[ES-System] WSL-8

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

[ES-System] WSL-8

Postprzez mirek » 5 czerwca 2007, 15:06

Witam :!:

W mojej okolicy jest dużo takich opraw do lamp małej mocy (70 i 100W). Od czasu do czasu w oprawach mających już kilka (około 9 lat) następuje przedziurawienie klapki i wypadnięcie fragmentów układu zapłonowego. Widziałem ok. 5 takich przypadków. W dwóch wykonałem telefon i wymieniono klapkę, układ zapłonowy i lampę. W jednym przypadku przerobiono oprawę ze 100-u watowej na 70-cio watową.

Obrazek Obrazek
Obrazek
Nie wszystko żarówka, co się świeci.
Avatar użytkownika
mirek
 
Posty: 552
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:27
Lokalizacja: Kraków

Re: ES_SYSTEM WSL-8 - wybuchowe oprawy

Postprzez neon44 » 5 czerwca 2007, 16:28

Kraków to chyba jedyne miesce gdzie można spotkać WSL-8. Przyznam że oprócz Małopolski oprawy te nie występują często. Być może z powodu owej wady, którą opisał powyżej Mirek. Obawiam się że z czasem władze miasta będą zmuszone do kolejnej wymiany opraw na oprawy bardziej trwałe
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: ES_SYSTEM WSL-8 - wybuchowe oprawy

Postprzez KaszeL » 5 czerwca 2007, 17:28

Ale numer. Wygląda mi to na wadę produkcyjną. Układ zapłonowy w pewnym momencie się przegrzewa i przetapia klapkę. Pierwszy raz coś takiego widzę na oczy.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8656
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Re: ES_SYSTEM WSL-8 - wybuchowe oprawy

Postprzez Paweł » 7 czerwca 2007, 23:52

No ładnie... :o Taka dziura nie świadczy zbyt dobrze o tej oprawie ;) Ale cóż, wszystko może się zepsuć, nawet najdroższy i najlepszy sprzęt... Dobrze że tak się nie dzieje na masową skalę ;)

neon44 napisał(a):Kraków to chyba jedyne miesce gdzie można spotkać WSL-8. Przyznam że oprócz Małopolski oprawy te nie występują często.


W mieście powiatowym Białobrzegi w woj. mazowieckim kilka lat temu kompleksowo zmodernizowano oświetlenie i przy głównych ulicach są oprawy SL-100 a na wielu pozostałych ulicach są właśnie WSL-8
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: ES_SYSTEM WSL-8 - wybuchowe oprawy

Postprzez elektryk » 8 czerwca 2007, 11:49

Mój zakład energetyczny "LUBZEL" w Kraśniku właśnie montuje najczęściej WSL.
Te oprawy są piękne :D W powiecie Kraśnik jest ich bardzo dużo (w mojej gminie była wymiana oświetlenia). W sklepie elektrycznym Była za 365 zł. Chcę mieć to!
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: ES_SYSTEM WSL-8 - wybuchowe oprawy

Postprzez swietlik » 8 czerwca 2007, 18:12

Ale wada :lol: ... jak nie wylatujące "flaki" to przetopiony klosz. ES SYSTEM uczy się na błedach. Właśnie za to też nie lubie opraw tej firmy :!:
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: ES_SYSTEM WSL-8 - wybuchowe oprawy

Postprzez mirek » 8 czerwca 2007, 21:25

Wadę z kloszem już naprawili - nowe oprawy SL 100 które montują mają klosz bardziej wypukły. Jeśli chodzi o WSL-8 to w wersji na sodówkę 150W klosz też się delikatnie przypala.

Ja bym ich (ES-SYSTEM) tak nie krytykował - przecierz produkują wiele ciekawych opraw. Chociażby OCP - moim zdaniem najładniejsze i bez wątpienia jedne z najczęściej montowanych obecnie opraw parkowych.
Obrazek
Nie wszystko żarówka, co się świeci.
Avatar użytkownika
mirek
 
Posty: 552
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:27
Lokalizacja: Kraków

Re: ES_SYSTEM WSL-8 - wybuchowe oprawy

Postprzez swietlik » 9 czerwca 2007, 11:07

mirek napisał(a): Ja bym ich (ES-SYSTEM) tak nie krytykował - przecierz produkują wiele ciekawych opraw. Chociażby OCP - moim zdaniem najładniejsze i bez wątpienia jedne z najczęściej montowanych obecnie opraw parkowych.

Ładne są ;) Ale te białe kule też mają wady:
1) W oprawie rtęciowej z czasem żółknie klosz-kula i oprawa świeci na zielono.
2) Z czsem taki klosz robi się bardzo kruchy do tego stopnia, że kulka śniegu wybija w nim dziurke ;)
Poza tym to zakłady energetyczne nie myślą i zakładają białe kule na osiedlach zamiast OZPR-ów. Te kule nie nadają się zupełnie do tego. Ludzie co mają okna przy słupach mają nocy bardzo jasno w pokoju.
Zamiast kul OCP mogli by założyć OCP w wersji micha z daszkiem.
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: ES_SYSTEM WSL-8 - wybuchowe oprawy

Postprzez mirek » 9 czerwca 2007, 18:20

Na stronie http://www.freewebs.com/streetlightingcollection/ gość ma te oprawy w wersji produkowanej przez firmę GE i oznaczone jako GEC Z8832 (na stronie nr. 2) i produkowane przez Siemens pod oznaczeniem SRL8. (na stronie nr. 4).

Swoją drogą gość ma ciekawą kolekcję. Np. Malagi z jakimś "dzióbkiem" na górze.

Wpisałem SRL-8 do wyszukiwarki i pokazała mi się strona jakieś czeskiej firmy http://www.carandini.cz, która ma w swojej ofercie takie oprawy pod nazwą SRL-8 jak i również inne oprawy produkowane w Polsce.

Tutaj http://midlandcountiesstreetlighting.50webs.com/Photos18.html też można znaleźć zdjęcia tych opraw pod oznaczeniem SRL-8.
Obrazek
Nie wszystko żarówka, co się świeci.
Avatar użytkownika
mirek
 
Posty: 552
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:27
Lokalizacja: Kraków

Re: ES_SYSTEM WSL-8 - wybuchowe oprawy

Postprzez KaszeL » 9 czerwca 2007, 18:33

Te "dzióbek" to jest czujnik zmierzchowy. W stanach często mają je instalowane na poszczególnych oprawach. I teraz nie wiem, czyy taka oprawa odpowiada za załączanie także innych, czy każda jedna na swój. Swoją drogą na prawdę niezła kolekcja.
Uwaga zły, zły admin. W razie problemów szukaj pomocy u dobrego -> neon44
Avatar użytkownika
KaszeL
Site Admin
 
Posty: 8656
Zdjęcia: 534
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Poznań

Następna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron