[Puławy]Dworzec PKP i PKS

Dyskusje na temat oświetlenia bocznic, węzłów i dworców kolejowych.

Re: [Puławy]Dworzec PKP i PKS

Postprzez Beton » 7 marca 2016, 22:10

Mam nadzieję, że nie przesadzam z tym spamem :P Dworzec to jedno z ostatnich miejsc w Puławach z tak klasycznym oświetleniem. Te LRFy w łyżkach pracują już chyba na granicy wytrzymałości, T8 765 w OUKSach świeci dużo jaśniej od nich.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: [Puławy]Dworzec PKP i PKS

Postprzez JeD » 7 marca 2016, 22:33

Powkręcali tam coś nowego do tych OUKS?
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [Puławy]Dworzec PKP i PKS

Postprzez Beton » 7 marca 2016, 22:34

JeD napisał(a):Powkręcali tam coś nowego do tych OUKS?


Mam wrażenie, że w dwóch-trzech świecą świetlówki trójpasmowe, niestety w każdej oprawie siedzi tylko jedna rura.
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: [Puławy]Dworzec PKP i PKS

Postprzez JeD » 7 marca 2016, 22:43

Beton napisał(a):
JeD napisał(a):Powkręcali tam coś nowego do tych OUKS?


Mam wrażenie, że w dwóch-trzech świecą świetlówki trójpasmowe, niestety w każdej oprawie siedzi tylko jedna rura.


Ale za to 250W łychy z LRF-ami pamiętającymi przemiany zapewne to nie szkoda :D
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [Puławy]Dworzec PKP i PKS

Postprzez Beton » 7 marca 2016, 22:46

JeD napisał(a):
Beton napisał(a):
JeD napisał(a):Powkręcali tam coś nowego do tych OUKS?


Mam wrażenie, że w dwóch-trzech świecą świetlówki trójpasmowe, niestety w każdej oprawie siedzi tylko jedna rura.


Ale za to 250W łychy z LRF-ami pamiętającymi przemiany zapewne to nie szkoda :D


Nie oczekuj myślenia od ludzi konserwujących tam oświetlenie, skoro nie potrafili przez kilka lat "naprawić" zegara diodowego i zamiast tego powiesili kuchenny na hali. Świetlówki trójpasmowe na pewno trafiły tam przypadkiem, bo nie było innych w sklepie/magazynie ;)
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: [Puławy]Dworzec PKP i PKS

Postprzez toomm40 » 8 marca 2016, 00:50

Beton napisał(a):Nie oczekuj myślenia od ludzi konserwujących tam oświetlenie, skoro nie potrafili przez kilka lat "naprawić" zegara diodowego i zamiast tego powiesili kuchenny na hali. Świetlówki trójpasmowe na pewno trafiły tam przypadkiem, bo nie było innych w sklepie/magazynie ;)


trudno się dziwić ,tam zapewne pracuje od wielu lat jakiś elektryk lub kilku, których zżarła totalnie rutyna i przychodzą jak za karę do roboty odbębnić swoje 8 h za jakąś "pasjonującą" pensyjkę :roll:
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5023
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: [Puławy]Dworzec PKP i PKS

Postprzez Beton » 27 marca 2016, 18:49

Dworzec PKP niedługo przejdzie do historii. To jedna z najbardziej kretyńskich "inwestycji" w tym mieście - ani PKP, ani miasto nie potrafi wytłumaczyć, dlaczego jest w sumie burzony.

Bardzo smutną wiadomość dostałem dzisiaj na skrzynkę - PKP nie chce oddać neonów muzeum. Chce je "zatrzymać" nie podając przyczyny. Jeśli nie zadziałam skutecznie - a ciężkie to będzie, skoro tam nie mieszkam na co dzień - trafią najprawdopodobniej na złom, znając PKP. Razem z dworcem polegną dwie oprawy OUKS, które pokazałem na poprzednich stronach, oraz oprawy BN, a także malowidła naścienne.

Jak ktoś ma jeszcze jakieś życzenia, to jutro mogę sfotografować jakieś oprawy/elementy dworca, nie wiem, czy jutro nie będzie ostatnia okazja na zrobienie tych zdjęć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

OUKS nad dawnym wyjściem na perony jest z 1966 roku. Nie spodziewałem się, że jest aż tak stary.

Obrazek

Obrazek

Z tej strony znajduje się jeszcze jeden OUKS:

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: [Puławy]Dworzec PKP i PKS

Postprzez toomm40 » 29 marca 2016, 01:06

Czyli jednak opłaca się rozebrać i budować nowe. cóż, bogaci jesteśmy - to niech patrzą jak się szlachta bawi, nie ?
PLK powinno dostać jakąś międzynarodową nagrodę za zapuszczanie i niszczenie infrastruktury sobie powierzonej. i za wycięcie mnóstwa różnych połączeń kolejowych.
a co do niechęci oddania neonu "z przyczyny przyczyny " to wiem tylko tyle, że tępota biurokratyczna na kolei osiągnęła postać doskonałą-podniesioną do sześcianu.
(wiem, bo swego czasu próbowałem coś załatwić drogą formalną ze spółką PLK)

może chociaż uda Ci się odratować te oprawy świetlówkowe? czasem wystarczy zagadać z kimś na placu budowy w czasie rozbiórki ...
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5023
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: [Puławy]Dworzec PKP i PKS

Postprzez MRP200 » 29 marca 2016, 07:33

PLK nie zarządza dworcami. Na tablicy informacyjne zresztą wyraźnie pisze, kto jest inwestorem.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Re: [Puławy]Dworzec PKP i PKS

Postprzez toomm40 » 29 marca 2016, 10:28

PLK, czy PKP-jeden pies, tylko rasa inna ;)
to szczegół nie mający tu wielkiego znaczenia dla pewnych faktów, o których wspomniałem w moim poprzednim poście
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5023
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oświetlenie obiektów infrastruktury kolejowej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości