[Elgo] OSOm 2x20W

Re: [JeD] Elgo OSOm 2x20W

Postprzez Beton » 23 lutego 2016, 01:09

O ludzie.

Miałem kiedyś BMKS w domu ze świetlówkami spectrum 840. Wyleciała po jednym dniu. Dopiero po kilku latach przekonałem się do świetlówek w mieszkaniu, przy okazji montażu oprawy BN220 ze świetlówkami osram 940. Różnica w jakości światła jest kolosalna w porównaniu do np. razno 640, które wkręciłem kiedyś na próbę. Miałem też w pokoju rury 840 przez dwa dni - co z tego, że światła jest więcej, jak widać gorsze oddawanie barw i skóra jest bardziej blada? Rura T12 765 nigdy nie zaświeci jaśniej od rury 965, chyba, że T12 jest nowa, a 965 właśnie kończy swój żywot.

Dopóki rury 9xx są jeszcze dostępne, uważam oświetlanie się T12 w mieszkaniu za zbędne męczenie wzroku. Używając ich na co dzień mogę powiedzieć tyle, że to najdoskonalsze świetlówki, jakimi się w życiu oświetlałem, i jeśli ktoś chce oświetlać się w domu rurami, to tylko 9xx. Chyba, że lubi się niebieski zafarb ściany i bardzo blade kolory, w szczególności czerwień.

Pisanie, że rura 765 da wizualnie efekt większej ilości światła od rury philips graphica ociera się już o voodo.
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: [JeD] Elgo OSOm 2x20W

Postprzez Utilizer » 23 lutego 2016, 13:12

Elektroservice napisał(a):Widziałem odpalone jednocześnie obok siebie kilka różnych świetlówek i grafika wypadła najciemniej.

Ok, to teraz zobacz sobie pokoje oświetlone różnymi świetlówkami :?: :P Graphica w bezpośrednim starciu wydaje się ciemna bo ma mniejszy strumień i co za tym idzie luminancje :) Tyle że przedmioty oświetlone dobrą rurą będą miały bardziej nasycone kolory i wydawać się jaśniejsze. Tyle. :mrgreen:

Tu masz porównanie widm Graphica 965:
Obrazek

TL-D 865
Obrazek

T12 765 nawet nie będę wstawiał :lol: bo nie ma to żadnych szans z rurami 9xx
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6573
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: [JeD] Elgo OSOm 2x20W

Postprzez toomm40 » 23 lutego 2016, 14:01

ani żaden z nas, ani badania naukowe i wykresy, ani tysiące usatysfakcjonowanych klientów i wreszcie nawet empiryczne obserwacje takich i takich rur nie obalą teorii Elektroservica o wyższości rur 765 nad 965
temat był już wałkowany i dalsze pisanie powoduje off-top w wątku JeD'a
może przeniesiemy dyskusję do wątku o barwach świetlówek liniowych ?
TELAM - i wszystko jasne :D
Avatar użytkownika
toomm40
 
Posty: 5021
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 18 listopada 2011, 23:38
Lokalizacja: Poznań

Re: [JeD] Elgo OSOm 2x20W

Postprzez Whites86 » 23 lutego 2016, 16:54

Elektroservice napisał(a):Whites a Ty od kiedy jesteś za kijami ?
Kiedyś miałem okazję widzieć odpalone obok siebie kilka różnych rur w tym tak wychwalane (a raczej przechwalane) grafiki i to właśnie one okazały się (przynajmniej jak dla mnie) najciemniejsze :roll: Oczywiście mowa tu o rurach 36W.

znajdz mi post w którym zachwalam kije ;)

chodzi mi o fakt że dla Ciebie 765 jest lepsze jaśniejsze itp. itd. od 965 ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [JeD] Elgo OSOm 2x20W

Postprzez Elektroservice » 23 lutego 2016, 18:44

I tak nie będę używał rur 9xx. Unikam stosowania kijów a jak już jestem do tego zmuszony to tylko 8xx z uwagi na wydajność. 9xx może się wydawać co niektórym jaśniesze od 7xx ale nikt mi nie wmówi, że 9xx świeci jaśniej od 8xx. A z tymi usatysfakcjonowanymi klientami to nie przesadzajcie, oprócz mnie znajdzie się co najmniej jedna osoba tu na tym forum która zgadza się ze mną, że grafika wcale szału nie robi. Jak ktoś ma wyśrubowane wymagania dotyczące jakości światła to niech się tym oświetla, większości (w tym mnie) wystarczy jednak w zupełności 8xx albo nawet 7xx. Ja przedkładam ilość światła i cenę samej rury nad oddawanie barw, grafiki są drogie, w cenie jednej grafiki mam kilka normalnych rur. Już wolę tą kasę np na piwo przeznaczyć :mrgreen:
7xx wcale nie jest złe, popatrzcie czym ludzie świecą sobie w domach - kompakty i ledy. Sporo z nich ma oddawanie barw dużo gorsze od rur 7xx jakieś dziwne zafarby itp (oczywiście nie mówię tutaj o markowych, porządnych produktach).
Gdyby rury T12 występowały oprócz wersji 7xx w odmianach 8xx i 9xx to wtedy na pewno bym wszędzie stosował 8xx :D
Precz z przewodami YDYt, oraz podobnymi w instalacjach elektrycznych !
Avatar użytkownika
Elektroservice
 
Posty: 6333
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 6 stycznia 2013, 20:40
Lokalizacja: Stęszew

Poprzednia strona

Powrót do JeD

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość