[Schreder] Teceo

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych wykorzystujących półprzewodnikowe źródła światła

Re: [Schreder] Teceo

Postprzez trojmiejski » 7 stycznia 2022, 23:37

Gdańsk, ul. Dmowskiego, nowe oświetlenie wykorzystujące oprawy Teceo. Większość to duety z oprawami 4000K, mocniejsza na drogę i słabsza na chodnik. Niektóre słupy przy przejściach mają wysięgniki na dwóch poziomach, prócz górnych wysięgników z oprawami 4000K różnych mocy, mają one też po jednym dolnym wysięgniku z Teceo 3000K w ramach doświetlenia tych przejść.
Obrazek

Obrazek

Patrząc w kierunku pętli autobusowej widać jak tym Teceo towarzyszą stare Strady:
Obrazek

Pojawił się też kwiat po cztery oprawy:
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10943
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Schreder] Teceo

Postprzez neon44 » 8 stycznia 2022, 11:27

Piękne zdjęcia. Jest już druga generacja opraw Teceo. Z wymiarów ustaliłem, że jest trochę mniejsza, ma bardziej wydajne matryce LED oraz nowszą technologię, ale na ulicy jest chyba nie do rozpoznania.
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Schreder] Teceo

Postprzez trojmiejski » 8 stycznia 2022, 14:04

Cieszę się, że zdjęcia się podobają.

Co do różnic generacyjnych to na razie jest za mało egzemplarzy drugiej generacji w faktycznych instalacjach żeby mieć pełen przekrój różnych wariantów tej generacji. Oprawy tutaj zostały zainstalowane w listopadzie 2020 więc nie jestem pewien która to generacja może być, sprawdzę za dnia przy okazji. Ogólnie można na razie jedynie gdybać na podstawie zdjęć. Dokładniejszych informacji nie mam, jedynie wypiszę swoje luźne spostrzeżenia różnic generacyjnych na podstawie zdjęć.

Porównując zdjęcie Teceo 1 generacji z różnych źródeł do katalogowych zdjęć 2 generacji dopatrzyłem się kilku potencjalnych różnic.
Większość 1 generacji ma szybę chroniącą panele LED mocowaną na 6 śrubek, w rogach szyby oraz pośrodku prawego i lewego boku, mogą być widoczne okrągłe podkładki pod śrubkami albo i nie. Tymczasem na zdjęciach katalogowych 2 generacja ma szybę mocowaną tylko na 4 śrubki i tylko w rogach, a podkładki pod śrubki to są duże, wyraźnie widoczne wieloboki.

Kolejna różnica to jest taka, że 1 generacja miała logo Schreder, a 2 generacja ma na zdjęciach katologowych pełną nazwę producenta.

W 1 generacji jak stosowano panele LED mniejsze niż przestrzeń za szybką, to puste przestrzenie były wypełnione jednolitym ciemnoszarym plastikiem. W 2 generacji przestrzeń wokół paneli jest zróżnicowana pod względem kształtu i głębokości, przewody zasilające do paneli są ukryte w wypustkach plastiku z jednej strony. Patrząc od spodu panele są zainstalowane w asymetrycznej komorze z powodu tych wypustek.

Do tego w 1 generacji zdarzyły się różne dzikie kombinacje z wieloma panelami różnej wielkości, może w 2 generacji będzie większa powtarzalność rozmiarów paneli.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10943
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Schreder] Teceo

Postprzez neon44 » 9 stycznia 2022, 13:04

trójmiejski dzięki za te cenne spostrzeżenia

znalazłem artykuł o drogiej generacji. Prezentacja miała miejsce w lipcu 2020 roku
https://ledmagazine.nl/nieuws-led/i2185 ... neration-2

Użyłem translatora i wyczytałem, że oprawy drugiej generacji ważą mniej i są nieco mniejsze niż poprzedniczki.

Ale Unistreet Philipsa i Unistreet gen2 to już byś chyba nie odróżnił.
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Schreder] Teceo

Postprzez trojmiejski » 9 stycznia 2022, 14:17

Unistreet różnych generacji akurat można po konfiguracji paneli rozróżnić. Zasadniczo z UniStreet gen2 jest tak, że wersja Micro ma pojedynczy panel z 20 diodami tworzącymi prostokątną siatkę, a większe wersje gen2 mają wielokrotność takiego panelu po 20 i nie widziałem odstępstw od tego. Tymczasem egzemplarze pierwszej generacji zależnie od mocy i rozmiaru znacznie się różnią kształtem paneli i ilością diod na panelu. Wersje Mini mogą mieć od 1 do 3 paneli po 25 diod w siatce prostokątnej, większe wersje mają panele z diodami umieszczonymi w zygzaku, niektóre wielokrotność paneli po 16 diod w zygzaku, inne wielokrotność paneli po 32 diody w zygzaku. Ogólnie jest mała powtarzalność między wariantami.
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10943
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Schreder] Teceo

Postprzez Wojtek26162 » 9 stycznia 2022, 15:08

Unistreety akurat ja bardzo łatwo odróżniam, wersja 1 jest z wyglądu nieco cieńsza i mniej kanciasta od wersji 2, również mam takie wrażenie, że wraz ze zmianą wersji podnieśli ich jakość, ponieważ pierwsze US montowane u mnie były porażką, ledwo co świeciły (soda 150W w Stradach je biła na łeb) i nagminnie padały, już po jakiś dwóch miesiącach 1/3 ulicy z nimi tonęła w ciemnościach i na tym przestali to badziewie montować, natomiast obecnie wersja 2 się pojawiła w niedużych ilościach w paru miejscach i szczerze mówiąc świeci zdecydowanie jaśniej i nic na razie nie zdechło, również jak ostatnio przejeżdżałem autostradą A4 gdzie na węźle Kraków-Wieliczka wymienili obrzydliwe Luny 400W (które były w stanie gorszym niż stare trumny, padaki jakich naprawdę mało) na UniStreet Gen2 w największej wersji to aż byłem w szoku jak to dobrze świeci, jezdnia bardzo jasno i równomiernie oświetlona, nie zauważyłem ani jednej nie świecącej oprawy, zdecydowanie lepiej niż przy tamtej tandecie co była wcześniej :) Ale to wątek o Teceo więc już nie będę robił OT.
Lubię klasyczne oprawy do lamp sodowych.
Avatar użytkownika
Wojtek26162
 
Posty: 1274
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 8 listopada 2018, 21:59
Lokalizacja: Powiat Nowosądecki

Re: [Schreder] Teceo

Postprzez Paweł » 11 stycznia 2022, 19:12

Jest też od niedawna najmniejsza wersja Teceo S która powsiada również cechy GEN2.

Warszawa, ul. Pustola - kolor słupów opraw RAL7016, moce 115W + 44W, 3000K (poprzednio WZ + OUSd + 150W)

Obrazek




Produkcja na nasz region została dodatkowo uruchomiona w zakładzie Schreder TOV w Tarnopolu na Ukrainie.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Schreder] Teceo

Postprzez trojmiejski » 11 lutego 2022, 18:32

Gdynia, ul. Jana z Kolna, druga generacja w barwie 5700K jako doświetlenie przejścia dla pieszych:
Obrazek

Obrazek

Zaznaczyłem elementy charakterystyczne dla drugiej generacji:
Obrazek

W akcji:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10943
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Schreder] Teceo

Postprzez kubaxxx » 11 lutego 2022, 23:35

W końcu jakaś ciekawsza barwa,a nie to nudne neutralne 4000K,gdzie wszędzie tego pełno.
Avatar użytkownika
kubaxxx
 
Posty: 719
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 26 kwietnia 2013, 10:20
Lokalizacja: Czechowice-Dz

Re: [Schreder] Teceo

Postprzez trojmiejski » 12 lutego 2022, 00:03

W Sopocie też są Teceo 5700K tyle, że pierwszej generacji:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10943
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy diodowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości