[Mesko] OUKs 340

[Mesko] OUKs 340

Postprzez Marcin » 1 maja 2022, 20:03

Jakiś czas temu, dzięki uprzejmości naszego Kolegi CDM, udało mi się wejść w posiadanie ówcześnie wymarzonej oprawy, czyli Mesko OUKs 340. Niestety, lenistwo, "pandemia" a kolejno wypalenie się we mnie pasji sprawiły że do niedawna oprawa wyglądała identycznie jak dnia, którego została rozebrana do wyczyszczenia (24 lipca 2019r.)
Marcin napisał(a):Kolejna oprawa - Mesko OUKs 340 (76r.). Ta jest rozmontowana i czeka na remont, ale zaświecić mogę (w środku znajdują się 2 dławiki SZF i 1 FL-4000)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Chcąc jednak ukończyć to, co zacząłem - pomimo niejako skończenia zajmowania się tą pasją - niedawno zabrałem się za remont wkładu z osprzętem. Stara i zżółknięta farba została usunięta a następnie wszystkie elementy metalowe wkładu zostały pomalowane. Główne przewody doprowadzające zasilanie do dławików wymieniłem, tak aby ich kolory odpowiadały fazie 1 i fazie 2 (prawdę powiedziawszy ciężko było mi ustalić jak to kiedyś poprawnie miało wyglądać, zatem pomimo oczywistego użycia koloru czarnego jako L1, użyłem czerwonego jako L2 - standard amerykański). Jeden z dławików był zamieniony na FL-4000, zatem na jego miejsce wrócił SZF który swego czasu dostałem od Kolegi Filipa. Dalszy bieg prac sprowadza się do skręcenia całości i odpowiedniego podpięcia. Układ połączeń był raczej moją twórczością a nie oryginałem, ale jestem zdania że wygląda to dobrze :) . W wolnej chwili zepnę jeszcze czymś druciki, coby się nie walały tak brzydko.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I tutaj pojawia się moje pytanie - jaką technologią dobrze byłoby odremontować korpus z blachy aluminiowej? Jest on praktycznie ostatnim ogniwem na drodze przywrócenia dawnego blasku tej oprawie, a zarazem - dla mnie - twardym orzechem do zgryzienia. Może ktoś z Was, Koledzy, miałby jakąś sugestię w jaki sposób się za to zabrać? Liczę głównie na osiągnięcie w miarę dobrego efektu bez szczególnie dużych nakładów pieniężnych. Jedyne co do tej pory przeszła ta oprawa to połowiczne potraktowanie druciakiem na fleksie i to właściwie tyle. Parę fot z porówniania przed/po.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
wiki.lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
Marcin
 
Posty: 742
Dołączył(a): 24 września 2018, 21:44
Lokalizacja: Głogów

Re: [Mesko] OUKs 340

Postprzez KaszeL » 2 maja 2022, 06:16

Szkiełkowanie i malowanie proszkowe ze strukturą? Wyjdzie chyba najładniej, ale oczywiście najdrożej.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8656
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: [Mesko] OUKs 340

Postprzez kubaxxx » 2 maja 2022, 08:13

To co sugeruje @kaszel przy tej wielkości elementu nie powinno być jakimś wielkim wydatkiem,a zabieg jest wart tej oprawy ;) Moim zdaniem.
Avatar użytkownika
kubaxxx
 
Posty: 719
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 26 kwietnia 2013, 10:20
Lokalizacja: Czechowice-Dz

Re: [Mesko] OUKs 340

Postprzez Marcin » 22 maja 2022, 15:08

Być może i będzie to jakaś opcja, tylko będę musiał się zorientować cenowo jak to wyjdzie, choć na pewno efekt takiej renowacji będzie wspaniały :)
Póki co planuję się zabrać jeszcze za wymycie korpusu i klosza.. zobaczymy jak to dalej pójdzie
wiki.lighting-gallery.pl
Avatar użytkownika
Marcin
 
Posty: 742
Dołączył(a): 24 września 2018, 21:44
Lokalizacja: Głogów


Powrót do Marcin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość