[Watt] Stara św. kompaktowa Philips Ambiance

[Watt] Stara św. kompaktowa Philips Ambiance

Postprzez Watt » 4 lutego 2015, 16:34

Philips Ambiance 9W, nówka, kupiona wczoraj w sklepie "Alladyn" w Kielcach, ma kod /\8F, czyli jest wyprodukowana w Holandii w czerwcu 1998 (!):
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Świetlówka jest zapakowana dodatkowo w pudełku z tektury, przypominającej wytłaczankę do jajek:
Obrazek
Opis:
Obrazek
Świetlówka ma ciepły zapłon, pochodzi z czasów, gdy Philips był jeszcze porządnym producentem :P Moja ciocia miała w łazience podobną świetlówkę chyba też z 1998, zdechła w zeszłym roku. Na jej miejscu jest teraz zwyczajny kompakt 23W Osrama ;)
Watt
 

Re: [Watt] Stara św. kompaktowa Philips Ambiance

Postprzez Lampka » 9 kwietnia 2015, 23:19

Gratuluję nabytku :) Holenderskie Ambiance można było uświadczyć jeszcze z lipca 1998 roku (potem już tylko polskie), a w międzyczasie już u nas w Polsce, w maju 1998 roku wystartowała równoległa produkcja tych świetlówek. Koniecznie zachowaj kompletne opakowanie. Ciekawe, że udało Ci się uchwycić egzemplarz akurat z tej partii, w Polsce modele Ambiance pojawiły się dopiero w 1998 roku, mimo, że za granicą Philips wprowadził je już w roku 1997, a ich próbne, pierwsze serie, Philips wypuścił już latem 1996 roku (niedostępne wówczas u nas).
Na bocznej ściance powinieneś mieć notatkę z wypisanymi trzema rodzajami świetlówek kompaktowych: Ambiance, Economy i Exterieur. Ta trzecia nazwa odnosiła się do nowej nazwy, jaką od sierpnia '98 roku ochrzczono magnetyczne SL Comfort (czyli jako Exterieur).

Watt napisał(a):Moja ciocia miała w łazience podobną świetlówkę chyba też z 1998, zdechła w zeszłym roku. Na jej miejscu jest teraz zwyczajny kompakt 23W Osrama ;)


Trzeba ją było załatwić... Zawsze obadałoby się, który to rocznik i inne dane :x
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Watt] Stara św. kompaktowa Philips Ambiance

Postprzez Watt » 10 kwietnia 2015, 06:17

Lampka napisał(a):Gratuluję nabytku :) Holenderskie Ambiance można było uświadczyć jeszcze z lipca 1998 roku (potem już tylko polskie), a w międzyczasie już u nas w Polsce, w maju 1998 roku wystartowała równoległa produkcja tych świetlówek. Koniecznie zachowaj kompletne opakowanie. Ciekawe, że udało Ci się uchwycić egzemplarz akurat z tej partii, w Polsce modele Ambiance pojawiły się dopiero w 1998 roku, mimo, że za granicą Philips wprowadził je już w roku 1997, a ich próbne, pierwsze serie, Philips wypuścił już latem 1996 roku (niedostępne wówczas u nas).
Na bocznej ściance powinieneś mieć notatkę z wypisanymi trzema rodzajami świetlówek kompaktowych: Ambiance, Economy i Exterieur. Ta trzecia nazwa odnosiła się do nowej nazwy, jaką od sierpnia '98 roku ochrzczono magnetyczne SL Comfort (czyli jako Exterieur).

Tak, na bocznej ściance są te notatki. Natomiast nigdzie nie ma opisu po polsku :) Niestety, w sklepie gdzie ją kupiłem, to była ostatnia sztuka, pytałem się też o SLe, ale niestety nie mieli :(
Lampka napisał(a):
Watt napisał(a):Moja ciocia miała w łazience podobną świetlówkę chyba też z 1998, zdechła w zeszłym roku. Na jej miejscu jest teraz zwyczajny kompakt 23W Osrama ;)


Trzeba ją było załatwić... Zawsze obadałoby się, który to rocznik i inne dane :x

Pewnie świetlówka gdzieś tam leży... jak będę to sprawdzę ;)
Watt
 

Re: [Watt] Stara św. kompaktowa Philips Ambiance

Postprzez Lampka » 12 kwietnia 2015, 20:22

To poszukaj, fajnie by było ją też odzyskać ;)

Natomiast ten model jest z początkowych serii, wtedy nie opisywano jeszcze ich po polsku, gdyż te serie nie były jeszcze wypuszczane docelowo na rynek polski. Jednak na polskich modelach z maja 1998 roku, jak i na późniejszych, aż do września, z tyłu pudełka naklejano wielką nalepę, gdzie były notatki także w naszym języku.
Akurat kompakty typu Ambiance często zostawały jako "ostańce" w różnych sklepach, sam odkupiłem ich sporo w różnych miejscach, nawet w samych Gliwicach, gdzie zostawało po jednej - dwie sztuki w danym sklepie. Najczęściej były to partie z okresu produkcyjnego 1998/1999. Ale znam choćby jeden sklep, gdzie tych Ambiance właśnie z maja 1998 roku, z pierwszych polskich serii jest jeszcze całkiem sporo do kupienia ;)
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Watt] Stara św. kompaktowa Philips Ambiance

Postprzez Watt » 12 kwietnia 2015, 20:36

Ja zobaczyłem tę świetlówkę wśród badziewnych Apollo w tamtym sklepie to nie mogłem się powstrzymać od kupna :D
Watt
 

Re: [Watt] Stara św. kompaktowa Philips Ambiance

Postprzez Lampka » 13 kwietnia 2015, 12:55

Watt napisał(a):Ja zobaczyłem tę świetlówkę wśród badziewnych Apollo w tamtym sklepie to nie mogłem się powstrzymać od kupna :D


I bardzo dobrze :D Tylko jej nie zużyj, bo to rarytas.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Watt] Stara św. kompaktowa Philips Ambiance

Postprzez MercuryFenix » 13 kwietnia 2015, 16:24

Jaki rarytas ? Powszechne są te świetlówki.
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: [Watt] Stara św. kompaktowa Philips Ambiance

Postprzez JeD » 13 kwietnia 2015, 16:25

Może tam na śląsku, czy bliżej granicy z Niemcam. Ja w Lubelskim tego nie widuje
Ostatnio edytowano 13 kwietnia 2015, 16:33 przez JeD, łącznie edytowano 1 raz
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [Watt] Stara św. kompaktowa Philips Ambiance

Postprzez Watt » 13 kwietnia 2015, 16:32

MercuryFenix napisał(a):Jaki rarytas ? Powszechne są te świetlówki.

Produkcji z Holandii ? Już ich nie ma, teraz są chińskie.
Watt
 

Re: [Watt] Stara św. kompaktowa Philips Ambiance

Postprzez Lampka » 13 kwietnia 2015, 16:53

MercuryFenix napisał(a):Jaki rarytas ? Powszechne są te świetlówki.


Gdzie ty masz powszechne Ambiance produkcji holenderskiej? Tych kompaktów, z tych serii, w Polsce praktycznie nie było, upowszechniać się zaczęły dopiero od jesieni 1998 roku, gdy na nasz rynek i na inne rynki trafiały już jedynie polskie modele. Ten egzemplarz, to jedna z pierwszych partii, jaka trafiła na nasz rynek krajowy, ledwie po rozpoczęciu produkcji równoległej tych modeli w naszej fabryce w Pile. Od jesieni 1998 roku, produkcję tych modeli przeniesiono już w całości do Polski, a w Holandii wytwarzano je regularnie jedynie w krótkim okresie czasu, od 1997 do 1998 roku.
Zatem jest to w pełni rarytas i fajny nabytek do kolekcji!
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Następna strona

Powrót do Watt

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość