[Voltea] LED Carina

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych wykorzystujących półprzewodnikowe źródła światła

[Voltea] LED Carina

Postprzez trojmiejski » 8 grudnia 2021, 13:53

Parkowa oprawa LED w kształcie pierścienia:
https://sklep.voltea.pl/product/oprawa- ... -60w-fe-4/

Całkiem niedawno zostały zainstalowane przy hotelu Mercury, dawniej Hotel Gdynia. Od wybudowania do lat 90-tych tereny wokół Hotelu Gdynia były oświetlone oprawami ORO, potem zostały zastąpione kombinacją sodowych Disano Polar i Disano Torpedo. Od paru lat można było zaobserwować tendencję wymiany sodówek na marketowe LEDy w oprawach Disano. Teraz właśnie większość opraw Disano zastąpiono oprawami Carina choć część Polarów i Torpedo nadal pozostała z marketowymi LEDami.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Innego dnia oświetlenie na ul. Armii Krajowej padło więc mogłem frontalnie sfotografować jak nowe oprawy świecą bez światła ulicy przeszkadzającego:
Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10944
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Voltea] LED Carina

Postprzez famabud » 8 grudnia 2021, 23:05

Bardzo podobna do Philips StreetSaver. Przejrzałem ich ofertę i zaciekawiło mnie, że mają oprawę niemalże identyczną co Philips DigiStreet jak i inne oprawy podobne do tych innych producentów.
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: [Voltea] LED Carina

Postprzez Lampka » 11 grudnia 2021, 00:56

Voltea bardzo dużo produktów kopiuje od innych producentów, importując je w podobnym wykonaniu z Chin - tak samo dotyczy to plafonów. Niektóre kopie są całkiem dobre, ale inne to porażka - np. diody przeświecające bez prawie żadnego rozproszenia / dyfuzora przez płaski klosz, żeby jak najmniej lumenów nie stracić. Z trwałością też bywa różnie, zobaczymy jak będzie tutaj, generalnie ten design pierścienia jest całkiem ciekawy.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Voltea] LED Carina

Postprzez OUKS340 » 11 grudnia 2021, 02:47

Jak dla mnie sama oprawa wygląda kapitalnie :D :D Mega futurystyczny wygląd :) Co do trwałości tak jak pisali przedmówcy to.. :? :? zobaczymy.
OUKS340
 
Posty: 1925
Zdjęcia: 119
Dołączył(a): 4 kwietnia 2008, 11:31

Re: [Voltea] LED Carina

Postprzez amisiek » 11 grudnia 2021, 13:27

Ta modernizacja musiała być naprawdę niedawno, bo część ORO jeszcze świeciło kawałek dalej. Gdy nocowałem w tym hotelu to oświetlenie pobliskiego terenu było oględnie mówiąc słabe. Teraz jest znacznie lepsze.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: [Voltea] LED Carina

Postprzez trojmiejski » 11 grudnia 2021, 18:48

Rok temu były jeszcze poprzednie oprawy, nawet na jednej fotce się złapały:
Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10944
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: [Voltea] LED Carina

Postprzez trojmiejski » 31 grudnia 2021, 14:21

Zdjęcia dzienne:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 10944
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33


Powrót do Zewnętrzne oprawy diodowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości