ORZ.N-250S - Łyżki z kloszem

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

Re: [Mesko] ORZ 7 i ORZ 6 Rózne wersje opraw

Postprzez Michal » 5 września 2009, 23:16

:shock: Ciekawe kto to przerabiał,pewnie jakaś prywatna firma.Szkoda,że nie widać tabliczki znamionowej.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 4402
Zdjęcia: 323
Dołączył(a): 24 stycznia 2008, 23:44

Re: [Mesko] ORZ 7 i ORZ 6 Rózne wersje opraw

Postprzez CDM » 5 września 2009, 23:17

Trochę się w tym mieście pogubiłem, zanim mnie popilotowano, miałem trochę czasu na ich sfocenie
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: [Mesko] ORZ 7 i ORZ 6 Rózne wersje opraw

Postprzez DocBrown » 5 września 2009, 23:40

Super się to prezentuje, szkoda tylko, że nie ma tam LRFów :?
DocBrown
 

Re: Łyżki z kloszem (???)

Postprzez neon44 » 6 września 2009, 01:08

CDM świetne zdjęcia :!: Jeśli to nie jest seryjna produkcja to raczej "kretynizm", bo tak na zdrowy rozum odbłyśnik łyżki jest symboliczny. Jak jeszcze damy klosz to będzie jeszcze ciemniej :roll:
Fanatyk opraw ulicznych

Zrobiłem już 5564 zdjęcia opraw oświetleniowych
Avatar użytkownika
neon44
Site Admin
 
Posty: 11126
Zdjęcia: 62
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 14:57
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Łyżki z kloszem (???)

Postprzez Whites86 » 6 września 2009, 08:23

ten klosz niejest matowy, wiec niezatrzyma az tak duzo światla ;) moim zdaniem to swietny pomysl z tymi kloszami, pozatym chcialem zauwazyc ze te lyzki chyba nie są z aluminium, na jednym zdjęciu jakos nienaturalnie blyszczy się bok oprawy na dodatek zwróccie uwagę na mocowanie tej lyzki, tez jest jakies dziwne, czyzby to byla jakas krutka seria sodowych lyzek z kloszem ?? , watpie zeby komus chcialo sie je przerabiac, tymbardziej z kad by wzieli tak dobrze dopasowane klosze ?? przyjzyjcie się tez odblysnikowi (CDM mam nadzieje ze nie masz mi za zle ze rozjasnilem Twoje zdjecie i uzylem ponownie)
wydaje mi sie ze jest zupelnie inny niz w standardowych lyzkach na zdjęciu widac ze jest czysty czyli ta lycha musiala miec ten klosz od początku
Obrazek
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Łyżki z kloszem (???)

Postprzez swietlik » 6 września 2009, 09:40

:shock: :shock: Pierwszy raz widzę łyżkę z kloszem. To musi być jakaś fachowa robota bo gdyby klosz był włożony tylko tak pod klapę to wlazło by do niego pełno robactwa. Odbłyśnik jest rzeczywiście inny niż w tradycyjnych łyżkach...
Co to może być :?:
Zakład Energetyczny Poznań
Rejon Najwyższych Napięć
Avatar użytkownika
swietlik
 
Posty: 3012
Zdjęcia: 83
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 14:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Łyżki z kloszem (???)

Postprzez CDM » 6 września 2009, 12:53

:arrow: Whites, dobrze,że rozjaśniłeś ;) Ta łycha była akurat na małej, bocznej uliczce, a to przecież 400tka..ciekawe, czy wszystkie są takie?? Bo zdarzają się tam w ciągach także pojedyncze malagi i szczerze powiem,że nie było żadnej różnicy w ich świeceniu, a nie wyglądało raczej na to,żeby malagi były tam mocniejsze, niż 150W..
Nie wiem... może istnieje jakaś możliwość rozwiania naszych wątpliwości co do tych opraw poprzez napisanie oficjalnego maila, czy pisma od naszego Forum do komórki zajmującej się tam oświetleniem?? Bo pytań o tę oprawę mamy naprawdę duzo :!: Nie wiemy, czy to była jakaś produkcja seryjna, w jaki sposób otwierana jest klapa, jakiej mocy są te oprawy (bo że jedna ma wkreconą 400tkę, to jeszcze o niczym nie świadczy), wreszcie, czy występowały one pierwotnie w wersji rtęciowej (podejrzewam,że tak) i czy wszystkie mają zamontowane układy zapłonowe , czy częsciowo są w nich Phenningi ... Może ktoś, kto mieszka najbliżej , mógłby umówić się z jakimś kierownikiem na obfocenie takiej oprawy.. Rzucam taki pomysł. Co Wy na to??
Brak czasu....
Avatar użytkownika
CDM
 
Posty: 4670
Zdjęcia: 226
Dołączył(a): 12 czerwca 2007, 14:07
Lokalizacja: Poznań

Re: Łyżki z kloszem (???)

Postprzez Whites86 » 6 września 2009, 16:10

CDM napisał(a)::arrow: Whites, dobrze,że rozjaśniłeś ;) Ta łycha była akurat na małej, bocznej uliczce, a to przecież 400tka..ciekawe, czy wszystkie są takie?? Bo zdarzają się tam w ciągach także pojedyncze malagi i szczerze powiem,że nie było żadnej różnicy w ich świeceniu, a nie wyglądało raczej na to,żeby malagi były tam mocniejsze, niż 150W..
Nie wiem... może istnieje jakaś możliwość rozwiania naszych wątpliwości co do tych opraw poprzez napisanie oficjalnego maila, czy pisma od naszego Forum do komórki zajmującej się tam oświetleniem?? Bo pytań o tę oprawę mamy naprawdę duzo :!: Nie wiemy, czy to była jakaś produkcja seryjna, w jaki sposób otwierana jest klapa, jakiej mocy są te oprawy (bo że jedna ma wkreconą 400tkę, to jeszcze o niczym nie świadczy), wreszcie, czy występowały one pierwotnie w wersji rtęciowej (podejrzewam,że tak) i czy wszystkie mają zamontowane układy zapłonowe , czy częsciowo są w nich Phenningi ... Może ktoś, kto mieszka najbliżej , mógłby umówić się z jakimś kierownikiem na obfocenie takiej oprawy.. Rzucam taki pomysł. Co Wy na to??

to bylby bardzo dobry pomysl, mysle ze udzielenie informacji na temat tych opraw raczej nie będzie dla nich problemem , tylko jak to zrobic ?
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Łyżki z kloszem (???)

Postprzez cieszyn » 6 września 2009, 19:25

Jak to jak? Kto ma najbliżej, śmiaga tam i załatwia sptrawę i po sprawie :D ;)
Pzdr/
Staszek
Avatar użytkownika
cieszyn
 
Posty: 12646
Zdjęcia: 9
Dołączył(a): 25 lipca 2007, 15:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łyżki z kloszem (???)

Postprzez Paweł » 6 września 2009, 21:10

Fantastyczne zdjęcia! :) Te łyżki z kloszami były w Nowym Sączu zanim miasto zmodernizowało oświetlenie. Może to naprawdę oprawy OSZ-6-1 i OSZ-7-1 ;) :) Ta blacha jest malowana proszkowo, klosz dopasowany specjalnie do tej oprawy (chyba szklany bo z tworzywa sztucznego mógłby się przypalić) , uszczelka, inny odbłyśnik... Taka gruntowna przeróbka by była kosztowna... :roll:
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 6615
Zdjęcia: 944
Dołączył(a): 3 czerwca 2007, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron