Nieznane stare oprawy

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

Re: Nieznane stare oprawy

Postprzez qba » 17 marca 2016, 02:20

Ale skąd by się tam wzięły w czasach Gierka? Trzeba by znalezc zdjęcie z tamtego kresu i porównać, czy rzeczywiście wtedy były.
RACJONALNE OŚWIETLENIE MIESZKAŃ SPRZĘTEM OŚWIETLENIOWYM "POLAM"
- ułatwia prace wykonywane w domu
- nie powoduje olśnienia i zmęczenia wzroku
- stwarza nastrój i warunki miłego wypoczynku
Avatar użytkownika
qba
 
Posty: 8361
Zdjęcia: 1020
Dołączył(a): 10 czerwca 2007, 19:15
Lokalizacja: WLKP

Re: Nieznane stare oprawy

Postprzez trojmiejski » 19 marca 2016, 03:57

Ta amerykańska oprawa to zapewne GE, a klosz jest inny od pozostałych egzemplarzy amerykańskich opraw w Polsce gdyż jest to oprawa w wersji crimefighter. Patrząc na zdjęcia różnych opraw w tej wersji to widać, że ich cechą wspólną jest lampa umieszczona pionowo jak w OURW2x250, czy tak umieszczona lampa jest i w tych oprawach?
Tutaj można zobaczyć dość podobną oprawę:
http://www.lighting-gallery.net/gallery ... &pid=15256
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 11001
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Nieznane stare oprawy

Postprzez kubaxxx » 19 marca 2016, 09:42

qba napisał(a):Ale skąd by się tam wzięły w czasach Gierka? Trzeba by znalezc zdjęcie z tamtego kresu i porównać, czy rzeczywiście wtedy były.

Szukałem trochę w necie ale nie znalazłem interesującej fotki .Jeżeli są jakieś to raczej z wewnątrz hal produkcyjnych,zewnątrz była jakaś ale dookoła były same łyżki.

Przejeżdzając obok starego zakładu zauważyłem jeszcze dwie takie oprawy (fotki poniżej) z oznaczeniem "40" co w/g @trójmiejskiego sugeruje moc 400W.Uważam że to właśnie trójmiejski ma rację i to są oprawy z USA.Na jednej z moich fotek widać od góry oprawy charakterystyczny otwór,w oprawie z linka trójmiejskiego w tym miejscu jest coś umieszczone,poza tym są bliźniaczo podobne.Więc myślę że można pogratulować koledze :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Klosze też mają bardziej zmatowiałe i pożółkłe niż te z wersji "25"co sugerowałoby lampę większej mocy.Widziałem jak świecą i wygląda że źródła są umieszczone pionowo.
Avatar użytkownika
kubaxxx
 
Posty: 727
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 26 kwietnia 2013, 10:20
Lokalizacja: Czechowice-Dz

Re: Nieznane stare oprawy

Postprzez Beton » 19 marca 2016, 10:32

Co jak co, są mocno szpetne w porónaniu do naszych opraw ;) .
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Nieznane stare oprawy

Postprzez Whites86 » 19 marca 2016, 10:46

Beton napisał(a):Co jak co, są mocno szpetne w porónaniu do naszych opraw ;) .

gdyby nie miały tej donicy która robi za klosz to były by calkiem ok ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Nieznane stare oprawy

Postprzez Beton » 19 marca 2016, 11:10

Whites86 napisał(a):
Beton napisał(a):Co jak co, są mocno szpetne w porónaniu do naszych opraw ;) .

gdyby nie miały tej donicy która robi za klosz to były by calkiem ok ;)


Ale skoro rtęciówka jest umieszczona pionowo, to i tak wyglądałaby głupio bez klosza ;).
Avatar użytkownika
Beton
 
Posty: 2103
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 12 kwietnia 2008, 12:15
Lokalizacja: Katowice/Puławy

Re: Nieznane stare oprawy

Postprzez amisiek » 19 marca 2016, 13:44

To jest na 100% amerykańska oprawa.
Oto zdjęcie z Chicago
Obrazek
Muszę poszukać, bo sfociłem taką oprawę także bez klosza. Tam jest lampa umiejscowiona pionowo. Była oczywiście także wersja rtęciowa i to z jakąś solidną lampą, bo świeciło jak wściekłe. Takie oprawy widziałem w Los Angeles, Chicago i San Francisco.
Lubię dobre światło.
Avatar użytkownika
amisiek
Site Admin
 
Posty: 8991
Zdjęcia: 1887
Dołączył(a): 12 stycznia 2010, 23:01

Re: Nieznane stare oprawy

Postprzez trojmiejski » 19 marca 2016, 13:59

Ten otwór u góry to na fotokomórkę.

Z demontażem klosza to jest taki trik, że jest zamocowany do dolnej klapy osłaniającej, amerykańskie oprawy występowały w wielu różniących się od siebie wersjach, nawet w ramach tej samej rodziny M-250 i M-400 występują istotne różnice. Te przedstawiane tutaj mają zawias klapy z kloszem w połowie oprawy, a klapa osprzętu jest osobna, a w innych oprawach jest tylko jedna klapa dolna osłaniająca jednocześnie komorę lampową i komorę osprzętu. Tu przykład drugiej rozwiązania również w odmianie crimefighter: http://www.lighting-gallery.net/gallery ... &pid=46383

Crimefighter z pionową lampą bez klosza kiepsko wygląda, lecz klasyczna wersja z poziomą lampą bez klosza przypomina trochę nasze łyżki:
http://www.lighting-gallery.net/gallery ... &pid=72993
Oprawy GE choć najczęściej spotykane z kloszami pryzmatycznymi to występowały też wersji z płaską szybą (amerykanie nazywają to full cutoff):
http://www.lighting-gallery.net/gallery ... pid=115311

W sumie to jeśli ktoś wie jak doprecyzować identyfikację, czy to M-250 czy M-400 i z jaką dodatkową literą doprecyzowującą model można te egzemplarze określić to może przenieść te posty do istniejącego wątku o M-250?
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 11001
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Nieznane stare oprawy

Postprzez OUKS340 » 19 marca 2016, 19:43

No dobrze a jak ona jest zasilana skoro w USA jest 110V i do tego 60Hz :?: O ile mi wiadomo to napięcie 220V w USA występuje jako napięcie międzyfazowe, tak jak u nas 400V.
OUKS340
 
Posty: 1934
Zdjęcia: 119
Dołączył(a): 4 kwietnia 2008, 11:31

Re: Nieznane stare oprawy

Postprzez jacekk » 19 marca 2016, 20:32

Po prostu eksportowa wersja z zasilaniem 220V/230V ;)
Nie lubię sody.
Avatar użytkownika
jacekk
 
Posty: 1343
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2014, 22:12
Lokalizacja: Lubelskie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron