[Es-System] Albatros

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych produkowanych obecnie przez Polskich i zagranicznych producentów

Re: [Es-System] Albatros

Postprzez latarnik » 4 listopada 2017, 13:48

niestety, ale tłuczenie się szkła nie świadczy dobrze o tym produkcie. Możliwe że szkło wcześniej popękało od szoku termicznego w czasie intensywnej ulewy. Monterzy raczej nie dokonaliby takiego dzieła zniszczenia :P

ES-System ma na koncie bardzo udaną oprawę OCP (chociaż rozwinięta została ona jeszcze przez polam wilkasy, który to zakład kupiło ES-System). Mam oczywiście na myśli wyłącznie konstrukcję z daszkiem i mlecznym/ryflowawnym kloszem. Kierujące światło w górę (na daszek) rastry i oczywiście kule mają raczej słabe parametry.

SL-100 były produkowane w jednym z zakładów (chyba właśnie w Wilkasach), który to zakład był kupił licencję od Siemensa przed przejęciem go przez ES-System. Po przejęciu Siemens skarżył ES-System o zaprzestanie produkcji na tej licencji, jednak przegrał w sądzie i oprawa nadal była produkowana. W tej oprawie klosze dobrze znosiły sodówki niższych mocy i np. w Krakowie te oprawy okazały się naprawdę trwałe, natomiast z lampami rtęciowymi i MH szybko dochodziło do brązowienia, a nawet do wypadania dziur w kloszach.

Oprawa WSL 8 i Boyen to samodzielne konstrukcje ES-Systemu, z tego co widzę udane.

Albatrosa jeszcze nie widziałem w akcji - to chyba dość rzadko występująca oprawa. Jednak tego typu oprawy na ogół świecą mizernie, o ile odbłyśnik nie jest wykonany z błyszczącego metalu, a tylko z emaliowanej na biało powierzchni.
latarnik
 
Posty: 698
Zdjęcia: 82
Dołączył(a): 19 sierpnia 2012, 19:46

Re: [Es-System] Albatros

Postprzez trojmiejski » 4 listopada 2017, 15:22

Świeci to bardzo mizernie, nawet te oprawy skierowane na chodnik radzą sobie trochę lepiej, lecz niewiele, gdyż to tylko 70W i mleczny klosz trochę zabiera światła.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 8405
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Poprzednia strona

Powrót do Współczesne oprawy oświetleniowe zewnętrzne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości