[ES-System] OCP

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

Re: [ES-SYSTEM] OCP

Postprzez mateusz » 27 kwietnia 2008, 10:26

czujnik ruchu do LRFa albo WLSa :o :o To chyba mało prawdopodobne ,on włancza światło tylko na czas ,jak ktoś przechodzi ,albo co kolwiek się porusza ale szybko gasi światło . Ten czujnik jest pewnie od jakiegoś halogena :?
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5011
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [ES-SYSTEM] OCP

Postprzez CDM » 27 kwietnia 2008, 13:28

mateusz napisał(a):czujnik ruchu do LRFa albo WLSa :o :o To chyba mało prawdopodobne ,on włancza światło tylko na czas ,jak ktoś przechodzi ,albo co kolwiek się porusza ale szybko gasi światło . Ten czujnik jest pewnie od jakiegoś halogena :?
Niekoniecznie...Nikt nie powiedział,że wewnątrz oprawy jest lampa wyładowcza
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: [ES-SYSTEM] OCP

Postprzez cieszyn » 27 kwietnia 2008, 20:45

Oprawy OCP w Wwie, ponad ulicą Armii Ludowej

Swoją drogą, nie wiem czemu to służy, ale widać tam pomiędzy oprawami prawdziwe, drutowe pajęczarstwo ?!?!? :?:
Już myślałem, że te fotki wrzucę do działu Kretynizmy oświetleniowe ;)

Obrazek

Obrazek
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [ES-SYSTEM] OCP

Postprzez CDM » 27 kwietnia 2008, 21:53

Hmm...w Warszawie widziałem więcej takich miejsc...Są to "tymczasowe" przewieszki wykonane w celu zasilenia opraw, które nie mogłyby świecić normalnie z powodu awarii kabli zasilających. Dziwne to rozwiązanie, ale być może to oświetlenie ma być niedługo zastąpione nowym, więc od biedy takie rozwiązanie na krótki okres jest do przyjęcia.
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: [ES-SYSTEM] OCP

Postprzez Michal » 27 kwietnia 2008, 22:30

CDM napisał(a):Hmm...w Warszawie widziałem więcej takich miejsc...Są to "tymczasowe" przewieszki wykonane w celu zasilenia opraw, które nie mogłyby świecić normalnie z powodu awarii kabli zasilających. Dziwne to rozwiązanie, ale być może to oświetlenie ma być niedługo zastąpione nowym, więc od biedy takie rozwiązanie na krótki okres jest do przyjęcia.

Z doświadczenia wiem,że te "tymczasowe"jak się już zrobi to wiszą po dobre kilka lat lub dłużej.Jak już się zrobi taką przewieszkę i oprawy zaświecą to o naprawie docelowej się zapomina lub znajdują sie inne ważniejsze sprawy.Taką przewieszkę tymczasową montowałem zimą 1995 roku na parkingu dworca głównego w Poznaniu i wisi do dzisiaj :D
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: [ES-SYSTEM] OCP

Postprzez cieszyn » 27 kwietnia 2008, 22:35

Michal napisał(a):
CDM napisał(a):Hmm...w Warszawie widziałem więcej takich miejsc...Są to "tymczasowe" przewieszki wykonane w celu zasilenia opraw, które nie mogłyby świecić normalnie z powodu awarii kabli zasilających. Dziwne to rozwiązanie, ale być może to oświetlenie ma być niedługo zastąpione nowym, więc od biedy takie rozwiązanie na krótki okres jest do przyjęcia.

Z doświadczenia wiem,że te "tymczasowe"jak się już zrobi to wiszą po dobre kilka lat lub dłużej.Jak już się zrobi taką przewieszkę i oprawy zaświecą to o naprawie docelowej się zapomina lub znajdują sie inne ważniejsze sprawy.Taką przewieszkę tymczasową montowałem zimą 1995 roku na parkingu dworca głównego w Poznaniu i wisi do dzisiaj :D


Święte słowa Michale!

Czaem mam wrażenie, że prowizorka to nasza polska specjalność! A nauczyły nas tego czasy komuny, gdy wielu rzeczy nie można było kupić i ludzie sobie jakoś radzili
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [ES-SYSTEM] OCP

Postprzez Paweł » 27 kwietnia 2008, 22:58

Jak zawsze doskonałe zdjęcia Cieszyn :)

Jeśli chodzi o te OCP przy al.Armii Ludowej to są w nich rtęciówki.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [ES-SYSTEM] OCP

Postprzez cieszyn » 27 kwietnia 2008, 23:05

Paweł napisał(a):Jak zawsze doskonałe zdjęcia Cieszyn :)

Jeśli chodzi o te OCP przy al.Armii Ludowej to są w nich rtęciówki.


Cieszę się Pawełku! A myślałem, że tam świeci soda jakaś!! :o
W tych kwadratówkach nad Armią Ludową, to chyba pewne, że soda?
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [ES-SYSTEM] OCP

Postprzez elektryk » 28 kwietnia 2008, 19:16

Kiedyś widziałem w Wawie półokrągłe słupy (bardzo popularne na wschodzie kraju, w Rzeszowie) z Kwadratówkami i były na nich poprzeczniki i przewody :o Jaka to ulica??
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: [ES-SYSTEM] OCP

Postprzez cieszyn » 28 kwietnia 2008, 21:36

:shock: :roll: :roll:
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości