[Schreder] Ambar

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

Re: [Schreder] Ambar

Postprzez mateusz » 1 lipca 2013, 16:13

Też z wyglądu wolę STRADĘ ale powiedzmy sobie szczerze - oprawa z lat 80-tych nie może zbyt wiele zdziałać w starciu z tak nowoczesną...
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5005
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [Schreder] Ambar

Postprzez JeD » 1 lipca 2013, 19:50

mateusz napisał(a):Też z wyglądu wolę STRADĘ ale powiedzmy sobie szczerze - oprawa z lat 80-tych nie może zbyt wiele zdziałać w starciu z tak nowoczesną...


Taka nowoczesna, a ohydna. W dodatku, ona naprawdę dobrze oświetla. ? Strada OUS-400 z dawnych lat bez klosza,i z dobrym stanie odbłyśnikiem, naprawdę jest świetnie rówmiernie oświetlająca.
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [Schreder] Ambar

Postprzez trojmiejski » 1 lipca 2013, 20:07

Niezależnie od wyglądu oświetlać dobrze oświetla.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Schreder] Ambar

Postprzez neon44 » 1 lipca 2013, 23:06

XXXJeDXXXX napisał(a):Strada OUS-400 z dawnych lat bez klosza,i z dobrym stanie odbłyśnikiem, naprawdę jest świetnie rówmiernie oświetlająca.


Z pewnością oślepiająca. Pierwsze egzemplarze strady OUS-400 do roku 2000 to już dziś stare padaki. Trzymaja się bardziej te z lat 2001 i później. Dobrze oświetlać powinny oprawy o mocach 150W i 250W dzięki dobrze wykonanym odbłyśnikom. Oprawy 400W tylko na autostrady i drogi szybkiego ruchu. Też nie jestem fanem Ambara jeśli chodzi o jego wygląd, ale jest to bardzo dobry produkt niemieckiej firmy z dużym doświadczeniem w produkowaniu opraw. Strada jest natomiast nieco zmodernizowaną kwadratówką dobrą na czasy gdy na ulicach dominowała rtęć. Wtedy się naprawdę sprawdzała bo nie było nic innego. Dziś Elgo ma bardzo dobry produkt jakim jest Acron, ale w rodzinę nowych opraw trzeba inwestować aby poszerzać ofertę. Niestety zaprojektowanie nowej oprawy wymaga dobrych inżynierów i dużych nakładów finansowych.
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Schreder] Ambar

Postprzez JeD » 1 lipca 2013, 23:20

neon44 napisał(a):
XXXJeDXXXX napisał(a):Strada OUS-400 z dawnych lat bez klosza,i z dobrym stanie odbłyśnikiem, naprawdę jest świetnie rówmiernie oświetlająca.


Z pewnością oślepiająca. Pierwsze egzemplarze strady OUS-400 do roku 2000 to już dziś stare padaki. Trzymaja się bardziej te z lat 2001 i później. Dobrze oświetlać powinny oprawy o mocach 150W i 250W dzięki dobrze wykonanym odbłyśnikom. Oprawy 400W tylko na autostrady i drogi szybkiego ruchu. Też nie jestem fanem Ambara jeśli chodzi o jego wygląd, ale jest to bardzo dobry produkt niemieckiej firmy z dużym doświadczeniem w produkowaniu opraw. Strada jest natomiast nieco zmodernizowaną kwadratówką dobrą na czasy gdy na ulicach dominowała rtęć. Wtedy się naprawdę sprawdzała bo nie było nic innego. Dziś Elgo ma bardzo dobry produkt jakim jest Acron, ale w rodzinę nowych opraw trzeba inwestować aby poszerzać ofertę. Niestety zaprojektowanie nowej oprawy wymaga dobrych inżynierów i dużych nakładów finansowych.


Tak, to też prawda te ''nowe strady'' to i kloszy nie gubią i smrodu nie łapią, gdzieś od 96-97r. zaczęli takie montować, ale np. w Lublinie, wymieniają starym stradom klosze i czyszczą więc śmigają. :)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [Schreder] Ambar

Postprzez Paweł » 2 lipca 2013, 14:49

neon44 napisał(a):Też nie jestem fanem Ambara jeśli chodzi o jego wygląd, ale jest to bardzo dobry produkt niemieckiej firmy z dużym doświadczeniem w produkowaniu opraw.

- niemieckiej? :o Przecież jest to produkt firmy belgijskiej
- ojczyzną Ambarów jest Brazylia
- egzemplarze sprzedawane w Europie są produkowane w węgierskim Tungsram-Schreder
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Schreder] Ambar

Postprzez neon44 » 3 lipca 2013, 10:34

Paweł napisał(a):- niemieckiej? :o Przecież jest to produkt firmy belgijskiej
- ojczyzną Ambarów jest Brazylia
- egzemplarze sprzedawane w Europie są produkowane w węgierskim Tungsram-Schreder


:o :shock: byłem święcie przekonany, że to niemiecki producent, ale gafa :oops:
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Schreder] Ambar

Postprzez trojmiejski » 3 lutego 2014, 15:09

Gdańsk, ul. Towarowa, Ambary w miejscu OURW i OUSd:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Schreder] Ambar

Postprzez neon44 » 3 lutego 2014, 16:19

Ja tam przeciw Ambarom nic nie mam. Lepiej wyglądałyby jednak na slupach aluminiowych.
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Schreder] Ambar

Postprzez trojmiejski » 3 lutego 2014, 16:41

Ambary też dobrze wyglądają na kwiatach trójmiejskich, wyglądają na nich proporcjonalnie w porównaniu do np. kwiatów z Lubina.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości