[Elmarco] Elew

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych wykorzystujących półprzewodnikowe źródła światła

[Elmarco] Elew

Postprzez trojmiejski » 18 sierpnia 2012, 17:49

Co to za rodzina diodowych patyków których na terenach prywatnych się pojawia coraz więcej ostatnio?
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Nieznane współczesne oprawy

Postprzez lafikiki » 18 sierpnia 2012, 18:31

trojmiejski napisał(a):Co to za rodzina diodowych patyków których na terenach prywatnych się pojawia coraz więcej ostatnio?
Obrazek


Ta latania to Elew - firma elmarco klepie ja wlasnymi siłami w zakladzie w Chwaszczynie k.Gdyni
lafikiki
 
Posty: 11
Dołączył(a): 7 czerwca 2012, 07:35
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Elmarco] Elew

Postprzez neon44 » 22 marca 2013, 11:45

:shock: ciekawe czy pojawią się na polskich deptakach
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11125
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Elmarco] Elew

Postprzez Paweł » 22 marca 2013, 14:13

Na Pomorzu raczej tak ponieważ popularne są oprawy dystrybuowane przez tą firmę ;)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Elmarco] Elew

Postprzez famabud » 22 marca 2013, 17:19

neon44 napisał(a)::shock: ciekawe czy pojawią się na polskich deptakach

Mam nadzieję, że nie. ;)
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [Elmarco] Elew

Postprzez amisiek » 22 marca 2013, 17:29

famabud napisał(a):
neon44 napisał(a)::shock: ciekawe czy pojawią się na polskich deptakach

Mam nadzieję, że nie. ;)

Zależy co masz w okolicy. Jeśli cała mała architektura będzie zrobiona w bardzo dynamicznym stylu z geometrycznymi kształtami, to takie latarnie naprawdę mogą mieć sens. Przykładem może być osiedle mieszkaniowe niedaleko Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego na Tamce. Budynki mają geometryczne kształty, mnóstwo kątów prostych - przy takiej bryle oprawy "pudełka do butów" (Ligman - Mustang) wyglądają jakby stąd były i świetnie pasują. To naprawdę trzeba zobaczyć, tam architekt przyłożył się do roboty. Tymczasem te same oprawy przy klasycznie wyglądających kamienicach będą jak kwiatek do kożucha. Powaga!
Oto link do relacji w innym wątku http://www.lighting-gallery.pl/viewtopi ... 15#p136815
To samo będzie tutaj - jeśli ktoś cały park zrobi w "nowoczesnym" (w cudzysłowach, chodzi mi o subiektywne odczucie) stylu, energicznym i dynamicznym, to zygzakowate kształty świetnie się w to wpiszą.
Przykład z innej strony - powiesiłbyś Eger, Albany, Disano Brallo lub ORZ 7-1 przy wieżowcach ze stali i szkła? Też nie pasuje, z tego samego powodu.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Elmarco] Elew

Postprzez famabud » 22 marca 2013, 17:39

amisiek napisał(a):
famabud napisał(a):
neon44 napisał(a)::shock: ciekawe czy pojawią się na polskich deptakach

Mam nadzieję, że nie. ;)

Zależy co masz w okolicy. Jeśli cała mała architektura będzie zrobiona w bardzo dynamicznym stylu z geometrycznymi kształtami, to takie latarnie naprawdę mogą mieć sens. Przykładem może być osiedle mieszkaniowe niedaleko Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego na Tamce. Budynki mają geometryczne kształty, mnóstwo kątów prostych - przy takiej bryle oprawy "pudełka do butów" (Ligman - Mustang) wyglądają jakby stąd były i świetnie pasują. To naprawdę trzeba zobaczyć, tam architekt przyłożył się do roboty. Tymczasem te same oprawy przy klasycznie wyglądających kamienicach będą jak kwiatek do kożucha. Powaga!

Rozumiem, rozumiem. Wiesz, ja pochodzę z pewnej biednej mieściny na wschodzie i takie budynki mi są zupełnie obce, także podobnych opraw u mnie nie ma. ;)
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [Elmarco] Elew

Postprzez amisiek » 22 marca 2013, 17:51

Tu nie chodzi o to skąd jesteś. Chodzi o to, że nawet bardzo "dziwne" na pozór oprawy mogą znaleźć swoje zastosowanie, gdzie będą wyglądać dobrze i tworzyć całość z wizją architekta. To, że u Ciebie takich osiedli czy budynków jeszcze nie ma, to wcale nie znaczy, że ich nie będzie. Będą!
Gdy wspomnę Warszawę sprzed powiedzmy 15 lat i dziś, to widać, że oprócz ogólnopolskich klocków mazowieckich i mnóstwa tzw fakapów budowlanych zwanych popularnie makabryłami, powstało bardzo wiele drobnych ale fajnych budowli, w których grupa architektów wykazała się pomysłowością, wizją i wyobraźnią. Jedna z tych pracowni architektonicznych pochodzi z Twojego miasta!
To samo dotyczy np. kilku miast na opolszczyźnie i kielecczyźnie - było nijako ale jednak ktoś pomyślał, sporo się robi i widać, że poszczególne części miasta zyskują nowy wygląd, znacznie lepszy od zapuszczonych i zniszczonych budowli i konstrukcji. To samo jest z oprawami - zamiast beznadziejnych i zniszczonych padak typu OUR125 można powiesić np. Acrona. A sam przyznasz, że ta oprawa wygląda nowocześnie w porównaniu do tego, co wieszało się jeszcze kilka lat temu. Nie mówiąc o jakości światła.
To samo moim zdaniem będzie tutaj. To jest tylko kwestia czasu, gdy ktoś zrozumie, że różnica w cenie nie jest tak duża i warto zrobić całość z głową. To jest kwestia pewnego poziomu planowania, który wreszcie u nas zaczyna się pojawiać w różnych miastach. W Twoim też - patrz na przykład instalowanych opraw ulicznych.
Wspomnisz moje słowa - gdy mówił mi to starszy już facet, architekt z dużym doświadczeniem, nie wierzyłem. Ale to on miał rację.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Elmarco] Elew

Postprzez famabud » 22 marca 2013, 17:57

Jedna z tych pracowni architektonicznych pochodzi z Twojego miasta!

Stelmach i partnerzy?

Będą!

Czekam z niecierpliwością. ;)
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [Elmarco] Elew

Postprzez amisiek » 22 marca 2013, 18:01

Tak, ale nie tylko. Tego nie robi się w ciągu jednego dnia.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Następna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy diodowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości