[Schréder] Onyx

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

[Schréder] Onyx

Postprzez adas » 4 lipca 2007, 08:10

Z radością :D muszę wszystkim zakomunikować, że w stolicy pojawiły się pierwsze oprawy typu Onyx.Oświetlają one skrzyżowanie ulicy Belwederskiej z ul.Gagarina.Zastąpiły one stare oprawy firmy Elgo (niestety nie wiem jakiego typu).
Obrazek
Musze przyznać, iż bardzo podobają mi się te oprawy (ciekawe co na ich temat powie Doc Brown :mrgreen: ).Wyglądają one bardzo nowocześnie.Mam nadzieje, że nie mają w sobie wad konstrukcyjnych (ale myślę, że Niemcy to solidny naród który który produkuje solidne oprawy :mrgreen: ).
Trzeba przyznać, że coraz więcej opraw tego typu pojawia się w Polsce.Oto lista miejsc które one oświetlają:
-Węzeł Unii Europejskiej w Gdańsku (tu pojawiły się chyba pojedyncze sztuki na kwiatach)
-ulica Dąbrowskiego w Rzeszowie
-Autostrada A2 odc. Emilia - Stryków
Mam nadzieje, że pojawienie się tych opraw w Wa-wie to początek jakiejś szerszej modernizacji oświetlenia stołecznych ulic.
Czy znacie inne miejsca oświetlone tymi oprawami ?
Avatar użytkownika
adas
 
Posty: 65
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, 13:26

Re: [Schréder] Onyx

Postprzez mirek » 4 lipca 2007, 09:09

W Krakowie są w okolicy Dworca Głównego, ale są czarne.
Obrazek
Obrazek
Nie wszystko żarówka, co się świeci.
Avatar użytkownika
mirek
 
Posty: 552
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:27
Lokalizacja: Kraków

Re: [Schréder] Onyx

Postprzez Paweł » 4 lipca 2007, 10:10

Widzę ktoś obserwuje stołeczne oświetlenie ulic :)
Dokładnie to oprawa Onyx 3. Ale nie są to pierwsze tego typu oprawy w Warszawie. Pierwsze pojawiły się najprawdopodobniej na Marszałkowskiej od ronda R.Dmowskiego (+ na dwóch kwiatach) do ul. Królewskiej w barwie ciemno-szarej. Onyxy na ul. Belwederskiej pojawiły się między u. Spacerową a Dolną i nierdzewne słupy zastąpiły stare betonowe z najstarszymi Stradami. A na odcinku od Spacerowej do Bagateli stanęły stylizowane pastorały z oprawami Albany Schredera z lampami metahalogenkowymi o barwie białej :shock: :)
W tym roku nowe słupy z Onyxami pojawiły się też na ul. Solec (Wisłostrada) od Wilanowskiej do Górnośląskiej.
Wkrótce w tym roku stanie 170 nowych latarni przy ul. Wybrzeże Gdańskie i fragmencie Sanguszki + oświetlony zostanie ciąg pieszy i to też będą Onyxy 3.
Już powinny się zacząć pierwsze prace kompleksowej wymiany oświetlenia i słupów na całej długości ulicy J.Gagarina czyli znikną kwadratówki i Strady.
Podobno te oprawy mają najlepszej jakości fotometrię.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Schréder] Onyx

Postprzez mirek » 4 lipca 2007, 10:17

Paweł napisał(a):Już powinny się zacząć pierwsze prace kompleksowej wymiany oświetlenia i słupów na całej długości ulicy J.Gagarina czyli znikną kwadratówki i Strady.

:arrow: Paweł, rób zdjęcia temu staremu oświetleniu póki jeszcze czas.
Obrazek
Nie wszystko żarówka, co się świeci.
Avatar użytkownika
mirek
 
Posty: 552
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:27
Lokalizacja: Kraków

Re: [Schréder] Onyx

Postprzez Paweł » 4 lipca 2007, 14:14

mirek, postaram się.

O nowych latarniach na ul.Solec można poczytać i zobaczyć na stronie Zarządu Dróg Miejskich: http://www.zdm.waw.pl/informacje/wiadom ... solcu.html
Widać że stoją od wczesnej wiosny :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Schréder] Onyx

Postprzez Paweł » 23 lipca 2007, 23:11

Oprawy Onyx 3 są też na ulicy Górczewskiej na Nowych Górcach między wiaduktem nad torami PKP a ul. Powstańców Ślaskich:

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Schréder] Onyx

Postprzez neon44 » 23 lipca 2007, 23:13

świetne fotki, dzięki Pawle :) Te z tym zegarem w tle są wyrąbiste
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Schréder] Onyx

Postprzez multiwattage » 26 lipca 2007, 15:30

adas napisał(a): ...ale myślę, że Niemcy to solidny naród który który produkuje solidne oprawy...


trochę wiary w Ojczyznę i rodaków :D
Schreder w Polsce też ma biuro konstrukcyjne i produkcję opraw - jestem przekonany, że jakościowo produkowane tu oprawy nie sa gorsze od importowanych
Schreder jest grupą międzynarodową - zatem na naszym rynku sprzedawane są oprawy wyprodukowane przez firmy Shredera z różnych krajów (m.in. francja, włochy, benelux) - i zapewne w tych krajach sprzedawane są też oprawy wyprodukowane w Polsce
ktoś wie gdzie produkowane są ONYX-y ?
multiwattage
 

Re: [Schréder] Onyx

Postprzez Paweł » 26 lipca 2007, 21:11

I tu inny przykład zastosowania opraw Onyx 3:
Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Schréder] Onyx

Postprzez elektryk » 2 września 2007, 18:28

Co to za dziwadło? :ugeek:
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Następna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości