ORZ.N-250S - Łyżki z kloszem

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

Re: Łyżki z kloszem (???)

Postprzez Utilizer » 9 stycznia 2011, 22:49

Moim zdaniem brak tych opraw w kraju należu tłumaczyć że to było po prostu zamówienie na daną ilość opraw tylko dla Nowego Sącza. Tyle

Chociaż w sumie jeżeli produkcja łyżek z kloszem była nieopłacalna, a takie niespecjalne oprawy jak np ORZ-7-2 klepali do 94, a słabe OUR-125 aż do niedawna w lekko zmienionej wersji czyli OZR-125-3
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6577
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: Łyżki z kloszem (???)

Postprzez trojmiejski » 18 marca 2012, 17:45

Łyżki z kloszem na szczęście nadal istnieją:
http://phototrans.eu/14,542036,0,Autosan_M09LE_204.html
Avatar użytkownika
trojmiejski
 
Posty: 11001
Zdjęcia: 3344
Dołączył(a): 23 października 2011, 23:33

Re: Łyżki z kloszem (???)

Postprzez lumix26 » 18 marca 2012, 18:28

bartek380V napisał(a):Mialem na mysli to ze nikt i nigdy ich nie widzial poza Nowym Saczem czemu? Az tu nagle cos nieznanego . O naszych pieknych oprawach krajowych za granica wiem ;) Wersja limitowana ? ;) Deficyt czyli brak gdzies poza Nowym Saczem. Sprawa do zbadania :P


Całkiem możliwe ze łyżki z kloszem były dedykowane tylko dla konkretnego miasta.
Tak jak w Bydgoszczy tylko jedna firma robiła oprawy parkowe i nigdzie w żadnym mieście nie widziałem ;)
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9291
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Łyżki z kloszem (???)

Postprzez bartek380V » 18 marca 2012, 19:06

Nie widzialem Lyzek z kloszem poza Nowym Saczem ,tak wiec mysle ze to byla produkcja limitowana.
Zawsze przestrzegaj zasad BHP . robisz to na wlasną odpowiedzialnosc,jesli nie jestes pewien swojego bepieczenstwa i otoczenia to skonsultuj sie z wykwalifikowanym elektrykiem inaczej mozesz byc zabójca siebie i innych! (wszelkie prawa zastrzezone)
Avatar użytkownika
bartek380V
 
Posty: 1775
Zdjęcia: 4
Dołączył(a): 5 maja 2010, 15:14

Re: Łyżki z kloszem (???)

Postprzez Whites86 » 18 marca 2012, 19:31

bartek380V napisał(a):Nie widzialem Lyzek z kloszem poza Nowym Saczem ,tak wiec mysle ze to byla produkcja limitowana.

malo tego po juz wstawionych tu fotkach widac wyraznie ze to nie sa standardowe lychy do ktorych poprostu dorobiono klosz,
tak czy inaczej trzeba znalesc kogos kto potrafi wykonac zdjęcia w bardzo dobrej jakosci by sfocil taka oprawe w kazdym mozliwym ujęciu i jak sie da by sfrocil tabliczke znamionowa
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Łyżki z kloszem (???)

Postprzez Whites86 » 8 maja 2012, 09:16

fotki wykonane na moją prosbe przez uzytkownika mikilotnictwo z portalu phototrans.pl

Obrazek

Obrazek
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Łyżki z kloszem (???)

Postprzez matit1 » 8 maja 2012, 11:44

Łyżka obsadzona w klosz i sodę
Avatar użytkownika
matit1
 
Posty: 3129
Zdjęcia: 1394
Dołączył(a): 13 października 2008, 16:08
Lokalizacja: Białystok

Re: Łyżki z kloszem (???)

Postprzez Lampka » 8 maja 2012, 19:48

Na fotkach widać też, że one mają porcelanowe oprawki, podczas gdy łyżki zwykły mieć oprawki metalowe ;)

ORZ-7-2 też kiedyś widziałem z kloszem, ale nie jestem pewien czy nie była to jakaś późna OUR. W każdym razie było tam kilka opraw i w tych, które nie miały klosza, wszystko wyglądało, jak w ORZ-7-2 (a u tych, co miały, jakby dołożono tam klosz). Zastanawiam się, czy niektóre oprawy nie były po prostu wykonywane na zasadzie tych samych elementów, tylko w innej wersji z dodatkowym kloszem.

Poza tym w całym mieście Knurowie i okolicznych wsiach na ulicach wisi pełno usodowionych właśnie tych ORZ-7-2. Oprawki mają metalowe, niektóre porcelanowe i w większości są sody 250 lub 400w (sądząc po wielkości lampy). Muszę kiedyś wieczorem podjechać i zobaczyć, jak świecą ;) I przy okazji sfotografować, choć mój aparat kiepsko sobie radzi z ciemnością.
Kolekcjoner i poszukiwacz starych opraw i źródeł światła
Avatar użytkownika
Lampka
 
Posty: 6560
Zdjęcia: 14
Dołączył(a): 16 sierpnia 2011, 21:59
Lokalizacja: Gliwice

Re: Łyżki z kloszem (???)

Postprzez Whites86 » 8 maja 2012, 19:57

Lampka napisał(a):Na fotkach widać też, że one mają porcelanowe oprawki, podczas gdy łyżki zwykły mieć oprawki metalowe ;)

ORZ-7-2 też kiedyś widziałem z kloszem, ale nie jestem pewien czy nie była to jakaś późna OUR. W każdym razie było tam kilka opraw i w tych, które nie miały klosza, wszystko wyglądało, jak w ORZ-7-2 (a u tych, co miały, jakby dołożono tam klosz). Zastanawiam się, czy niektóre oprawy nie były po prostu wykonywane na zasadzie tych samych elementów, tylko w innej wersji z dodatkowym kloszem.


nie ma reguły na oprawke ;) byly i metalowe i porcelanowe

po 2 ORZ 7-2 z kloszem to OZR 250-3 :) wiec wszystko jest w tej kwestii jasne :)

tu niejasne jest pochodzenie tej lychy, material z jakiego jest obudowa(lsni się) inny zaczep od klapy, no i oczywiscie sam klosz idealnie dorobiony
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Łyżki z kloszem (???)

Postprzez lumix26 » 8 maja 2012, 19:58

Lampka napisał(a):Na fotkach widać też, że one mają porcelanowe oprawki, podczas gdy łyżki zwykły mieć oprawki metalowe ;)

Łyżki zwykłe miały metalowe lub porcelanowe oprawki wiec nie było reguły gdzie i w jakim typie stosować ;)
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągniecie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Avatar użytkownika
lumix26
 
Posty: 9291
Zdjęcia: 3827
Dołączył(a): 23 stycznia 2012, 20:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości