworzec PKP i PKS

Postprzez Beton » 29 września 2015, 17:45

Witeku napisał(a):takie same zegary są w warszawskim metrze - tle że firmy Time-Net Łódź i pomarańczowymi diodami


Masz może jakieś zdjęcie? :)

A co do dworca: mam nadzieję, że miasto postawi na swoim, chyba nawet w naszej nieszczęsnej radzie miasta są ludzie, którzy zdają sobie sprawę, że pierwszą rzeczą, jaką widzi człowiek przyjeżdżający koleją do Puław, jest dworzec. Co pomyśli podróżny o 50-tysięcznym mieście, wysiadając w zimie na peronie, widząc blaszany kontener i żadnej poczekalni w pobliżu...
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie obiektów infrastruktury kolejowej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości