[Mesko]10J

[Mesko]10J

Postprzez Alexander » 1 maja 2018, 12:54

Mesko 10J, rocznik 1961 :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Skutki wandalizmu :roll:
Obrazek

Razem z oprawą dostałem kijka Narvy :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Panel świetlówek:
Obrazek

Oryginalne dławiki ktoś podmienił na FLe :roll:
Obrazek

Tu powinien być kondensator ale go nie było :evil:
Obrazek


A teraz ciekawostka - oprawa zamiast szybkozłączki do ewentualnego odcięcia oprawy od napięcia, znanej z opraw OUKs, BMKs itp posiada wtyczkę i gniazdko :mrgreen: Podejrzewam, że może to być fabryczna robota, gdyż na terenie skąd pochodzi ta oprawa wszystkie oprawy były w ten sposób przerobione.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Palimy ? :twisted:
Konto użytkownika zablokowane przez administrację.
Avatar użytkownika
Alexander
 
Posty: 741
Dołączył(a): 2 stycznia 2018, 13:16
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Mesko]10J

Postprzez Whites86 » 1 maja 2018, 14:25

nigdy w zyciu fabrycznie nie dali by tam wtyczki i gniazdka, ktoś musial to przerabiać
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Mesko]10J

Postprzez lumix26 » 1 maja 2018, 14:40

Whites86 napisał(a):nigdy w zyciu fabrycznie nie dali by tam wtyczki i gniazdka, ktoś musial to przerabiać

mylisz się takie wyszły z fabryki ,u mnie to samo było
http://fotki.lighting-gallery.pl/images ... 84681.jpeg
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Mesko] 10J

Postprzez Filip » 1 maja 2018, 18:34

lumix26 napisał(a):
Whites86 napisał(a):nigdy w zyciu fabrycznie nie dali by tam wtyczki i gniazdka, ktoś musial to przerabiać

mylisz się takie wyszły z fabryki ,u mnie to samo było
http://fotki.lighting-gallery.pl/images ... 84681.jpeg

Sądząc po stanie zachowania opraw lumixa (przed renowacją) i Tomasza, z dużą dozą pewności można stwierdzić, iż oświetlały to samo miejsce. Frapujący jest fakt, że w oprawach typu 10J i OUKs 340, pochodzących z innych instalacji, nie ma wtyczek na panelu osprzętu i stąd mój wniosek, może sugestywny, że ta "innowacja" została wprowadzona podczas montażu opraw lub w trakcie ich konserwacji, celem ułatwienia podłączania i odłączania ich od obwodu zasilającego na czas ewentualnej naprawy; mało możliwe, aby to było autoryzowane rozwiązanie, zrealizowane przez producenta.
Lepsze jutro było wczoraj...
Avatar użytkownika
Filip
 
Posty: 533
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 16 lutego 2015, 11:15
Lokalizacja: Poznań

Re: [Mesko]10J

Postprzez lumix26 » 1 maja 2018, 19:23

Filip napisał(a):
lumix26 napisał(a):
Whites86 napisał(a):nigdy w zyciu fabrycznie nie dali by tam wtyczki i gniazdka, ktoś musial to przerabiać

mylisz się takie wyszły z fabryki ,u mnie to samo było
http://fotki.lighting-gallery.pl/images ... 84681.jpeg

Sądząc po stanie zachowania opraw lumixa (przed renowacją) i Tomasza, z dużą dozą pewności można stwierdzić, iż oświetlały to samo miejsce. Frapujący jest fakt, że w oprawach typu 10J i OUKs 340, pochodzących z innych instalacji, nie ma wtyczek na panelu osprzętu i stąd mój wniosek, może sugestywny, że ta "innowacja" została wprowadzona podczas montażu opraw lub w trakcie ich konserwacji, celem ułatwienia podłączania i odłączania ich od obwodu zasilającego na czas ewentualnej naprawy; mało możliwe, aby to było autoryzowane rozwiązanie, zrealizowane przez producenta.

mało prawdopodobne by ktoś z monterów to robił tym bardziej że są tam kątowniki i to jeszcze nitowane,nikomu by się nie chciało tego robić ,tym bardziej takie rozwiązanie widziałem w tych samych oprawach na terenie Zachemu
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9281
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Mesko]10J

Postprzez Filip » 1 maja 2018, 19:40

lumix26 napisał(a):mało prawdopodobne by ktoś z monterów to robił tym bardziej że są tam kątowniki i to jeszcze nitowane,nikomu by się nie chciało tego robić ,tym bardziej takie rozwiązanie widziałem w tych samych oprawach na terenie Zachemu

Polemizowałbym - w Twoim egzemplarzu kątownik z wtyczką był przymocowany do panelu za pomocą śrub ;).

fot. lumix26, 2015 r.
Obrazek
Lepsze jutro było wczoraj...
Avatar użytkownika
Filip
 
Posty: 533
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 16 lutego 2015, 11:15
Lokalizacja: Poznań

Re: [Mesko]10J

Postprzez Elektroservice » 1 maja 2018, 20:14

Na pewno te wtyczki i gniazdka nie są tam oryginalnie. W mojej 10J nie ma nic takiego i nawet nie ma śladu po tym, że kiedykolwiek było :)
Stateczniki ktoś podmienił bo oryginalne prawie na pewno padły :twisted:
Sam tak zrobiłem w mojej 10J z tym, że zamiast FL4000 wrzuciłem SZF1/40 :D W mojej oryginalne stateczniki były sprawne ale nie wzbudzały mojego zaufania stąd wymiana. Oczywiście oryginalne stateczniki nie poszły na złom - zachowałem je jako ciekawostkę :)
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Postprzez Farel03 » 1 maja 2018, 20:24

Wątpię, by PKP dokonało takiej przeróbki w tak ładny i powtarzalny sposób. Prędzej zlecili to komuś albo zamówili 10jty już z takim patentem ?
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re:

Postprzez Whites86 » 1 maja 2018, 20:37

Farel03 napisał(a):Wątpię, by PKP dokonało takiej przeróbki w tak ładny i powtarzalny sposób. Prędzej zlecili to komuś albo zamówili 10jty już z takim patentem ?

a co powiesz na przeróbki łyzek i innych opraw ?
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Postprzez Farel03 » 1 maja 2018, 21:06

Z innych pamiętam tylko OUKsa z 3 żarówkami i łyżki z dodaną żarówką naprzeciwko LRFa albo ze stalowym, długim pierścieniem

Pozostałych nie widziałem z bliska. Tutaj są dokładne zdjęcia przedstawiające tą przeróbkę
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do Tomasz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość