[Mesko] OURJ-400 - trochę inna łyżka

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

Re: [Mesko] OURJ-400 - trochę inna łyżka

Postprzez Utilizer » 9 lipca 2012, 21:14

Na ostatnich zdjęciach chyba nie jest ta sama OURJ co na pierwszych :twisted: :roll:

Michał :arrow: może łagodny jasny zielony? fajnie by się prezentowała ;)
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6577
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: [Mesko] OURJ-400 - trochę inna łyżka

Postprzez Lampka » 9 lipca 2012, 21:22

Jorgus napisał(a):
Lampka napisał(a):Masz oryginalną LRJ? ;)

w tej oprawie była LRJD400,niestety ta lampka wyjechała na wakacje ;)


Na wakacje do odnowienia? :P
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Mesko] OURJ-400 - trochę inna łyżka

Postprzez Michal » 9 lipca 2012, 21:32

Jorgus,ekstra się prezentuje,srebrna wygląda świetnie,osprzęt też pięknie odnowiłeś.

Utilizer napisał(a):Na ostatnich zdjęciach chyba nie jest ta sama OURJ co na pierwszych :twisted: :roll:

Michał :arrow: może łagodny jasny zielony? fajnie by się prezentowała ;)


Też o tym myślałem,aczkolwiek jestem jeszcze niezdecydowany.Jak będe u kolegi w lakierni proszkowej przyłożę wzornik i sprawdzę jak będzie wyglądać.Ale być może zrobię jak w oryginale na srebrno bo ta OURJotka Jorgusa wygląda super. ;)
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: [Mesko] OURJ-400 - trochę inna łyżka

Postprzez Jorgus » 10 lipca 2012, 07:45

:arrow: Michał,jak będziesz remontował OURJ,to remontuj ją tak,by doprowadzić ją do stanu fabrycznego :)
Na stronie oprawy info mamy napisane,że odbłyśnik był elektropolerowany,zaś obudowa pokryta emalią piecową...

Aha,jak będziesz remontował odbłyśnik,to nie używaj chromspreya-na tym z wekem niby pisze,że miał by wytrzymać temperaturę do 800*C,niestety,tutaj producent coś zawyżył max. temp. .Mianowicie,jak wyremontowałem moją ourj,to po kilku dniach zaszłą potrzeba jej użycia.Oprawa została włączona na ok.30-40min. .Chwilkę po wyłączeniu zasilania dostrzegłem,że na odbłyśniku pojawiły się odpryski (tego chromspraya)jak je dotknąłem palcem,to chrom pojawił mi się na palcu,zaś na odbłyśniku pozostał odcisk :x .Wątpię,by ten odbłyśnik rozgrzał się do temp.rzędu 800*,tak więc przepuszczam,że producent zawyżył max.temp.Chciał bym jeszcze zaznaczyć,że jak Adam pokazywał nam swoją orz6,to włączył ją odbłyśnikiem "w duł"czyli odbłyśnik praktycznie nie nagrzewał się,zaś u mnie oprawa świeciła w pozycji "słupowej"czyli lampą "w duł"tak że całe ciepło z lampy LRJ400 leciało prosto na odbłyśnik.

Tak ogólnie,to użycie chrom spreja to pójście na łatwiznę,bynajmniej ja mam takie zdanie

Na ostatnich zdjęciach chyba nie jest ta sama OURJ co na pierwszych :twisted: :roll:

w ostatnim moim poście jest jedna i ta sama oprawa.Tak ogólnie to mam teraz dwie ourj :mrgreen: a trzecią "fabrycznie tuningowaną" łyżkę mam "na oku" :mrgreen: jak ją pozyskam,to ją wyremontuję,jednak ona nie pójdzie do kolekcji,lecz do użycia :). Zgodnie z "regulaminem pasji" zostanie do niej dana lampka LRJD400(tylko pierw muszę ją pozyskać)
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: [Mesko] OURJ-400 - trochę inna łyżka

Postprzez Whites86 » 10 lipca 2012, 10:23

jorgus widocznie zle nalozyles ten chromsprej ;) ja pokrylem nim nawet rure wydechowa w moim samochodzie i trzyma sie wszystko do dzis ;)
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Mesko] OURJ-400 - trochę inna łyżka

Postprzez Jorgus » 10 lipca 2012, 13:44

kłopot w tym,że nie wiem gdzie popełniłem błąd :oops:
przed malowaniem wszystko zostało wyczyszczone rozpuszczalnikiem,jak wyschło,to polakierowałem.Te odpryski pojawiły mi się tylko na odbłyśniku,niewiem,może został on źle przygotowany...
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: [Mesko] OURJ-400 - trochę inna łyżka

Postprzez Utilizer » 19 sierpnia 2012, 19:04

OURJ 400 z Kruszwicy :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6577
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: [Mesko] OURJ-400 - trochę inna łyżka

Postprzez lumix26 » 19 sierpnia 2012, 19:23

Ciekawe czy ktoś znajdzie tą łyżkę z zapłonnikiem i lampą LRJ. Niezłe znalezisko i świetne duety się też tam znalazły :)
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9291
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Mesko] OURJ-400 - trochę inna łyżka

Postprzez CDM » 20 sierpnia 2012, 21:09

lumix26 napisał(a):Ciekawe czy ktoś znajdzie tą łyżkę z zapłonnikiem i lampą LRJ. Niezłe znalezisko i świetne duety się też tam znalazły :)
Ja już kiedyś takie znalazłem i fociłem, zdaje się,że jeszcze wisza.. ta łyżka z pierścieniem to też chyba OURJ, bo ma dziurę na starter :twisted:
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: [Mesko] OURJ-400 - trochę inna łyżka

Postprzez oskard » 21 sierpnia 2012, 15:23

O matko faktycznie :o . Mówiliście o dziurze w łyżce w Kruszwicy, pamiętam, ale nie myślałem że to tej skali dziura :shock: . A taka szkoda, tak pięknie się zachowała ta łycha - i pierścień cały, i ogólny brak jakiejś poważnej korozji, tylko ten giga, mega ubytek... :cry:
Avatar użytkownika
oskard
 
Posty: 2550
Zdjęcia: 29
Dołączył(a): 16 stycznia 2009, 21:02
Lokalizacja: Warszawa (Praga Pn.)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości