[ELGO] Astar

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych wykorzystujących półprzewodnikowe źródła światła

Re: [ELGO] Astar

Postprzez Watt » 11 marca 2015, 21:01

Tak mi się zdaje, czy te oprawy nie wiszą w Andrespolu k. Łodzi :?: Widziałem tam coś podobnego ;)
Watt
 

Re: [ELGO] Astar

Postprzez latarnik » 12 marca 2015, 11:57

madeinpoland napisał(a): Diody w tych źródłach to XTE firmy Cree (USA). Ze względu na małe gabaryty opawy z pojedyńczego źródła udało się wycisnąć tylko około 8,5W+ 1,5W strat na sprawności zasiacza, który znajduje się w tylniej części oprawy. Źródła zostały zaprojektowane w Elgo pod tą oprawę.


Jeżeli tak, to te oprawy mogą trochę przeżyć ;) Mogą być nawet bardzo długowieczne jeżeli prąd pracy diod został dobrany trochę poniżej normalnego prądu pracy. Myślałem początkowo że te moduły LED są gotowcami z chin z wbudowanymi zasilaczami, np na zastępstwo do halopaków ;) Myliłem się :D

madeinpoland napisał(a): Jeżeli chodzi o rynek to mogę tylko powiedzieć, że jest dużo zapytań, ale mniejszych gmin i prywatnych firm. Duże miasta lubią tylko firmę wywodzącą się z Holandii lub drugą z Belgii. Wolny rynek to tylko hasło. Rzeczywistość jest inna. Mógłbym o tym dużo pisać, ale tego nie zmienię. Elgo ma dużo produktów konkurencyjnych rynkowo, ale co z tego.


Leda sprzedawała się też prawie że wyłącznie do mniejszych gmin i do oświetlania placów firm, ale mimo to wszędzie ją widać. Elgo musiało na niej dobrze zarabiać. Z tą oprawą może być bardzo podobnie ;)

Jak jest z "wolnym rynkiem" i ustawianymi "przetargami" - gdzie wygrać może tylko jeden - wszyscy wiemy. To smutne że w Polsce urzędnicy tak bardzo patrzą na własne interesy, a tak mało na interesy publiczne, do których przecież tak naprawdę zostali powołani, i za wykonywanie których Podatnik musi ich utrzymywać...
latarnik
 
Posty: 997
Zdjęcia: 82
Dołączył(a): 19 sierpnia 2012, 19:46

Re: [ELGO] Astar

Postprzez Watt » 12 marca 2015, 14:45

Chociażby w programie Sowa ciągle wygrywa Philszajs ze swoimi deskami LED, przy których Astar to szczyt piękności ;)
Watt
 

Re: [ELGO] Astar

Postprzez madeinpoland » 12 marca 2015, 20:09

Watt napisał(a):Tak mi się zdaje, czy te oprawy nie wiszą w Andrespolu k. Łodzi :?: Widziałem tam coś podobnego ;)


Niestety nie wiem, czy w Adrespolu są Astary, ale spróbuje się dowiedzieć. Często pośrednikiem są hurtownie i tu jest problem. Czasami wiem gdzie co wisi, gdy ktoś dzwoni z pytaniami kiedy już coś wisi na słupie. Natomiast oprawę znam od każdej każdej krzywej, która która tworzy jej bryłę, tu więcej mogę coś powiedzieć :)
madeinpoland
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2 września 2014, 05:21

Re: [ELGO] Astar

Postprzez Watt » 12 marca 2015, 20:25

Dodam, że te oprawy (Astary ?) nie wiszą na ulicy, tylko oświetlają lokalne boisko ;)
Watt
 

Re: [ELGO] Astar

Postprzez Paweł » 21 czerwca 2016, 12:36

Nowy Dwór Mazowiecki, ul. Warszawska / gen. W. Thommee, parking nowego CH Hit

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [ELGO] Astar

Postprzez MercuryFenix » 21 czerwca 2016, 17:26

No ta linia napowietrzna wygląda iście cudownie... :roll:
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: [ELGO] Astar

Postprzez Beton » 21 czerwca 2016, 20:37

MercuryFenix napisał(a):No ta linia napowietrzna wygląda iście cudownie... :roll:


Zawiesić kolorowe żarówki i będzie dekoracja świąteczna :)
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: [ELGO] Astar

Postprzez trojmiejski » 12 czerwca 2023, 09:44

Gdańsk Przymorze:
Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [ELGO] Astar

Postprzez trojmiejski » 25 września 2023, 16:38

Egzemplarz z wymiennymi panelami:
Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10940
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy diodowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości