[Mesko] ORZ-6 i ORZ-7 - oprawy łyżkowe - różne wersje

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

Re: [Mesko] ORZ 7 i ORZ 6 Rózne wersje opraw

Postprzez slaweklampy » 22 stycznia 2017, 18:30

Zawsze można prześledzić gdzie trafi i odkupić ze złomowiska, ale wtedy ta cena...
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6053
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: [Mesko] ORZ 7 i ORZ 6 Rózne wersje opraw

Postprzez Lampa » 22 stycznia 2017, 18:51

Tyle że jak już się znajdą na złomowisku to małe szanse że np pierścienie będą całe, mój kolega jak mi oprawy ściągał to obchodził się z nimi bardzo ostrożnie żeby nic nie wgnieść ani nie połamać.
Mam nawet uwiecznione na krótkim filmiku jak demontuje ORZ6oo, tyle że filmik jest przekręcony o 90 stopni a nie mam programu żeby go przekręcić.
Z tą łyżką w lesie była by szybka akcja, max 10min i już by była w bagażniku, ale mieszkam ponad 400km od tego miejsca :) tyle że tam jest ich kilka i 4 sztuki dało by rade uratować bez problemu, pozostałe są już bardziej na widoku.
Lampa
 

Re: [Mesko] ORZ 7 i ORZ 6 Rózne wersje opraw

Postprzez Whites86 » 22 stycznia 2017, 18:52

Lampa napisał(a):Tyle że jak już się znajdą na złomowisku to małe szanse że np pierścienie będą całe, mój kolega jak mi oprawy ściągał to obchodził się z nimi bardzo ostrożnie żeby nic nie wgnieść ani nie połamać.
Mam nawet uwiecznione na krótkim filmiku jak demontuje ORZ6oo, tyle że filmik jest przekręcony o 90 stopni a nie mam programu żeby go przekręcić.
Z tą łyżką w lesie była by szybka akcja, max 10min i już by była w bagażniku, ale mieszkam ponad 400km od tego miejsca :) tyle że tam jest ich kilka i 4 sztuki dało by rade uratować bez problemu, pozostałe są już bardziej na widoku.

prześlij go mi na mail obróce go
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Mesko] ORZ 7 i ORZ 6 Rózne wersje opraw

Postprzez OUSF » 26 stycznia 2017, 12:53

Whites86 napisał(a):
OUSF napisał(a):Jeżeli teren należy do PKP bądź PKP coś tam, to nie licz na uprzejmość. Kiedyś mój ojciec, a później i ja, byłem, jak wymieniali oprawy na stacji w Skoczowie. Woleli oddać na złom i wyrzucić niż je komuś dać. Nawet lampy z oprawy nie mogli dać, bo to własność PKP/PKP coś tam... :evil:

no bo jak się przychodzi z pustymi rękami i się wymaga niewiadomo czego to nie licz na to że cos dostaniesz, w takich sprawach bierze się jednego gościa na bok daje od razu litra w łape by nie szukał wymówek, mówisz co chcesz i sprawa załatwiona

Litr w łape, ojciec próbował, to oni nie piją, a nawet to nie mogą dać, bo to źle czy coś tam.....
Wczoraj byłem jak demontowali OUSF'a, położyli go na w lesie, a jak zobaczyli, że chcę go zabrać, to powiedzieli, że nie mogę. Ale rzucili go w las, i do teraz tam leży, tyle, że już z pękniętą obudową, bez dławików, bez klosza :twisted:
Już wiesz, co miałem na myśli, whites? I tu nie chodzi tylko o OUSF'a, ale o każdą oprawę. W rowie leżał worek z rtęciówkami, 300m od dworca - też nie można zabrać, bo to teren kolei, chociaż to teren miasta.... :evil:
OUSF
 

Postprzez Farel03 » 26 stycznia 2017, 13:01

Jak nie po dobroci , to po złości :) Naślij na nich kontrolę za te rtęciówki w rowie :)

*
Nie polecam.
Lepsze jest wrogiem dobrego. Najprostsze rozwiązania są najlepsze
Avatar użytkownika
Farel03
 
Posty: 2297
Dołączył(a): 10 sierpnia 2015, 21:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [Mesko] ORZ 7 i ORZ 6 Rózne wersje opraw

Postprzez slaweklampy » 28 stycznia 2017, 15:03

Malbork

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6053
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: [Mesko] ORZ 7 i ORZ 6 Rózne wersje opraw

Postprzez mateusz » 29 stycznia 2017, 13:32

No proszę... Nie wiedziałem, że w pełnym SGSów Malborku jeszcze takie widoki można znaleźć. Świeci coś z tego ? Po co tam ta kula :roll: Przecież łyżki spokojnie dadzą radę oświetlić ten teren :mrgreen:
Pozdrawiam ,
Avatar użytkownika
mateusz
 
Posty: 5023
Zdjęcia: 544
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 15:42
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [Mesko] ORZ 7 i ORZ 6 Rózne wersje opraw

Postprzez Luk » 29 stycznia 2017, 20:35

Łyżka na osiedlu Wojska Polskiego w Knurowie. W dodatku działająca :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
Luk
 
Posty: 5944
Zdjęcia: 765
Dołączył(a): 8 kwietnia 2008, 14:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Mesko] ORZ 7 i ORZ 6 Rózne wersje opraw

Postprzez slaweklampy » 30 stycznia 2017, 09:38

400W to za dużo jak na osiedle. :lol: 8-)
Spieszmy się zbierać stare lampy i radia, tak szybko odchodzą.
Avatar użytkownika
slaweklampy
 
Posty: 6053
Zdjęcia: 1766
Dołączył(a): 2 września 2009, 06:43
Lokalizacja: Pęplin

Re: [Mesko] ORZ 7 i ORZ 6 Rózne wersje opraw

Postprzez MRP200 » 30 stycznia 2017, 19:47

Przynajmniej jest jasno wokół latarni, nawet jak LRF stracił trochę lumenów. A co byś chciał w zamian: OUR-125 z zasyfiałym kloszem i z na wpół wydojonym LRF-em, a całość na wysokości 10 m. To dopiero zajefajnie by świeciło.
MRP200
Moderator
 
Posty: 4281
Zdjęcia: 639
Dołączył(a): 21 września 2009, 07:25
Lokalizacja: PWA / Kostrzyn Wlkp

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości