[ZPSO Rosa] Magnolia

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych wykorzystujących półprzewodnikowe źródła światła

Re: Magnolia LED (Rosa)

Postprzez Przemko » 28 marca 2015, 21:01

Dzięki zaprzyjaźnionej firmie udało się ustalić: w pojedyncze złącze pakują 1A, po ok. jednej godzinie temperatura radiatora osiągnęła wartość 60st.C , przy temp. otoczenia 16st.C. Przycięcie zasilacza (1-10) o dwa kroki 20%, udało się osiągnąć wartość prądu znamionowego 0,7A, deklarowanego przez producenta, temperatura radiatora 52st.C, mierzona w tym samym punkcie i tą samą metodą (termopara+multimetr). Okolice złącza pomiar kamerą termowizyjną 85st.C. Diody zabezpieczające na panelu są. Pasta termoprzewodząca plastyczna, nie zeschnięta. Połączenie mechaniczne panelu z radiatorem pewne, choć głębokość gwintu (ok.3mm) w radiatorze poszczególnych śrub M4 mogła by być większa.
Aha. Aktualnie jedna już nie działa. Trochę za wcześnie. Jeszcze nie było upałów.
Przemko
 

Re: [Ostrów Mazowiecka] oświetlenie uliczne

Postprzez Paweł » 29 marca 2015, 17:26

Po co wątek o mieście skoro mowa jest o jednej oprawie?

W oświetleniu ulic Warszawy nie ma Magnolii LED ale dużo jest na terenie zakładów MPWiK m.st. Warszawy, dokupowali kolejne więc chyba są zadowoleni.
Wygląda na to, że Ostrów Maz. ma problem z prototypem tych opraw (np. teraz Rosa stosuje zasilacz Philips Xitanium do wszystkich opraw LED)
Na podstawie tej samej obudowy na rynku istnieje też oprawa Cleveo 2 ale widać, że jest wyposażona w wiatraczek:


http://www.ledikopro.pl/produkty-led/os ... d-cleveo-2
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [ZPSO Rosa] Magnolia

Postprzez Przemko » 2 kwietnia 2015, 21:22

Ten "wiatraczek" to jakaś farsa. Literacki but w butonierce. Doskonały przykład jak można sobie komplikować życie.
Udało mi się skontaktować z przemiłym Panem z UM Świdnik. Jak do tej pory (dwa lata użytkowania) nie ma problemów. Tylko, że tam pracują Magnolie 92W.
Z warszawskim MPWiK nie wiem. Ciężko dziś było telefonicznie złapać kogoś z działu inwestycji. Chełm lubelski nie inwestował w Magnolie. Prawdopodobnie te co są to wiszą na terenie gminy.
Przemko
 

Re: [ZPSO Rosa] Magnolia

Postprzez Luk » 12 września 2016, 16:23

Kilka sztuk opraw typu Magnolia, które sfotografowałem w miniony weekend w Kudowie Zdroju:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: [ZPSO Rosa] Magnolia

Postprzez famabud » 12 września 2016, 16:24

Na 3. zdjęciu praktycznie nie widać oprawy.
5. zdjęcie nieostre. :roll:

Poza tym ok. ;)
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [ZPSO Rosa] Magnolia

Postprzez Luk » 12 września 2016, 16:30

famabud napisał(a):5. zdjęcie nieostre. :roll:


No niestety, zauważyłem że po naprawie aparatu niektóre zdjęcia są poruszone, zwłaszcza te z dużym zoomem. Ale najważniejsze, że już nie ma śladu pyłków na zdjęciach :)
Musiałem jednak zapłacić za naprawę aparatu i wyczyszczenie obiektywu oraz matrycy 350 zł...
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5942
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: [ZPSO Rosa] Magnolia

Postprzez trojmiejski » 17 kwietnia 2023, 12:48

Iława:
Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10943
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Poprzednia strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy diodowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości