[Schréder] Albany

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych wykorzystujących półprzewodnikowe źródła światła

[Schréder] Albany

Postprzez neon44 » 8 października 2007, 19:47

Witam

Oprawa Albany jest oprawą dekoracyjną firmy Schréder i coraz częściej pojawia się w Polskich miastach. Jest ona dosyć popularna w centrum Krakowa. Czy w waszych miastach też występują :?: Proszę o zdjęcia
Załączniki
c90.jpg
Schréder Albany
c90.jpg (37.18 KiB) Przeglądane 5202 razy
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Schréder] Albany

Postprzez Paweł » 8 października 2007, 22:05

Tych opraw jest również dużo w Warszawie. Wiszą na stylowych słupach typu "Pastorał warszawski" m.in. przy ul. Krakowskie Przedmieście, Belwederska, wiele mniejszych ulic z kameralną zabudową np. na Wyględowie. Na innych wysięgnikach słupów trakcji tramwajowej znajdują się przy ul. Marszałkowskiej między Pl. Zbawiciela a Pl. Konstytucji. Jeszcze w tym roku pojawią się na pewno w Alejach Ujazdowskich a w 2008 oświetlą m.in. Pl. Trzech Krzyży. Są w nich zastosowane wysokoprężne lampy sodowe oraz metalohalogenkowe.
Załączniki
ff40ac4aef.jpg
Albany - Belwederska. Zdjęcie: ZDM Warszawa
ff40ac4aef.jpg (101.32 KiB) Przeglądane 5193 razy
4777275202.jpg
Albany - Krakowskie Przedmieście. Zdjęcie: Zarząd Dróg Miejskich Warszawa
4777275202.jpg (64.82 KiB) Przeglądane 5190 razy
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Schréder] Albany

Postprzez neon44 » 8 października 2007, 22:25

śliczne zdjęcia Pawle, zwłaszcza to drugie :) :) :)

W ilu % Albany są wyposażone w lampy sodowe a w ilu % lampy metalohalogenkowe :?:
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Schréder] Albany

Postprzez Paweł » 8 października 2007, 23:00

A mi się bardziej podoba te pierwsze :D

Metalohalogenków w tych oprawach jest tak na oko około 15-20 % ale w najbliższym czasie udział lamp MH się zwiększy.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Schréder] Albany

Postprzez CDM » 9 października 2007, 16:15

Na Krakowskim Przedmieściu występują chyba 2 lub 3 typy opraw,różnia się kloszami, ale nie wiem, czy wszystkie to Albany. Może Paweł nam je opisze? A co do Albany, to ciekawe w nich jest to, ze źródła umieszczone są równolegle do podłoża, niby to w oprawach nic nowego, ale w takich zwisających bardziej bym się spodziewal ustawienia prostopadlego. Pewnie za bardzo mam w pamięci OBp i tym podobne
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: [Schréder] Albany

Postprzez cieszyn » 10 października 2007, 08:55

przez CDM 9 października 2007, 17:15

... A co do Albany, to ciekawe w nich jest to, ze źródła umieszczone są równolegle do podłoża, niby to w oprawach nic nowego, ale w takich zwisających bardziej bym się spodziewal ustawienia prostopadlego. Pewnie za bardzo mam w pamięci OBp i tym podobne


Myślę, że jest tak z paru względów:
- estetyka oprawy jest większa, gdy nie widać tak od razu w niej lampy (ale wiadomo, to rzecz gustu)
- oprawy te wiszą nisko
- oświetlają chodnik bardziej punktowo, dlatego "leżąca" pozycja lampy lepiej temu służy

Obawiam się tylko, że na takim ustawieniu lampy cierpi jej żywotność: całe gorąco wciąż ją opływa, zaś gdyby była umieszczona niżej oraz pionowo, może by miała lepsze warunki na odprowadzenie ciepła?
A przy okazji - czy w tych oprawach jest jakieś (np. boczne?) odprowadzenie ciepła na zewnątrz klosza?

(wygląda na to, że metalowa oprawa jest tu radiatorem i "bierze na siebie" całe ciepło z lampy )
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Schréder] Albany

Postprzez Paweł » 11 października 2007, 00:48

CDM napisał(a):Na Krakowskim Przedmieściu występują chyba 2 lub 3 typy opraw,różnia się kloszami, ale nie wiem, czy wszystkie to Albany. Może Paweł nam je opisze? A co do Albany, to ciekawe w nich jest to, ze źródła umieszczone są równolegle do podłoża, niby to w oprawach nic nowego, ale w takich zwisających bardziej bym się spodziewal ustawienia prostopadlego. Pewnie za bardzo mam w pamięci OBp i tym podobne

Tak, częściowo w okolicy Pałacu Prezydenckiego są takie oprawy jak m.in. ul. Nowy Świat
Obrazek
i mają ponad 10 lat ale nie wiem czy w czasie obecnej przebudowy ulicy zostaną wymienione na Albany.

Myślę że Albany będą teraz często stosowane ze względu na ich optykę - światło maksymalnie oświetla ulicę i bod Albany z WLS 150W jest widniej niż z tych starszych opraw 250W z osłoniętą lampą by nie raziła.
Schreder produkuje też oprawy parkowe K-lux i niemal identycznie umieszczonym osprzętem i lampą które też występują w Warszawie.

A oto zdjęcia z serwisu miejsca.org:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Schréder] Albany

Postprzez neon44 » 11 października 2007, 09:43

To ostatnie zdjęcie jest świetne :)
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Schréder] Albany

Postprzez qba » 12 października 2007, 19:19

U mnie są na kilku ulicach, ale takie z sodówką w dół i zaokrąglonym na dole kloszem, na kloszach są prążki.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8341
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: [Schréder] Albany

Postprzez neon44 » 12 października 2007, 21:41

qba napisał(a):U mnie są na kilku ulicach, ale takie z sodówką w dół i zaokrąglonym na dole kloszem, na kloszach są prążki.


Może to nie są Albany
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Następna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy diodowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości