[Puławy]Dworzec PKP i PKS

Dyskusje na temat oświetlenia bocznic, węzłów i dworców kolejowych.

[Puławy]Dworzec PKP i PKS

Postprzez Beton » 4 marca 2015, 21:10

Wrzucam kilka zdjęć z Puławskiego dworca, oprawy i nie tylko. Zdjęcia zrobiłem z takiej okazji, że pojawiły się niestety słuchy o modernizacji/wyburzeniu dworca. A, że Puławy mają wyjątkowego pecha co do przebudowy i zmian w architekturze budynków, to warto było uwiecznić dworzec.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Za kratami jest poczekalnia zamknięta odkąd pamiętam, na zawsze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I to, co lubię, czyli czas się zatrzymał jakby to był 1989 rok ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Kołchoźnik. Wykonywałem te zdjęcia przy nieustannym buczeniu. Powodowało ono, że się czułem trochę, jak w apokalipsie, spiker uciekł sprzed mikrofonu zostawiając włączoną aparaturę, za chwilę miał nadejść koniec świata :P

Obrazek

Obrazek

W oświetleniu hali są czynne belki BN 240 oraz chyba jedna OSO. Panuje mix barwy 765, 865 i 840. Podobnie jak na dworcu PKS, rzadko kiedy są wkręcone obie świetlówki do oprawy.

865 świeci po lewo, 765 bździ na niebiesko po prawej

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oraz dworzec PKS. Niestety byłem po 23-ciej i ze wszystkich opraw OUKS działały tylko dwie. Chociaż kto wie, czy w tej chwili tylko tyle nie włączają... Puławski PKS ledwo dyszy i zapewne szukają oszczędności gdzie się da, już w 2008, jak robiłem pierwsze zdjęcia, OUKSy świeciły po jednej świetlówce. W łyżkach ciągle chyba są te same, wydojone LRF-y, co wtedy, bo praktycznie nic nie oświetlają.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: [Puławy]Dworzec PKP i PKS

Postprzez trojmiejski » 4 marca 2015, 21:38

Dobrze, że te OUKSy w ogóle świecą.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10943
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Puławy]Dworzec PKP i PKS

Postprzez JeD » 4 marca 2015, 21:48

Przyznam się bardzo rzadko bywam w Puławach, ale na obrzeżach są jeszcze łyżki, OURW. Nie jest źle ;) Co do dworca, nic się nie zmienia od lat ;)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [Puławy]Dworzec PKP i PKS

Postprzez toomm40 » 4 marca 2015, 22:47

tylko pytanie, dlaczego mieli by ten dworzec wyburzyć ? czyżby miał powstać nowy ?...
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5022
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: [Puławy]Dworzec PKP i PKS

Postprzez JeD » 4 marca 2015, 22:50

toomm40 napisał(a):tylko pytanie, dlaczego mieli by ten dworzec wyburzyć ? czyżby miał powstać nowy ?...


PKS Puławy chce go sprzedać, bo spółka podupada. I negocjowała z miastem kupno tego dworca. W Rykach został do wynajem wystawiony. w środku są słynne krat-klexy z BN-ami ;)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [Puławy]Dworzec PKP i PKS

Postprzez Beton » 4 marca 2015, 23:03

XXXJeDXXXX napisał(a):
toomm40 napisał(a):tylko pytanie, dlaczego mieli by ten dworzec wyburzyć ? czyżby miał powstać nowy ?...


PKS Puławy chce go sprzedać, bo spółka podupada. I negocjowała z miastem kupno tego dworca. W Rykach został do wynajem wystawiony. w środku są słynne krat-klexy z BN-ami ;)


Pewnie pytanie dotyczyło dworca PKP. Nie ma sensownego powodu - w artykule podali, że dworzec jest za duży, i go dostosują dla osób niepełnosprawnych. Ale, żeby wylać beton przed wejściem tak, żeby był pochyły, i zamontować na posadzce pasy dla niewidomych, nie trzeba go burzyć.

Pomimo udogodnień dla osób niepełnosprawnych nie wszystkie ich problemy zostaną tu rozwiązane podczas przebudowy dworca. Na windy umożliwiające wjazd wózków inwalidzkich na peron trzeba będzie poczekać. Takie urządzenia mają powstać tu dopiero przy okazji planowanej na następne lata przebudowy linii kolejowej z Lublina w kierunku Warszawy.


http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbc ... /150219655

Głupota goni głupotę.
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: [Puławy]Dworzec PKP i PKS

Postprzez toomm40 » 4 marca 2015, 23:08

no ciekawe... przecież wyburzenie i budowanie dworca od nowa będzie dużo droższe, niż wyremontowanie obecnego budynku , który nie jest chyba w bardzo złej kondycji, z tego co widać na zdjęciach ...
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5022
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: [Puławy]Dworzec PKP i PKS

Postprzez Beton » 4 marca 2015, 23:15

toomm40 napisał(a):no ciekawe... przecież wyburzenie i budowanie dworca od nowa będzie dużo droższe, niż wyremontowanie obecnego budynku , który nie jest chyba w bardzo złej kondycji, z tego co widać na zdjęciach ...


Ale ktoś, kto ma zarobić - zarobi ;) Polska ;) Szkoda mi tylko, że wyburzą obecny budynek i postawią w zamian parterowy koszmarek, zapewne betonowy bunkier z małymi oknami. Bezsensowne zburzenie dworca, żeby go zastąpić mniej użytecznym, będzie jedną z największych głupot tuż po "miasteczku holenderskim".

W dodatku, sugerując się wpisami z scc:

http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... =121804019

Originally Posted by malyniak
Tutaj ciężko, żeby nie dało się wejść do budynku, bo przezeń wiedzie jedyna droga na peron


No ale jest za dobrze - najwyraźniej ma się to zmienić:

Ciąg pieszy do tunelu prowadzącego na peron zostanie zadaszony.


Pogrzebałem po dokumentacji i wygląda na to że nowy pawilonik będzie zajmował prawą część obecnego budynku. WC będzie gdzie teraz, otoczone pomieszczeniami technicznymi, a pośrodku będzie tylko zadaszony korytarz, po którym będzie hulał wiatr.
Poczekalnia to de facto miejsce na ustawienie kolejki do kasy i nic więcej (33 mkw), może jedną ławkę uda się wcisnąć pod którąś ścianę. Miejsca na sklepik definitywnie nie ma. No, chybaże kiedyś się wydzieli z kasy (15 mkw).
Ostatnio edytowano 4 marca 2015, 23:49 przez Beton, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: [Puławy]Dworzec PKP i PKS

Postprzez toomm40 » 4 marca 2015, 23:21

pożyjemy -zobaczymy.akurat w Puławach nie byłem nigdy , nie widziałem na żywo tego dworca. w sumie szkoda gdyby mieli go zburzyć , bo budynek ma fajny klimat . poczekalnie u góry można by wynająć , przerobić na jakieś mniejsze pomieszczenia,mogły by tam być jakieś punkty usługowe, fryzjer itp .
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5022
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: [Puławy]Dworzec PKP i PKS

Postprzez Beton » 6 marca 2015, 14:37

toomm40 napisał(a):pożyjemy -zobaczymy.akurat w Puławach nie byłem nigdy , nie widziałem na żywo tego dworca. w sumie szkoda gdyby mieli go zburzyć , bo budynek ma fajny klimat . poczekalnie u góry można by wynająć , przerobić na jakieś mniejsze pomieszczenia,mogły by tam być jakieś punkty usługowe, fryzjer itp .


PKP jest taką instytucją, że mało co im się opłaca, nawet sklepik na dworcu jest zlikwidowany, mimo, że w okolicy nie ma blisko kiosku/sklepu, a podróżnych mało przez dworzec się nie przewija. Podejrzewam, że zbyt dużo chcieli za wynajem.

Neony dworcowe. Mimo, że czcionka nie jest wybitnie ciekawa, i ze wszystkich Puławskich neonów ten jest najmniej ciekawy, to jednak jest ostatnim zachowanym i będę się starał, żeby chociaż część trafiła do mnie do garażu. Nie działa od lat, a od skrzynki z transformatorem zwisa goły, niezabezpieczony kabel, do samej ziemi. Gdyby tam było gdzieś gniazdko... :twisted:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nieczynny od lat OUKS

Obrazek
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Następna strona

Powrót do Oświetlenie obiektów infrastruktury kolejowej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron