[Elgo] Park

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

Re: [Elgo] Park

Postprzez qba » 23 marca 2013, 22:52

ja z rtęcią widziałem raz w Szczecinie. Z MH też gdzieś trafiłem. Z żarówką swego czasu jedna była w Zgorzelcu, na osiedlowej uliczce, podczas, gdy sąsiednie były z sodówkami. U mnie to 85% Elgo Park jest na 1 lub 2x PLS 36w.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Elgo] Park

Postprzez Whites86 » 23 marca 2013, 23:04

qba napisał(a):ja z rtęcią widziałem raz w Szczecinie. Z MH też gdzieś trafiłem. Z żarówką swego czasu jedna była w Zgorzelcu, na osiedlowej uliczce, podczas, gdy sąsiednie były z sodówkami. U mnie to 85% Elgo Park jest na 1 lub 2x PLS 36w.

u mnie 80% Elgo parków jest z rtęcią 80W pozostale to MH 70W niestety w barwie ciepłej :evil:
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Elgo] Park

Postprzez qba » 23 marca 2013, 23:23

Whites86 napisał(a):
qba napisał(a):ja z rtęcią widziałem raz w Szczecinie. Z MH też gdzieś trafiłem. Z żarówką swego czasu jedna była w Zgorzelcu, na osiedlowej uliczce, podczas, gdy sąsiednie były z sodówkami. U mnie to 85% Elgo Park jest na 1 lub 2x PLS 36w.

u mnie 80% Elgo parków jest z rtęcią 80W pozostale to MH 70W niestety w barwie ciepłej :evil:

U mnie też są z ciepłymi MH, ale ta mniejsza wersja. Kiedyś widziałem Park Big z zimnymi MH.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8334
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Elgo] Park

Postprzez famabud » 24 marca 2013, 00:11

A jak się sprawują te swietlowki na mrozie? Świecą słabiej? Ale bym się cieszył gdyby u mnie zamiast OZP były elgoparki :|
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [Elgo] Park

Postprzez trojmiejski » 24 marca 2013, 00:40

Whites86 napisał(a):
qba napisał(a):ja z rtęcią widziałem raz w Szczecinie. Z MH też gdzieś trafiłem. Z żarówką swego czasu jedna była w Zgorzelcu, na osiedlowej uliczce, podczas, gdy sąsiednie były z sodówkami. U mnie to 85% Elgo Park jest na 1 lub 2x PLS 36w.

u mnie 80% Elgo parków jest z rtęcią 80W pozostale to MH 70W niestety w barwie ciepłej :evil:

Dobrze, że nie soda. W Gdyni tylko Aleja Topolowa jest oświetlona rtęcią w Parkach (jest dość jasno), jedna sztuka w wersji New co jest przy reszcie lecz z boku, obok pomnika Sybiraków, ma MIXa, a kilka sztuk w Chyloni ma kompakty zintegrowane na gwint które świecą żałośnie. Z innymi podobnymi oprawami oczywiście potrafi być zupełnie inaczej, choćby są Aurisy z MH, ale to nie o nich jest ten temat.
famabud napisał(a):A jak się sprawują te swietlowki na mrozie? Świecą słabiej? Ale bym się cieszył gdyby u mnie zamiast OZP były elgoparki :|

Te oprawy muszą być bardzo szczelne, bo był niezły mróz gdy fotografowałem je, a i tak świeciły nieźle, bez charakterystycznego zjawiska drżenia.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Elgo] Park

Postprzez amisiek » 24 marca 2013, 13:34

famabud napisał(a):A jak się sprawują te swietlowki na mrozie? Świecą słabiej? Ale bym się cieszył gdyby u mnie zamiast OZP były elgoparki :|

Odpalają dłużej, ale świecą normalnie. Żadnego drżenia, taka sama ilość światła. Obudowa jest szczelna i nagrzeją się w miarę dobrze. Świeci bez problemu i przy -30 (sprawdzałem, gdy był taki mróz chyba dwa lata temu).
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Elgo] Park

Postprzez famabud » 24 marca 2013, 13:52

amisiek napisał(a):
famabud napisał(a):A jak się sprawują te swietlowki na mrozie? Świecą słabiej? Ale bym się cieszył gdyby u mnie zamiast OZP były elgoparki :|

Odpalają dłużej, ale świecą normalnie. Żadnego drżenia, taka sama ilość światła. Obudowa jest szczelna i nagrzeją się w miarę dobrze. Świeci bez problemu i przy -30 (sprawdzałem, gdy był taki mróz chyba dwa lata temu).

To w takim razie jest to świetna, tańsza alternatywa dla MH. :)
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [Elgo] Park

Postprzez trojmiejski » 24 marca 2013, 14:03

Szkoda, że niedostrzegana, bo co tu mówić o MH skoro dwie PL-L 36W to interes tańszy nawet od sody, a jakość światła zdecydowanie lepsza.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Elgo] Park

Postprzez amisiek » 24 marca 2013, 15:52

w ogóle szkoda, że oprawy świetlówkowe nie wróciły na polskie ulice. A w Wiedniu, Berlinie czy Frankfurcie - są!
To jest jedyna oprawa świetlówkowa w okolicy i jedna z niewielu, które widziałem w akcji, w pełnej krasie.
trojmiejski napisał(a):Szkoda, że niedostrzegana, bo co tu mówić o MH skoro dwie PL-L 36W to interes tańszy nawet od sody, a jakość światła zdecydowanie lepsza.

Czy tańszy to nie wiem, bo hurtowe ceny są inne, ale zgoda, że światła wcale nie tak mało, a jego jakość bez porównania lepsza, byle kompaktówka ma Ra>80 bez problemu i można zamówić zarówno 840, jak i 865.
Dlaczego Elgo nie zaczęło porządnie promować Parków na PL-L niezintegrowane? Nie wiem, ale to naprawdę dobra oprawa jest. Stoi już kilka lat i świeci, świetlówki w niej jeszcze nie wymieniali. Mimo najtęższych mrozów świetlówka świeci dobrze, może nieco dłużej się nagrzewa i powoli startuje, ale to nie problem. Elektromagnetyczny układ zapłonowy jest niezawodny.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Elgo] Park

Postprzez slaweklampy » 24 marca 2013, 21:07

Witam

Wydaje mi się, że znaczna długość źródeł światła, trudniejsza dostępność i delikatność może utrudniać okresową wymianę. Dodam jeszcze, że te źródła światła zawierają znacznie mniej rtęci od lamp wysokoprężnych.
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6044
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości