[Elgo] Novum

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

Re: [Elgo] Novum

Postprzez Paweł » 11 listopada 2008, 19:30

Michał, dzięki za te super zdjęcia pokazujące jak wygląda ta oprawa w środku :)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Elgo] Novum

Postprzez elektryk » 12 listopada 2008, 18:18

Piękna oprawa, chodziaż maleńka ;)
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: [Elgo] Novum

Postprzez Nopton » 20 czerwca 2009, 20:41

"Dla mnie,taki ser to deser dla lisa". :D
Tak ta oprawa mi się spodobała że chyba zacznę rozważać jej kupno, choć mi nie jest do niczego potrzebna.
Z tego co się orientuje, to NOVUM jest produkowana tylko na trzonek E27,(chyba że się mylę) do tej pory nie zalazłem lampy sodowe
na trzonek E27 powyżej 70w. Myślę że to jest właśnie przyczyną marengo oświetlania drogi tą oprawą .
Po raz pierwszy tę oprawę zobaczyłem wy moim ulubionym sklepie internetowym.
:twisted: W tchy oprawach trzeba stosować sodę o podwyższonej skuteczności świetlej,niema bata ,
albo można się zdecydować na wersje MH i wtedy mamy większy wybór mocy lamp ;) (tylko z trzonkiem E27).
Nopton
 
Posty: 127
Dołączył(a): 19 kwietnia 2009, 08:36
Lokalizacja: Kartuzy

Re: [Elgo] Novum

Postprzez ropal » 28 czerwca 2009, 12:56

mi ta oprawa się podoba bo nawiązuje trochę do absolutnego klasyka jakim jest ORZ7, jednak stylistycznie mogli by ją dopracować bo przez to że zamknęli osprzęt matową częścią klosza oprawa wygląda prowizorycznie, lepiej było by gdyby lakierowali tą część ale to tylko moje marzenia :) gdyby nie kosztowała tyle ile kosztuje kupił bym ją sobie w wersji na LRFa125. nie wiem czy dobrze pamiętam ale w tej oprawie nie stosuje się lamp o mocy 250w tylko mniejsze, tak więc raczej jest to oprawa do oświetlania ścieżek rowerowych lub deptaków a nie dróg, chyba że o bardzo małym natężeniu ruchu tam gdzie liczy się oszczędność.
Kochamy polskie... oprawy

gg: 12881835
Avatar użytkownika
ropal
 
Posty: 141
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2009, 08:45
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Elgo] Novum

Postprzez Whites86 » 28 czerwca 2009, 13:03

ropal napisał(a):mi ta oprawa się podoba bo nawiązuje trochę do absolutnego klasyka jakim jest ORZ7, jednak stylistycznie mogli by ją dopracować bo przez to że zamknęli osprzęt matową częścią klosza oprawa wygląda prowizorycznie, lepiej było by gdyby lakierowali tą część ale to tylko moje marzenia :) gdyby nie kosztowała tyle ile kosztuje kupił bym ją sobie w wersji na LRFa125

mnie sie ona kompletnie niepodoba, jest strasznie mala przez co dziwnie wyglada na wysokich slupach :/
pozatym niewidze podobienstwa do ORZ 7, najbardziej podobną oprawą do ORZ 7 byla Elgo Clipo niestety z niewiadomych przyczyn wycofali ją z produkcji...
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: [Elgo] Novum

Postprzez ropal » 28 czerwca 2009, 13:11

clipo nigdy nie widziałem a novum przypomina ORZ7 np. patrząc z góry. Są oprawy przeznaczone do oświetlania głównych szlaków komunikacyjnych, są to oprawy o dużych mocach więc są też duże gabarytowo natomiast novum jest to oprawa do miejsc o mniejszym natężeniu ruchu, do zawieszania na niskich słupach z racji slabszych lamp w niej stosowanych, wtedy też dużo lepiej się prezentuje. a co do tego komu ona się podoba a komu nie to nigdy nie jest tak że każdemu podoba się to samo :) też jej nie ubóstwiam ale moim zdaniem szkaradna nie jest
Kochamy polskie... oprawy

gg: 12881835
Avatar użytkownika
ropal
 
Posty: 141
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 19 czerwca 2009, 08:45
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Elgo] Novum

Postprzez Utilizer » 20 listopada 2009, 17:56

Elgo Novum na budynku szkoły. Ma oświetlać plac/parking przed budynkiem, ale została zamontowana na złej stronie budynku (od strony trawnika). Może wcześniej był tam jakiś klasyk. Oprawę zamontowano krzywo, tak aby coś tam oświetlała ten teren.

Oprawa rzeczywiście jest mała, i zbytnio mi się nie podoba. Zgadzam się że biednie wygląda matowana spodnia klapa. Kształt podobny do łyżki, ale "podobność" psuje straszna plastikowość

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jaki gruby się ten wysięgnik wydaje
Avatar użytkownika
Utilizer
 
Posty: 6575
Zdjęcia: 2797
Dołączył(a): 27 czerwca 2009, 19:39

Re: [Elgo] Novum

Postprzez neon44 » 20 listopada 2009, 19:51

Novum nie występują często i stanowia taki mix łyżki z OZS-250
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: [Elgo] Novum

Postprzez Paweł » 21 listopada 2009, 16:56

Ta oprawa ma zbyt płytki odbłyśnik (zbyt wystająca lampa) przez co trochę razi w oczy gdy się na nie patrzy jadąc/idąc ulicą oświetloną tymi oprawami...
Niedawno kilka ulic w Raszynie koło Warszawy oświetlono Novum.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Elgo] Novum

Postprzez famabud » 21 listopada 2009, 17:58

Ona chyba tylko nadaje się na oświetlanie ciągów pieszych, bo raczej na ulice się nie nadaje (może na dróżki osiedlowe). :roll: A z wyglądu rzeczywiście wygląda jak łyżka :)
Light is life
Avatar użytkownika
famabud
 
Posty: 9296
Zdjęcia: 1074
Dołączył(a): 3 listopada 2009, 17:25
Lokalizacja: Lublin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości