[Schreder] Teceo

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych wykorzystujących półprzewodnikowe źródła światła

Re: [Schreder] Teceo

Postprzez trojmiejski » 4 marca 2022, 21:47

Kolejne Teceo drugiej generacji z Gdyni, tym razem zainstalowane na przebudowanym placu przy dworcu Gdynia Chylonia. Fotorelacja złożona ze zdjęć z dwóch wypadów. Większość to wersja 4000K:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przejścia doświetlają wersje 5700K:
Obrazek

Zbliżenie na wersję 5700K:
Obrazek

Obrazek

Zbliżenie na wersję 4000K:
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10944
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Schreder] Teceo

Postprzez trojmiejski » 25 kwietnia 2022, 22:01

Osobiście prezentowałem dotychczas Teceo drugiej generacji w wersji Teceo 1, teraz dla porównania Teceo S i Teceo 2. Tu Teceo Gen2 2 czyli rozmiar największy w towarzystwie Philips Unistreet gen2:
Obrazek

Obrazek

Zbliżenie:
Obrazek

Teceo Gen2 1 czyli rozmiar pośredni:
Obrazek

Teceo S czyli najmniejszy:
Obrazek

Te oprawy sfotografowałem w sierpniu zeszłego roku choć wtedy nie byłem świadom istnienia podziału na generację pierwszą i drugą. Jak widać wszystkie te Teceo to są wersje 3000K, w kontraście do UniStreet 4000K i pominiętego podczas modernizacji SGS203 z sodą:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10944
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Schreder] Teceo

Postprzez trojmiejski » 9 maja 2022, 20:29

Powyższe Teceo na zbliżeniu w akcji:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10944
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Schreder] Teceo

Postprzez trojmiejski » 8 sierpnia 2022, 22:08

Gdańsk, ul. Dmowskiego, dzienny widok na Teceo na dwupoziomowych słupach. Przyjrzałem się dokładnie, mocne Teceo 4000K na górnym poziomie to Teceo 1 drugiej generacji, na chodnik świecą Teceo S 4000K, zaś przejścia doświetlają Teceo S 3000K.
Obrazek

Obrazek

Teceo 1 na ulicę:
Obrazek

Teceo S 4000K na chodnik:
Obrazek

Teceo S 3000K na przejście:
Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10944
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Schreder] Teceo

Postprzez trojmiejski » 13 sierpnia 2022, 21:48

Ostatnio pokusiłem o porównanie generacji pierwszej z drugą, najpierw model Teceo 1 czyli wśród pierwszej generacji najmniejszy, podczas gdy wśród drugiej generacji jest to model średni, gdyż ta generacja zawiera też model Teceo S czyli najmniejszy z nich wszystkich. U góry model pierwszej generacji, na dole drugiej:
Obrazek

Większy obraz egzemplarza pierwszej generacji:
Obrazek

Porównanie generacji modelu Teceo 2 czyli największego:
Obrazek

Pierwsza generacja Teceo 2:
Obrazek

Druga generacja Teceo 2:
Obrazek

Wracając do pierwszej generacji Teceo 2, tu na przystanku SKM Gdynia Redłowo są egzemplarze z takim układem paneli pośrodku spotykanym w pierwszej generacji choć z tego co wiem taki układ nie występuje w drugiej generacji:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10944
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Schreder] Teceo

Postprzez famabud » 13 sierpnia 2022, 22:08

Ale paskudnie gnije mocowanie w tej drugiej generacji... :roll:
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [Schreder] Teceo

Postprzez Pataax01 » 15 sierpnia 2022, 20:59

Też zwróciłem na to uwagę... :shock: Czyżby inne części niż w przypadku pierwowzoru? Ciekawe jest też, że duże firmy odpowiedzialne za oświetlenie, wydają ciągle nowe generacje starszych projektów. Może to zabieg czysto marketingowy?

Jest kilka różnic kosmetycznych w porównaniu do dawnych Teceo, zawarte przede wszystkim w szczegółach :D Wydaje mi się nawet, że odcień farby jest nieco chłodniejszy. Jednak czy poza wyglądem, w nowszych wersjach coś jeszcze uległo zmianie? Na przykład coś z punktu technicznego?
Blog o oświetleniu Łodzi: https://wblasku-lodzi.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Pataax01
 
Posty: 343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 10 marca 2019, 16:26
Lokalizacja: Łódź

Re: [Schreder] Teceo

Postprzez trojmiejski » 16 sierpnia 2022, 11:40

Najistotniejsze są zasilacze i panele, a te drugie na pierwszy rzut oka nie wydają się znacząco inne. Choć diabeł może tkwić w szczegółach i pozornie takie same panele LED mogą się pod względem samych diod jednak się różnić. No i o ile różnice między generacjami są widoczne, rzecz w tym, że do puli X odmian oprawy danej generacji mogą z czasem po cichu dodawać nowe odmiany stosujące rozwiązania wcześniej nie występujące, lecz przez to, że nie są to zmiany całej generacji, przechodzą one niezauważone. Większe różnice są między oprawami Philipsa, a konkretnie UniStreet pierwszej generacji względem drugiej. Wiele opraw pierwszej generacji stosowało panele LED nie występujące wcale w drugiej generacji, choć też da się spotkać UniStreet pierwszej generacji z panelami wyglądającymi podobnie do tych z drugiej, możliwe, że te jedynki były dodane do oferty później, po cichu, ileś czasu po premierze pierwszych UniStreet z pierwotnymi panelami.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10944
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Schreder] Teceo

Postprzez SzymonMesko » 15 września 2023, 17:19

Konin:

Obrazek
Chciałbym aby wszędzie były klasyczne oprawy rtęciowe ;)
Avatar użytkownika
SzymonMesko
 
Posty: 416
Dołączył(a): 8 maja 2023, 13:55
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: [Schreder] Teceo

Postprzez trojmiejski » 28 stycznia 2024, 13:49

Pruszcz Gdański, Teceo na słupach z świecącą na niebiesko końcówką:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10944
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy diodowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości