[A-20]OUSF 4x40

Re: [A20]OUSF 4x40 1965

Postprzez toomm40 » 10 maja 2018, 10:47

Whites86 napisał(a):znawca PRLu się znalazł :mrgreen:


W PRL-u to go nie było nawet jeszcze w planach zagospodarowania przestrzennego terenu :)

Pocynuj te końcówki, skoro tak Ci radzą starsi koledzy i fachowcy zarazem. Nie stracisz na tym Ty , ani oprawa.
Najgorzej, jak jajo próbuje być mądrzejsze od kury.
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5023
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: [A20]OUSF 4x40 1965

Postprzez Alexander » 10 maja 2018, 12:10

Wczoraj miałem chwilę i je pocynowałem, żeby nikt się już nie czepiał :P
Konto użytkownika zablokowane przez administrację.
Avatar użytkownika
Alexander
 
Posty: 741
Dołączył(a): 2 stycznia 2018, 13:16
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [A20]OUSF 4x40 1965

Postprzez Michal » 10 maja 2018, 13:59

Tomasz napisał(a):
KaszeL napisał(a):Nie dorabiaj filozofii tylko to pocynuj. Tak wykonana modyfikacja jest ewidentnym błędem i w żadnym wypadku nie przeszło by to odbioru.

Nie dorabiam żadnej modyfikacji,tylko stwierdzam fakt. W PRLu nikt się nie bawił czy przewody na końcach są pocynowane czy nie. W moim OUSFie przewody od oprawek świetlówkowych są pocynowane, a w OUSFie 3x40 kolegi nie są.


Wracając do PRLu to wychowałem się w tym okresie i patrząc np.podczas odbiorów na obecne wykonanie nowo wybudowanych instalacji często się zdarza, że niektóre PRLowskie były dużo porządniej wykonane.Dzisiaj jako kryterium w zamówieniach publicznych liczy się głównie najniższa cena , a niestety takie coś jak "dobre i tanie " nie istnieje , jak coś jest dobre, albo dobrze wykonane, z dobrych materiałów to musi kosztować. ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: [A20]OUSF 4x40 1965

Postprzez Alexander » 10 maja 2018, 14:16

Michal napisał(a):
Tomasz napisał(a):
KaszeL napisał(a):Nie dorabiaj filozofii tylko to pocynuj. Tak wykonana modyfikacja jest ewidentnym błędem i w żadnym wypadku nie przeszło by to odbioru.

Nie dorabiam żadnej modyfikacji,tylko stwierdzam fakt. W PRLu nikt się nie bawił czy przewody na końcach są pocynowane czy nie. W moim OUSFie przewody od oprawek świetlówkowych są pocynowane, a w OUSFie 3x40 kolegi nie są.


Wracając do PRLu to wychowałem się w tym okresie i patrząc np.podczas odbiorów na obecne wykonanie nowo wybudowanych instalacji często się zdarza, że niektóre PRLowskie były dużo porządniej wykonane.Dzisiaj jako kryterium w zamówieniach publicznych liczy się głównie najniższa cena , a niestety takie coś jak "dobre i tanie " nie istnieje , jak coś jest dobre, albo dobrze wykonane, z dobrych materiałów to musi kosztować. ;)

Tyle, że ja miałem na myśli oprawy i ich wykonanie, a nie instalacje nie-oprawowe
Konto użytkownika zablokowane przez administrację.
Avatar użytkownika
Alexander
 
Posty: 741
Dołączył(a): 2 stycznia 2018, 13:16
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [A20]OUSF 4x40

Postprzez Alexander » 11 lipca 2018, 19:56

Obrazek

Obrazek
Konto użytkownika zablokowane przez administrację.
Avatar użytkownika
Alexander
 
Posty: 741
Dołączył(a): 2 stycznia 2018, 13:16
Lokalizacja: Górny Śląsk

Poprzednia strona

Powrót do Tomasz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość