[Elgo] Leda New

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

Re: [Elgo] Leda New

Postprzez amisiek » 9 lutego 2012, 13:36

Już poprawiłem, masz rację, przynajmniej tak wynika z katalogu producenta.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Elgo] Leda New

Postprzez neon44 » 12 lutego 2012, 20:03

Kto im to będzie kupować. Leda i Strada powinny byc już dawno wycofane z produkcji
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Elgo] Leda New

Postprzez Falcon » 13 lutego 2012, 02:30

neon44 napisał(a):Kto im to będzie kupować. Leda i Strada powinny byc już dawno wycofane z produkcji


Leda może nie wygląda pięknie (nawet w tej najnowszej "bardziej opływowej" ;) wersji) ale uważam ją za dobrą oprawę, szczególnie w wersji szerokostrumieniowej. Do modernizacji oświetlenia przy niewielkich nakładach nadaje się według mnie bardzo dobrze.
Łódź nocą > http://picasaweb.google.com/115537145578215473346/OdzNoca
Avatar użytkownika
Falcon
 
Posty: 1350
Zdjęcia: 598
Dołączył(a): 11 stycznia 2012, 23:37
Lokalizacja: Łódź

Re: [Elgo] Leda New

Postprzez Whites86 » 13 lutego 2012, 16:40

Falcon napisał(a):
neon44 napisał(a):Kto im to będzie kupować. Leda i Strada powinny byc już dawno wycofane z produkcji


Leda może nie wygląda pięknie (nawet w tej najnowszej "bardziej opływowej" ;) wersji) ale uważam ją za dobrą oprawę, szczególnie w wersji szerokostrumieniowej. Do modernizacji oświetlenia przy niewielkich nakładach nadaje się według mnie bardzo dobrze.

heh a sęk w tym ze szerokostrumieniowa jest najbardziej nieudana :)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Elgo] Leda New

Postprzez Edziu » 13 lutego 2012, 18:47

Post przez neon44 » 12 lutego 2012, 20:03
Kto im to będzie kupować. Leda i Strada powinny byc już dawno wycofane z produkcji

W sumie są to oprawy z jednej strony należące do klasyków, a nadal produkowane ;) aczkolwiek ich design obecnie jest już mocno przestarzały, ale też nie są najgorszej jakości, jeśli chodzi o szczelność, np. na Ul Grudziądzkiej w Toruniu, sa strady z 93/94 roku, juz te z szarymi obudowami i "oślepiającymi" odbłyśnikami, maja się całkiem dobrze, niektóre mają czarne klosze ale większość nadal czyste
Produkcje żuka wstrzymano w 98roku, więc pewnie strada i leda 30tkę muszą przekroczyć nim wstrzymają ich produkcję :D
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: [Elgo] Leda New

Postprzez elektryk » 15 lutego 2012, 17:15

Leda jednak jak dla mnie ma kiepską szczelność... Pod oprawą też jest mało światła, już pod WSL-8 jest jaśniej bo lepiej wypolerowany odbłysnik
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: [Elgo] Leda New

Postprzez DarekG » 16 lutego 2012, 15:14

Nie wygląda tak źle ta nowa Leda. Sprzedawać się będzie dobrze mimo pozorów np. w moim mieście! :D Moje miasto jak zakłada jakieś oprawy nawet nowe to w 99% są to nowiuśkie Ledy lub Strady!!! Np. Ostatnio nowo wybudowane rondo i ku mojemu zdziwieniu staneły słupy z nowiuśkimi, błyszczącymy Ledami i Stradami!!! :shock: Tak więc jestem pewien że nie długo na własne oczka zobacze te nowe Ledy :D

Co do tej nowej odmiany to mimo że wycofali wersję na LRFy to za to pojawiła się wersja na MH co mnie bardzo cieszy :D
Mam nadzieje że poprawili w niej szczelność faktycznie. Może produkty Elgo (Brilum) są delikatnie mówiąc "średnie" to jednak ta oprawa znajdzie zastosowanie i np. na małych uliczkach czy wsiach. Raz że jest to oprawa dość tania, a dwa że jednak wydaje się solidniejsza i ładniejsza niż paskudna, plastikowa Malaga.

Moje odczucia co do tej oprawy są pozytywne ;)

PS. Ciekawe czy będzie Strada New :lol:
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: [Elgo] Leda New

Postprzez amisiek » 16 lutego 2012, 16:44

DarekG napisał(a):Moje miasto jak zakłada jakieś oprawy nawet nowe to w 99% są to nowiuśkie Ledy lub Strady!!! Np. Ostatnio nowo wybudowane rondo i ku mojemu zdziwieniu staneły słupy z nowiuśkimi, błyszczącymy Ledami i Stradami!!! :shock:

Stosowanie Strad w nowych instalacjach to już blisko do kretynizmów projektowych. Są o wiele lepsze oprawy i to różnych producentów, każda z nich ma lepszą optykę niż Strada. Co do Ledy, to nie wiem jak to wygląda teraz, ale większość z nich miała problemy ze szczelnością - to co, tak trudno zrobić prawdziwe IP67? Gdy do tego dodać fatalną optykę szerokostrumieniowej ledy, to wychodzi porażka. Być może nowa wersja będzie lepsza, bo ma tłoczony odbłyśnik. Ot, taka dzisiejsza trumienka. Poważnie!
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Elgo] Leda New

Postprzez DarekG » 16 lutego 2012, 17:20

amisiek napisał(a):
DarekG napisał(a):Moje miasto jak zakłada jakieś oprawy nawet nowe to w 99% są to nowiuśkie Ledy lub Strady!!! Np. Ostatnio nowo wybudowane rondo i ku mojemu zdziwieniu staneły słupy z nowiuśkimi, błyszczącymy Ledami i Stradami!!! :shock:

Stosowanie Strad w nowych instalacjach to już blisko do kretynizmów projektowych. Są o wiele lepsze oprawy i to różnych producentów, każda z nich ma lepszą optykę niż Strada. Co do Ledy, to nie wiem jak to wygląda teraz, ale większość z nich miała problemy ze szczelnością - to co, tak trudno zrobić prawdziwe IP67? Gdy do tego dodać fatalną optykę szerokostrumieniowej ledy, to wychodzi porażka. Być może nowa wersja będzie lepsza, bo ma tłoczony odbłyśnik. Ot, taka dzisiejsza trumienka. Poważnie!


No niestety w projekcie miały być oprawy Rosa Mangolia, a założyli nowe Strady :roll: Widocznie u mnie w ratuszu albo oszczędzają, albo tak podobają im się Ledy i Strady, albo mają kogoś z Elgo :lol:
Miłośnik świetlówek liniówek i opraw ulicznych ;)
Avatar użytkownika
DarekG
 
Posty: 1189
Zdjęcia: 162
Dołączył(a): 22 lutego 2011, 10:29
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: [Elgo] Leda New

Postprzez Whites86 » 16 lutego 2012, 17:21

ja bym sie cieszyl ze strad :)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron