[ZPSO Rosa] Magnolia

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych wykorzystujących półprzewodnikowe źródła światła

Re: [ZPSO Rosa] Magnolia

Postprzez MercuryFenix » 15 września 2013, 22:51

Nie wiem dlaczego... Ale ta oprawa bardzo mi się podoba... Chciałbym żeby zamiast boyenów na betoniakach w moim mieście były Magnolie na metalowych słupach. (Oczywiście przewody wkopywane pod gruntem a nie jak to jest na terenie przedszkola, gdzie boyen wisi na słupie z wewnętrzną tablicą, a przewody ma puszczone na słupie... Okropnie to razi w oczy, i brzydko wygląda. :roll:
Pasja czyni nas wyjątkowymi
Avatar użytkownika
MercuryFenix
 
Posty: 2214
Zdjęcia: 16
Dołączył(a): 20 czerwca 2011, 20:25
Lokalizacja: Mikołów/WLKP

Re: [ZPSO Rosa] Magnolia

Postprzez famabud » 27 lipca 2014, 14:50

Magnolia ver. LED CREE XM - L2

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [ZPSO Rosa] Magnolia

Postprzez Paweł » 4 sierpnia 2014, 21:48

Dobry wybór, z takimi źródłami to jedne z najładniejszych opraw na świecie :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [ZPSO Rosa] Magnolia

Postprzez JeD » 4 sierpnia 2014, 21:51

Jak na oprawy Ledowe, nie ma tragedii. :)
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym... ;)
#lubie_sode
Avatar użytkownika
JeD
 
Posty: 7289
Zdjęcia: 776
Dołączył(a): 22 marca 2012, 19:28
Lokalizacja: Lubelskie

[Ostrów Mazowiecka] oświetlenie uliczne

Postprzez Przemko » 28 marca 2015, 20:20

Witam serdecznie!
Kilka słów na przywitanie. Pasjonuje się techniką świetlną a w szczególności oświetleniem drogowym. Niespełna dwa lata temu w moim mieście Ostrowi Mazowieckiej powstał nowy odcinek drogi, który oświetlono Magnoliami LED "krajowego" producenta ROSA. Szczegółów wyboru przedmiotowych opraw, pracowników działu inwestycji magistratu można się na chwilę obecną jedynie domyślać. Mimo to dysponuję większą ilością ciekawych informacji odnośnie zarówno samego projektu jak i wspomnianego wyboru. W zależności od rozwoju dyskusji postaram się je przybliżać. Problemem natomiast okazały się oprawy. Wszystkie (36 szt.) jak jeden "mąż" padały w okresie letnim. Obecnie zostały już wymienione dwukrotnie. Co rok to prorok. Za pierwszym razem padały zasilacze Rosy, wymieniono na Xitanium. Za drugim razem źródła - cree XM-L2/optyka PMMA. Wszystko wskazuje, że konstruktorzy Rosy nie poradzili sobie z odprowadzeniem ciepła ze złącza. Twierdzę, że konstrukcja jako całość obarczona jest poważnym błędem przypominającym chorobę wieku dziecięcego.(http://www.rosa.pl/Oferta,category,201/ ... wy_uliczne). Aktualnie próbują się "wymiksować" szukając przyczyn w zakłóceniach sieci eN i jakoś dojechać do końca okresu gwarancyjnego. Niestety trafił im się dociekliwy, który nie odpuści. Kolejny argument - (rozmowa ustna na ostatnich targach w Warszawie z przedstawicielem handlowym) cyt. "...tyle tych opraw sprzedaliśmy i tylko u was w Ostrowi jest problem". Dlatego mam prośbę do użytkowników. Czy ktoś spotkał się w kraju z tą oprawą. Chętnie zrewiduję kolejny argument Rosy. Proszę o wsparcie w walce z fuszerką (jak można radiator zamknąć w szczelnej obudowie). Nie szukam winnych. Chcę rozwiązać problem techniczny. Pozdrawiam.
Przemko
 

Re: Magnolia LED (Rosa)

Postprzez famabud » 28 marca 2015, 20:23

Znam tylko te chełmskie, póki co świecą ok. :roll: Ale pojadę nocą do Świdnika i zobaczę jak tam się sprawują, bo wiszą tam dłużej. :)
Ostatnio edytowano 28 marca 2015, 20:29 przez famabud, łącznie edytowano 1 raz
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Magnolia LED (Rosa)

Postprzez Watt » 28 marca 2015, 20:28

O, taka oprawa LED nawet mi się podoba :)
Watt
 

Re: Magnolia LED (Rosa)

Postprzez famabud » 28 marca 2015, 20:28

Watt napisał(a):O, taka oprawa LED nawet mi się podoba :)

A okazuje się, że jest trefna. :P
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Magnolia LED (Rosa)

Postprzez Watt » 28 marca 2015, 20:29

To powinni zamontować klimatyzację ;) Albo inny panel LED ;)
Watt
 

Re: Magnolia LED (Rosa)

Postprzez Przemko » 28 marca 2015, 20:37

Dziękuję. W poniedziałek zatelefonuję do Urzędu Miasta może się dowiem czegoś ciekawego.
Przemko
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy diodowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości