ORZ.N-250S - Łyżki z kloszem

Dyskusje na temat opraw oświetleniowych, które wykorzystują żarowe i wyładowcze źródła światła.

Re: Łyżki z kloszem (???)

Postprzez Edziu » 7 września 2009, 20:43

Normalnie jestem pod wrażenieł łyżki z kloszem, :o wyglądają bardzo fajnie :D , przypominają nieco te amerykańskie 'kojaki" ale sądząc po kloszu mają dobre własciwości świetlne, to cudo z pewnością było zrobione w krótkiej serii z pewnością profesjonaline, ale czy mesko mogło wypuścić taką serię :?: ;)
W poszukiwaniu miejsc gdzie występowały bądź występują duże kwiaty opraw oświetleniowych...
Avatar użytkownika
Edziu
 
Posty: 3147
Zdjęcia: 497
Dołączył(a): 24 września 2007, 09:38
Lokalizacja: Toruń

Re: Łyżki z kloszem (???)

Postprzez leon0785 » 8 września 2009, 13:45

To raczej musiała robić jakaś prywatna firma Mesko bym nie posądzał pierwsze oprawy sodowe wprowadzili dopiero w 1993 roku i były to OZS-y :)
leon0785
 

Re: Łyżki z kloszem (???)

Postprzez Whites86 » 8 września 2009, 13:50

leon0785 napisał(a):To raczej musiała robić jakaś prywatna firma Mesko bym nie posądzał pierwsze oprawy sodowe wprowadzili dopiero w 1993 roku i były to OZS-y :)

całkiem mozliwe ze mesko wtedy wyprzedawalo częsc maszyn i bycmoze projekt na produkcje tych łyżek, i tak powstala ta krutka seria, bo napewno niebyla to przerobka gotowych opraw, bylo by to nieoplacalne , a klosz jest dopasowany w niej idealnie tak samo odblysnik jest calkowicie inny niz w zwyklych lyzkach

leon tak pozatym mesko chyba pierw zaczelo produkowac OZSK ;) a pozniej OZSy
zobacz do tego tematu:
viewtopic.php?f=16&t=1862
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Łyżki z kloszem (???)

Postprzez leon0785 » 8 września 2009, 13:55

Obstawił bym jednak inna firmę niż Mesko nigdy ich nie widziałem ani w Skarżysku ani w okolicy a przeważnie wszystkie ich produkty wisiały na okolicznych słupach. Pamietam jak wprowadzili OZS-y do produkcji to w 1993 to zaraz pojawiły się na 2 ulicach w Skarżysku. Myśle że gdyby je produkowali na Mesko to by na pewno też były na ulicach Skarżyska. :)
leon0785
 

Re: Łyżki z kloszem (???)

Postprzez Whites86 » 8 września 2009, 13:57

leon0785 napisał(a):Obstawił bym jednak inna firmę niż Mesko nigdy ich nie widziałem ani w Skarżysku ani w okolicy a przeważnie wszystkie ich produkty wisiały na okolicznych słupach. Pamietam jak wprowadzili OZS-y do produkcji to w 1993 to zaraz pojawiły się na 2 ulicach w Skarżysku. Myśle że gdyby je produkowali na Mesko to by na pewno też były na ulicach Skarżyska. :)

no tak chodzilo mi o to ze zostaly wyprodukowane przez inna firme ktora bycmoze wykupila czesc maszyn z likwidowanych hal produkcyjnych, pozatym wiesz cos o OZSK bo byla chyba predzej produkowana niz OZS
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Łyżki z kloszem (???)

Postprzez leon0785 » 8 września 2009, 14:05

OZSK-a nigdy nie widziałem i nie słyszałem o takiej oprawie może po prostu jeszcze za mało wiem o Mesko :) Natomiast OZS-y z 1993 mam sfotografowane może zrobie temat o Skarżysku to je pokarze
leon0785
 

Re: Łyżki z kloszem (???)

Postprzez elektryk » 9 września 2010, 17:43

Czy coś nowego wiadomo na temat tej łyżki :?: Bardzo ciekawi mnie ten wątek :D
Elektromonter PE
Avatar użytkownika
elektryk
 
Posty: 3984
Zdjęcia: 1295
Dołączył(a): 4 czerwca 2007, 12:57
Lokalizacja: lubelskie

Re: Łyżki z kloszem (???)

Postprzez Jorgus » 9 września 2010, 22:16

Tak się zastanawiam,i myślę...komuś zależało na tanim i dobrym oświetleniu ulicy.Oprawy przerobiono na sodówki ,a klosze dorobiono na specjalne zamówienie ;)
Avatar użytkownika
Jorgus
 
Posty: 1487
Zdjęcia: 0
Dołączył(a): 4 sierpnia 2009, 10:59

Re: Łyżki z kloszem (???)

Postprzez Whites86 » 10 września 2010, 15:29

Jorgus napisał(a):Tak się zastanawiam,i myślę...komuś zależało na tanim i dobrym oświetleniu ulicy.Oprawy przerobiono na sodówki ,a klosze dorobiono na specjalne zamówienie ;)

a odblysniki ? zauwaz ze ta oprawa to niejest taka typowa przerobiona lycha, gdyby tak bylo w tych kloszach bylby mega syf a jednak go nie ma czyli musi byc w jakis spodob szczelna
I spojrzał Pan na to wszystko i poszedł w.... gdzieś tam
Avatar użytkownika
Whites86
 
Posty: 19220
Zdjęcia: 5404
Dołączył(a): 12 marca 2008, 23:18

Re: Łyżki z kloszem (???)

Postprzez OBp » 10 września 2010, 18:16

Też uważam, że to fabryczny wyrób. Takie przerobienie oprawy (odbłyśnik, osprzęt, proszkowe malowanie, szczelny klosz) napewno sporo by kosztowało. Po dołożeniu kilku złotych można by było kupic Malagę :roll:
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
OBp
 
Posty: 1559
Zdjęcia: 666
Dołączył(a): 30 czerwca 2008, 18:48
Lokalizacja: Dębno/Szczecin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zewnętrzne oprawy żarowe i wyładowcze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości